2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل پاکسان در خصوص وضعیت شرکت در سال جاریReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 24Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل پاکسان در خصوص وضعیت شرکت در سال جاریگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل پاکسان در خصوص وضعیت شرکت در سال جاری
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 1٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل پاکسان در خصوص وضعیت شرکت در سال جاریپاکسان سال جاری را خوب شروع کرده و سیاست های گذشته خود را ادامه می دهد. این شرکت در نظر دارد تا بهای تمام شده محصولات خود را کاهش دهد اما تمایلی به کاهش هزینه های مالی فعلی ندارد. پاکسان همیشه جزو شرکت هایی محسوب می شود که افرادی که با آن سهامداری کرده اند، در بلند مدت ضرر نکرده اند. این شرکت با توجه به شرایط اقتصادی کشور و همچنین تغییر مدیریتی که در چند ماه گذشته داشت، جزو شرکت های با پتانسیل بازار محسوب می شود. گفتگوی محمدرضا حیدری ملایر مدیرعامل شرکت پاکسان با رادیوسهام را می خوانید.

۱- برنامه های پاکسان برای ادامه سال جاری چیست؟این شرکت چه راهکارهایی در پیش دارد؟

پاکسان توانسته متناسب با بودجه خود پیش رود و از این پس نیز با توجه به سیاست های هیات مدیره ادامه خواهد داد. گزارش های منتشر شده ما در سیستم کدال این گواهی را می دهد که شرکت تا به اینجا موفق عمل کرده است و همین راه را ادامه خواهد داد.

حتما بخوانید :  زمان و شرایط عرضه اولیه دومین شرکت جدید

۲- در سال جاری موفق شدید بهای تمام شده محصولات را پایین آورید؟

بله ما در سال جاری با ارائه راهکارهای خاص و سیاست های هیات مدیره توانستیم بهای تمام شده محصولات را کاهش دهیم این راهکارها مخصوص شرکت پاکسان بوده و مطمئنا در ادامه سال جاری و سال های آتی نیز این کاهش هزینه های بهای تمام شده ادامه خواهد داشت که نشان از فعالیت مفید شرکت دارد.

۳- سال ۹۵ برای شما چطور رقم خورد؟آیا راضی هستید؟

همان طور که گفته شد سال ۹۵ مطابق با پیش بینی ها جلو رفته و ما در این سال توانستیم تولید خود را افزایش دهیم و به تبع آن نیز فروش با رشد مواجه شده است. ما به فکر رشد و بهبود بیشتر شرکت و افزایش بیش از پیش تولید و فروش هستیم و برای رسیدن به این هدف نیز از ماشین آلات جدید بهره می گیریم.

۴- آیا پاکسان برنامه تولید محصولات جدید غیر از محصولات فعلی را دارد؟

محصولات پاکسان بر همگان مشهود است و این شرکت تا به اینجا برای تولید محصولات جدید برنامه ای ندارد و به دنبال چنین موضوعی نیست.

۵- مواد اولیه شرکت پاکسان بیشتر از بازار داخل فراهم می شود یا وارداتی؟

مواد اولیه شرکت هم از طریق بازار داخل و هم از طریق واردات تامین می شود به گونه ای که ۶۰ درصد از این مواد وارداتی و ۴۰ درصد از بازار داخل تامین می شود. این روند همانند گذشته بوده و تغییری در آن وجود ندارد، تعرفه واردات نیز برای شرکت تغییری نکرده است.

حتما بخوانید :  پیش بینی 69 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده وضعیت قیمت مسکن

۶- صادرات شرکت را در سال ۹۵ چطور ارزیابی می کنید؟آیا رشد صورت گرفته است؟

صادرات شرکت نسبت به گذشته با رشد رو به رو بوده و از این نظر نیز پاکسان موفق عمل کرده است این در شرایطی است که متاسفانه در ایران سه برابر ظرفیت داخل کارخانجات مختلف دایر شده و این از نظر پارامترهای اقتصادی مناسب نیست. لازم به ذکر است که شرکت برای جذب بازارهای صادراتی جدید نیز تلاش می کند.

۷- هزینه های مالی شرکت در سال جدید چطور بوده و آیا کاهش خواهد داشت؟

هزینه های مالی شرکت مطابق با گذشته پیش رفته و تقریبا در نقطه سر به سر هستیم. این مقدار هزینه مالی برای شرکتی همچون پاکسان بالا نیست و به همین علت آن را کاهش نخواهیم داد چرا که مجموعه پاکسان نیاز به نقدینگی دارد و به همان طرق گذشته برای تامین مالی استفاده عمل خواهد کرد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.