گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر امور سهام بانک انصار در خصوص افزایش سرمایه و عرضه زیرمجموعه‌ها

nokhbegan-start

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر امور سهام بانک انصار در خصوص افزایش سرمایه و عرضه زیرمجموعه‌هاکاهش نرخ سود بانکی موضوعی است که بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه به جد به دنبال آن هستند و در طی چند ماه گذشته این نرخ از بالای ۲۰ درصد به زیر ۱۷ درصد رسید. این موضوع اگر چه مورد توجه بسیاری از معامله گران بازار سرمایه بود اما تعدادی از اقتصاددانان نگران نظام پولی کشور شدند و بسیاری دیگر هم کاهش بیش از اندازه را بر خلاف حمایت از تولید ملی می دانستند. ضمن اینکه بانک های زیادی خواهان افزایش سرمایه هستند اما بانک مرکزی به دلایلی آن را معوق دانسته و چند بانک هم موضوع افزایش سرمایه تصویب شده آن ها در مجمع در حالت ابهام است اما بانک انصار توانسته مجوز افزایش سرمایه را بگیرد و در یکم شهریور ماه نیز ورود به پروسه ۶۰ روزه فروش حق تقدم را گرفته است تا پس آن بتواند این موضوع را ثبت نماید.

 

در این خصوص رادیوسهام با جواد قبرایی مدیر امور سهام بانک انصار گفتگو کرده است که او از وضعیت بانک انصار هم حرف زده است.

۱- برنامه های بانک انصار برای ادامه سال جاری چیست؟

این بانک در مسیر سیاست های خود حرکت می کند و آن را نیز ادامه می دهد. این بانک در تلاش است تا هر چه سریعتر عرضه اولیه خود را به بازار ارائه دهد ضمن اینکه افزایش سرمایه بانک نیز در دستور کار قرار دارد. انصار تا به اینجای سال نیز موفق گام برداشته و مطابق برنامه های خود پیش می رود.

حتما بخوانید :  قیمت طلا افزایش یافت

۲- افزایش سرمایه بانک انصار به کجا رسید؟ این افزایش سرمایه کی به ثبت می رسد؟

این افزایش سرمایه به تصویب رسیده و در حال طی کردن مراحل اجرایی خود است. فرآیند این موضوع از یکم شهریور ماه شروع شده و سپس برنامه حق تقدم استفاده نشده نیز اجرایی خواهد شد و وارد روند ۶۰ روزه معاملات حق تقدم می شود تلاش ما بر این است که هر چه سریعتر بتوانیم این افزایش سرمایه را به ثبت برسانیم. تجربه گذشته نشان داد که حدودا ۴ تا ۵ ماه پروسه ثبت افزایش سرمایه طول می کشد و ما امیدواریم تا در مورد این افزایش سرمایه هم بتوانیم در حداقل زمان عملیات ثبت را انجام دهیم.

۳- عرضه ایرانیان اطلس در بازار فرابورس به کجا رسید؟

برای این عرضه اولیه تلاش های بسیاری در بانک انصار صورت گرفته است و این عرضه حاصل تلاش های مسئولین بانک و همکاری های سازمان بورس خواهد بود. نهایی شدن این برنامه ها به زودی صورت می گیرد و امید می رود تا در یک ماه آینده ما شاهد عرضه این شرکت در بازار فرابورس باشیم. عملیات این برنامه در حال انجام و رو به جلو است.

۴- آیا این عرضه روی معاملات بانک انصار نیز تاثیر می گذارد؟

بگذارید تا در این خصوص معاملات بازار تصمیم بگیرد و بنده در این مورد صحبتی نکنم بهتر است منتظر بمانیم تا عرضه و تقاضا تاثیرات این موضوع یا عدم تاثیرات آن را مشخص کند.

حتما بخوانید :  بازنگری در حد نصاب نمرات آزمون‌های بازار سرمایه

۵- آیا فروش دارایی های مازاد برای بانک انصار هم وجود دارد؟

این موضوع جزو تصمیمات کلان کشوری بوده و مربوط به مدیریت کلان اقتصادی است مطمئنا چنین موضوعی در ابنک انصار هم مطابق با بخشنامه ها پیش می رود. بانک انصار از بخشنامه ها پیروی می کند و مطابق با دستورالعمل های موجود و برابر با استانداردها پیش می رود.

۶- آیا کاهش نرخ سود بانکی به نفع بانک است یا به ضرر آن؟ ما شاهد رخوج نقدینگی از بانک ها بوده ایم؟

همان طور که بارها عنوان شد کاهش نرخ سود منجر به کاهش بهای تمام شده پول برای بانک ها می شود پس از این منظر به نفع بانک ها است. به همین اغلب علت بانک ها از این مسئله استقبال کردند. لازم به ذکر است که به نظر هنوز نمی توان در خصوص خروج نقدینگی از بانک ها نظر داد و تاثیر کاهش نرخ سود بانکی را بر خروج نقدینگی یا عدم خروج آن دانست.

۷- آیا به نظر شما کاهش نرخ سود بانکی بیش از این مفید است؟

همه بانک ها باید از دستورات و سیاست های بانک مرکزی پیروی کنند و تمامی بانک ها ملزم به رعایت این دستورات بانک مرکزی هستند. شاید برخی بانک ها با ادامه روند کاهش مخالف باشند اما بانک مرکزی شرایط را دیده و با توجه به آن نظر داده است. چندی پیش اخباری بر این اساس که بانک ها طرحی را با عنوان اجرایی شدن نرخ سود شناور مطرح کرده و تقاضای خود را به بانک مرکزی فرستاده اند، جزئیات این موضوع و مئله هنوز مشخص نیست و نمی توان در مورد آن نظر داد. مطمئنا تصمیم نهایی را بانک مرکزی خواهد گرفت و تمام بانک بر این اساس باید عمل نمایند.

بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید