2224, 
پیش بینی نسبت به کاهش احتمالی خرید طلا از سوی بانکهای مرکزی جهانReviewed by رادیو سهام on Aug 24Rating: 5.0پیش بینی نسبت به کاهش احتمالی خرید طلا از سوی بانکهای مرکزی جهانپیش بینی نسبت به کاهش احتمالی خرید طلا از سوی بانکهای مرکزی جهان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورندپیش بینی نسبت به کاهش احتمالی خرید طلا از سوی بانکهای مرکزی جهان که میزان خرید طلا توسط بانکهای مرکزی جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی کمتر از حد انتظار و پیش بینی های مطرح شده خواهد بود.

رادیو سهام: به گزارش پایگاه اینترنتی سی کینگ آلفا، در حالی که بانکهای مرکزی روسیه و چین طی ماه های اخیر همچنان به خرید طلا ادامه داده اند ولی برخی بانکهای مرکزی دیگر از جمله ونزوئلا بخش زیادی از ذخایر طلای خود را فروخته اند.

بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی معتقدند که روند خرید طلا از سوی بانکهای مرکزی جهان از ابتدای امسال تاکنون نسبت به سال گذشته با کاهش آشکاری روبرو شده است. این مساله به معنای کاهش تقاضای فیزیکی برای طلا تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی خداقل از سوی بانکهای مرکزی جهان است.

البته بانکهای مرکزی روسیه و چین در شش ماه نخست امسال همچنان به خرید طلا ادامه داده اند و قزاقستان نیز در این مدت ۱۶٫۳ تن به ذخایر طلای خود افزوده است.

حتما بخوانید :  خودروی چینی که به زودی در بازار ایران عرضه می شود + عکس

بانک مرکزی ونزوئلا برای مقابله با بحران اقتصادی این کشور بیش از ۲۵ درصد ذخایر طلای خود را از ابتدای امسال تاکنون فروخته است.

ونزوئلا بیست و چهارمین ذخایر بزرگ طلای جهان را در اختیار دارد. ۱۷ سال پس از درگذشت هوگو چاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا، اکنون این کشور با بحران اقتصادی شدیدی روبرو شده و مادورو با فشار زیادی از سوی مخالفان مواجه است.

ونزوئلا اکنون با کمبود شدید مواد غذایی، دارو و کالاهای اساسی روبرو است. این بحران موجب تشدید خشونت و غارت در این کشور شده است.

مخالفان که مادورو را عامل اصلی تشدید بحران در کشور می دانند، خواستار برگزاری همه پرسی برای برکناری وی هستند.

صندوق بین المللی پول اعلام کرده است که افزایش خالص ذخایر طلای جهان در شش ماه نخست امسال ۶۴ تن بوده است. این رقم برای کل سال ۲۰۱۵ میلادی به بیش از ۵۶۰ تن رسیده است.

برپایه گزارش سایت طلا، مقایسه این آمارها نشان می دهد که میزان خرید طلا از سوی بانکهای مرکزی جهان قطعا تا پایان امسال با کاهش روبرو خواهد شد.

بانک مرکزی روسیه از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۹۰ تن طلا خریداری کرده است. طی ۲ سال گذشته نیز روسیه از بزرگترین خریداران طلا در جهان به شمار می رفته و بانک مرکزی این کشور تلاش زیادی را برای افزایش سطح ذخایر طلا و کاهش سهم دلار در ذخایر ارزی انجام داده است.

حتما بخوانید :  جدیدترین پیش‌بینی کارشناسان از قیمت طلا

بانک مرکزی چین نیز پس از روسیه بیشترین میزان خرید طلا را در دو سال اخیر داشته است. بانک مرکزی روسیه در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز ۲۰۸ تن طلا به ذخایر خود افزوده است.

روسیه با کاهش شدید قیمت جهانی نفت و تحریمهای بین المللی روبرو شده است. این مساله موجب شده است تا ارزش روبل با کاهش شدیدی همراه شود.

برخی برآوردها نشان می دهد که بانکهای مرکزی جهان در بهترین حالت امسال ۳۵۰ تا ۳۵۵ تن به ذخایر طلای خود خواهند افزود.

منبع: طلا نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

بازار اجاره مسکن امسال زودتر از سال های گذشته به راه افتاده است در حالیکه قیمت ها در این بازار روند صعودی دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.