2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل تلیسه در خصوص وضعیت شرکت در نیمه دوم سالReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 30Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل تلیسه در خصوص وضعیت شرکت در نیمه دوم سالگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل تلیسه در خصوص وضعیت شرکت در نیمه دوم سال
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل تلیسه در خصوص وضعیت شرکت در نیمه دوم سالشرکت تلیسه دامداری نمونه از تازه واردان به عرصه بازار سرمایه است که در  روزهای ابتدای ورود توانست رشد خوبی را در تابلوی بورس از خود به یادگار بگذارد و هنوز هم صف خرید دارد. این سهم از سهم های کم ریسک بازار محسوب می شود و تا به این جا توانسته مطابق با بودجه گام بردارد. مسئولین شرکت معتقدند اگر بیشتر از بودجه پیش بینی شده را محقق نکنند قطعا کمتر از آن نخواهد بود. در خصوص وضعیت تلیسه رادیوسهام با سید فضل الله امیرارجمندی مدیرعامل شرکت تلیسه دامداری نمونه به گفتگو پرداخته است.

۱- آیا مطابق با بودجه پیش رفته اید؟ برنامه تلیسه برای ادامه سال چیست؟

شرکت تلیسه تا به اینجا توانسته انتظارات سهامداران را براورده کند، این شرکت موفق شده تا مطابق شرکت با بودجه خود پیش رود به گونه ای که بنده به عنوان مدیرعامل این شرکت اطمینان دارم ما توانایی پوشش بودجه را خواهیم داشت و حتی توانایی داریم تا نسبت به شرایط بیش از بودجه پیش بینی شده را محقق کنیم، سهامداران مطمئن باشند هیچ گونه خطری بودجه تلیسه را تهدید نخواهد کرد.

۲- آیا در نیمه دوم سال تولید به اندازه اول نیمه اول سال خواهد بود؟نیمه دوم را چگونه می بینید؟

شرایط این شرکت به گونه ای است که هزینه ها در این شرکت در نیمه اول سال بالاتر است و مطمئنا در نیمه دوم سال هم تولید و هر فروش بیشتر خواهد بود و ما انتظار رشد فروش و تولید را در این نیمه از طرف شرکت داریم. نیمه دوم سال شرایط فصلی و دامی برای ما بهتر بوده و بسیار متفاوت با نیمه اول سال است در نتیجه فروش ما در این نیمه بیشتر از ۶ ماهه اول خواهد بود.

حتما بخوانید :  سود هر سهم «فنوال» 136 درصد رشد کرد

۳- آیا افزایش نرخ لبنیات را در پیش دارید؟

این موضوع هنوز مشخص نیست و همه چیز بستگی به سیاست های دولت دارد ما انتظار رشد در این نرخ را داریم اما هیچ چیز در این خصوص مشخص نیست. چنانچه بازار شیر و لبنیات گنجایش و ظرفیت افزایش را داشته باشد و همچنین سیاست های دولت مبنی بر این رشد باشد، شاهد افزایش نرخ خواهیم بود در حال حاضر و تا به این لحظه چنین چیزی یعنی افزایش نرخ لبنبات در بازار وجود ندارد.

۴- وضعیت هزینه های مالی شرکت به چه صورت است؟

هزینه های مالی و تسهیلات مالی برای شرکت وجود دارد اما مقدار آن قابل توجه نبوده و ما به خوبی از عهده آن برمی آییم، این تسهیلات فرصت های نقدینگی را ایجاد و به شرکت برای رسیدن به اهداف خود کمک می کند با این حال تمام تلاش ما کاهش هزینه های مالی و کاهشد ضایعات تا حد ممکن است.

۵- وضعیت طرح های توسعه شرکت به چه صورت است؟

طرح های توسعه شرکت به قوت خود باقی است وبسیاری از آن ها را انجام داده و به اتمام رسیده اند اما برخی دیگر در حال انجام و اجراست که طبق برنامه ها پیش می رود ما طرح ها توسعه خود را اجرایی کرده و مطابق با برنامه ها جلو می رویم. هیچ طرح توسعه ای از ما به تعویق نیافتاده، برخی از طرح های توسعه تیز تا پایان سال به اتمام می رسد و طرح توسعه دو واحد گاوداری حسن آباد طی دو یا سه ماه آینده به اتمام می رسد ضمن اینکه برخی از این طرح ها تجهیز ماشین آلات فعلی بوده و به روان سازی تولید کمک می کند.

حتما بخوانید :  مجمع فوق العاده کگهر برای انتخاب هیات مدیره برگزار نشد

۶- سود شرکت از چه محلی تامین می شود؟ گاو؟شیر؟یا سایر موارد؟

فعالیت شرکت شامل یک رشته فعالیت های متفاوت است و مجموعه تلیسه از تمامی این فعالیت ها کسب سود کرده و فروش خود را انجام می دهد، این شرکت از محل فروش شیر دام، دام و کشاورزی و… سود کسب کرده و می کند ضمن اینکه همان طور که قبلا گفته شد ما به فکر تاسیس گلخانه ای برای مواد و محصولات کشاورزی هستیم و در سال های آتی نیز از این محل کسب سود کرده و فروش خواهیم داشت.

۷- برنامه های شرکت برای این گلخانه به کجا رسیده و زمان بهره برداری از آن را کی براورد می کنید؟

این گلخانه در مرحله مقدماتی تاسیس وجود دارد و هنوز تا تکمیل این طرح راه طولانی دارد برآورد شرکت بهره برداری از این طرح تا دو یا سه سال آینده است و پس از آن تاسیس خواهد شد. ما در این مرحله توانستیم مجوزهای مربوطه برای تاسیس را اخذ کرده و برنامه های خود را برای گرفتن تسهیلات بانکی بریزیم ضمن اینکه برخی تسهیلات نیز برای این موضوع گرفته شده است

۸- آیا شرکت پتانسیل افزایش سرمایه را دارد؟

این شرکت از شرکت های کم ریسک و مطمئن بازار سرمایه است، سرمایه گذاری در این سهم هیچ گونه ضرری برای سهامداران نخواهد داشت، قطعا با بهره برداری از طرح های توسعه و افزایش مقدار تولید و فروش این شرکت پتاسیل افزایش سرمایه را خواهد داشت، بهره برداری از طرح توسعه ها مقدماتی برای محقق شدن این عمل را فراهم می آورد.مسئولین شرکت تلیسه با تلاش فراوان به فکر اجرایی شدن هر چه بیشتر طرح های توسعه شرکت و پیشرفت روز افزون این سهم در بازار هستند.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.