2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر امور سهام بانک انصار در خصوص افزایش سرمایه و عرضه زیرمجموعه‌هاReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 27Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر امور سهام بانک انصار در خصوص افزایش سرمایه و عرضه زیرمجموعه‌هاگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر امور سهام بانک انصار در خصوص افزایش سرمایه و عرضه زیرمجموعه‌ها
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر امور سهام بانک انصار در خصوص افزایش سرمایه و عرضه زیرمجموعه‌هاکاهش نرخ سود بانکی موضوعی است که بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه به جد به دنبال آن هستند و در طی چند ماه گذشته این نرخ از بالای ۲۰ درصد به زیر ۱۷ درصد رسید. این موضوع اگر چه مورد توجه بسیاری از معامله گران بازار سرمایه بود اما تعدادی از اقتصاددانان نگران نظام پولی کشور شدند و بسیاری دیگر هم کاهش بیش از اندازه را بر خلاف حمایت از تولید ملی می دانستند. ضمن اینکه بانک های زیادی خواهان افزایش سرمایه هستند اما بانک مرکزی به دلایلی آن را معوق دانسته و چند بانک هم موضوع افزایش سرمایه تصویب شده آن ها در مجمع در حالت ابهام است اما بانک انصار توانسته مجوز افزایش سرمایه را بگیرد و در یکم شهریور ماه نیز ورود به پروسه ۶۰ روزه فروش حق تقدم را گرفته است تا پس آن بتواند این موضوع را ثبت نماید.

 

در این خصوص رادیوسهام با جواد قبرایی مدیر امور سهام بانک انصار گفتگو کرده است که او از وضعیت بانک انصار هم حرف زده است.

حتما بخوانید :  رگه‌های تردید در بورس تهران

۱- برنامه های بانک انصار برای ادامه سال جاری چیست؟

این بانک در مسیر سیاست های خود حرکت می کند و آن را نیز ادامه می دهد. این بانک در تلاش است تا هر چه سریعتر عرضه اولیه خود را به بازار ارائه دهد ضمن اینکه افزایش سرمایه بانک نیز در دستور کار قرار دارد. انصار تا به اینجای سال نیز موفق گام برداشته و مطابق برنامه های خود پیش می رود.

۲- افزایش سرمایه بانک انصار به کجا رسید؟ این افزایش سرمایه کی به ثبت می رسد؟

این افزایش سرمایه به تصویب رسیده و در حال طی کردن مراحل اجرایی خود است. فرآیند این موضوع از یکم شهریور ماه شروع شده و سپس برنامه حق تقدم استفاده نشده نیز اجرایی خواهد شد و وارد روند ۶۰ روزه معاملات حق تقدم می شود تلاش ما بر این است که هر چه سریعتر بتوانیم این افزایش سرمایه را به ثبت برسانیم. تجربه گذشته نشان داد که حدودا ۴ تا ۵ ماه پروسه ثبت افزایش سرمایه طول می کشد و ما امیدواریم تا در مورد این افزایش سرمایه هم بتوانیم در حداقل زمان عملیات ثبت را انجام دهیم.

۳- عرضه ایرانیان اطلس در بازار فرابورس به کجا رسید؟

برای این عرضه اولیه تلاش های بسیاری در بانک انصار صورت گرفته است و این عرضه حاصل تلاش های مسئولین بانک و همکاری های سازمان بورس خواهد بود. نهایی شدن این برنامه ها به زودی صورت می گیرد و امید می رود تا در یک ماه آینده ما شاهد عرضه این شرکت در بازار فرابورس باشیم. عملیات این برنامه در حال انجام و رو به جلو است.

حتما بخوانید :  فقط بازار سرمايه توانايي پوشش ريسك ارز را داراست

۴- آیا این عرضه روی معاملات بانک انصار نیز تاثیر می گذارد؟

بگذارید تا در این خصوص معاملات بازار تصمیم بگیرد و بنده در این مورد صحبتی نکنم بهتر است منتظر بمانیم تا عرضه و تقاضا تاثیرات این موضوع یا عدم تاثیرات آن را مشخص کند.

۵- آیا فروش دارایی های مازاد برای بانک انصار هم وجود دارد؟

این موضوع جزو تصمیمات کلان کشوری بوده و مربوط به مدیریت کلان اقتصادی است مطمئنا چنین موضوعی در ابنک انصار هم مطابق با بخشنامه ها پیش می رود. بانک انصار از بخشنامه ها پیروی می کند و مطابق با دستورالعمل های موجود و برابر با استانداردها پیش می رود.

۶- آیا کاهش نرخ سود بانکی به نفع بانک است یا به ضرر آن؟ ما شاهد رخوج نقدینگی از بانک ها بوده ایم؟

همان طور که بارها عنوان شد کاهش نرخ سود منجر به کاهش بهای تمام شده پول برای بانک ها می شود پس از این منظر به نفع بانک ها است. به همین اغلب علت بانک ها از این مسئله استقبال کردند. لازم به ذکر است که به نظر هنوز نمی توان در خصوص خروج نقدینگی از بانک ها نظر داد و تاثیر کاهش نرخ سود بانکی را بر خروج نقدینگی یا عدم خروج آن دانست.

حتما بخوانید :  «کبافق» سودی برای تقسیم ندارد

۷- آیا به نظر شما کاهش نرخ سود بانکی بیش از این مفید است؟

همه بانک ها باید از دستورات و سیاست های بانک مرکزی پیروی کنند و تمامی بانک ها ملزم به رعایت این دستورات بانک مرکزی هستند. شاید برخی بانک ها با ادامه روند کاهش مخالف باشند اما بانک مرکزی شرایط را دیده و با توجه به آن نظر داده است. چندی پیش اخباری بر این اساس که بانک ها طرحی را با عنوان اجرایی شدن نرخ سود شناور مطرح کرده و تقاضای خود را به بانک مرکزی فرستاده اند، جزئیات این موضوع و مئله هنوز مشخص نیست و نمی توان در مورد آن نظر داد. مطمئنا تصمیم نهایی را بانک مرکزی خواهد گرفت و تمام بانک بر این اساس باید عمل نمایند.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.