تاریخ: ۱۸:۰۴ :: ۱۳۹۵/۰۶/۰۷

3342, 
رشد نقدینگی چند ماهه مساوی مشروطه تا سال ۸۴ / ۳۰ هزار چک برگشتی در ۳ ماهReviewed by مدیر رادیو سهام on Aug 28Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

به گزارش رادیو سهام  به نقل از بورس پرس خبر ” رشد نقدینگی چند ماهه مساوی مشروطه تا سال ۸۴ / ۳۰ هزار چک برگشتی در ۳ ماه ” به شماره ۱۰۳۴۵۰ را بخوانید :

به گزارش این سایت خبری بورسی، محمدحسین ادیب در خصوص وضعیت نقدینگی در کشور به تسنیم گفت: در اسفند ماه برای اولین بار یک منتقد از رسیدن نقدینگی به هزار هزار میلیارد تومان سخن گفت و مقام پولی ضمن تکذیب، آن منتقد را به احتیاط خطابه ای دعوت کرد اما اکنون نقدینگی ۶۰ هزار میلیارد تومان از هزار هزار میلیارد تومان  بیشتر شده است. 

وی ادامه داد: نقدینگی در ابتدای دولت احمدی نژاد ۶۸ هزار میلیارد تومان بود و فقط طی چند ماه اخیر رشد نقدینگی بیش از دوره مظفر الدین شاه تا آغاز ریاست احمدی نژاد بوده است. آیا اقتصاد ایران طی چند ماه ، به اندازه دوره مظفر الدین شاه تا آغاز ریاست جمهوری احمدی نژاد سود تولید کرده است؟

وی با اشاره به این که اقتصاد بخش خصوصی از ریل خارج شده ادامه داد: سهم درآمدی دولت از صادرات نفت ، میعانات و فرآورده نفتی با توجه به دو برابر شدن حجم صادرات ، در سال جاری ۴۲ هزار میلیارد تومان و چک های برگشتی فقط طی سه ماه ابتدایی سال ۹۵ حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده که گواه آن است اقتصاد بخش خصوصی از ریل خارج شده است. اینکه حجم چک برگشتی طی سه ماه نزدیک به درآمد صادرات انرژی دولت باشد گواه ورود اغتشاش در مناسبات مالی جامعه است.

ادیب افزود: رشد نقدینگی طی چند ماه اخیر معادل مشروطه تا سال ۱۳۸۴ بوده و گواه خروج سیاست های مالی از کنترل است. چک های برگشتی گواه قریب الوقوع بودن سکته مالی در اقتصاد است.

وی با ارائه چشم اندازی هشدارآمیز از آینده گفت: رشد نجومی نقدینگی بزودی با یک سکته مالی در اثر افزایش نرخ ارز پایان می یابد. همه سودی را که بانکها از ابتدای دوران روحانی به سپرده پرداخت کرده اند به زودی با افزایش نرخ ارز پس گرفته می شود. اگر نقدینگی به دلار محاسبه شود  نصف شدن ارزش نقدینگی به دلار قریب الوقوع بودن رخداد پیش رو است . رشد چک های برگشتی نیز ، معامله نقدی را جایگزین فروش مدت دار می کند.

انتهای پیام

 

خبر ” رشد نقدینگی چند ماهه مساوی مشروطه تا سال ۸۴ / ۳۰ هزار چک برگشتی در ۳ ماه “ در دسته اخبار بورس سایر خبرگزاری ها در رادیو سهام منتشر شده است . برای مشاهده اخبار بورس اختصاصی رادیو سهام کلیک کنید . همچنین اخبار بورس سایر خبرگزاری های بورسی را نیز می توانید در اینجا مطالعه کنید

خبر انتخاب شده برای شما

به گزارش رادیو سهام  به نقل از فارس خبر " تقویت ۱۷۱ واحدی شاخص کل بورس در کانال ۷۹ هزار واحدی/ اقبال
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.