2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی گروه مپنا در خصوص وضعیت شرکت و دلیل متوقف ماندن نماد در بورسReviewed by سایت رادیوسهام on Sep 4Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی گروه مپنا در خصوص وضعیت شرکت و دلیل متوقف ماندن نماد در بورسگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی گروه مپنا در خصوص وضعیت شرکت و دلیل متوقف ماندن نماد در بورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی گروه مپنا در خصوص وضعیت شرکت و دلیل متوقف ماندن نماد در بورسمحسن میرزایی، مدیر مالی شرکت مپنا در گفت‌وگو با رادیوسهام در خصوص آخرین وضعیت بازگشایی نماد این شرکت در بورس می‌گوید که شرکت بورس به دلیل حکم دادگاه در خصوص برگشت سهام این شرکت از آستان قدس به وزارت نیرو بوده است، اما توصیه ما این است که شرکت بورس نماد را بازگشایی کند، چرا که شرکت مپنا طبق معمول به کار خود مشغول بوده و هیچ خللی در انجام فعالیت‌های آن به وجود نیامده است.

۱- دلیل توقف نماد چه بود و چه زمان نماد مپنا بازگشایی می‌شود؟

شرکت بورس به دلیل دادگاهی که در خصوص بازگشت سهام مپنا و شرکت مهاب قدس از آستان قدس به وزارت نیرو برگزار شد، نماد گروه مپنا را متوقف کرده بود. با این وجود ما ابعاد این حکم را برای بورس روشن کردیم و در کدال منتشر کردیم، اما به نظر می‌رسد که دوستان ما در شرکت بورس این اطلاعات را مکفی ندانسته و تاکنون اقدامی برای بازگشایی نماد نکرده‌اند.

حتما بخوانید :  شاخص بورس تهران در اردیبهشت ماه چند درصد رشد داشت؟

با این وجود توصیه ما این است که شرکت بورس نماد را بازگشایی کند، چرا که شرکت مپنا طبق معمول به کار خود مشغول بوده و هیچ خللی در انجام فعالیت‌های آن به وجود نیامده است.

۲- علت لغو مجمع نیز رای دادگاه بود؟

بله، چراکه در حکم دادگاه آمده بود که شرکت مهاب قدس و تمام شرکت‌های پایین دستی آن تا مشخص نشدن تکلیف پرونده، مجمع خود را برگزار نکنند.

۳- در خصوص توسعه همکاری‌های خود با زیمنس توضیح بفرمایید؟

ما در مذاکرات خود با شرکت زیمنس، مقرر کردیم که انتقال تکنولوژی ساخت این توربین به داخل کشور صورت بگیرد.

۴- برنامه‌ای برای عرضه سهام بلوک مدیریتی شرکت مپنا ندارید؟

این مسئله را باید از سهام‌داران جویا شوید، چراکه شرکت مپنا بلوک خاصی را در دست برای عرضه کردن ندارد.

۵- پی بر ای سهام، با توجه به افق روشنی که برای شرکت مپنا متصور هستند، بالا رفته است، با این تفسیر چه زمان این خوشبینی‌ها رنگ واقعیت به خود گرفته و سود سهام شرکت بالا می‌رود؟

سود سهام شرکت در وضعیت فعلی هم بالا بوده و سود خوبی را دارد. اما اگر انشاالله دولت محترم مطالبات خود را به ما پرداخت کند، این سود از حالت تعهدی به وضعیت نقدی تبدیل شده و در حقیقت می‌توان به دلیل پی بر ای خوبی که داریم، تقسیم سود بهتری را نیز به همراه داشته باشیم.

حتما بخوانید :  «لوتوس» به دنبال افزايش سرمايه ١٠٠ درصدي

۶- شایعه سود ۷۰ تومانی برای برای سال ۹۵ صحت دارد؟

باید دید وضعیت برگزاری مجمع به کجا می‌انجامد، اما با این حال ما پیشبینی سود و بودجه سال ۹۵ را در کدال درج کرده‌ایم.

۷- دریافت مطالبات شرکت مپنا از دولت در چه مرحله‌ای قرار دارد؟

امیدوار هستیم که بتوانیم از محل اوراق خزانه اسلامی، رقم قابل توجهی از مطالبات را دریافت کنیم. اما مجددا تاکید می‌کنم که نسبت به انجام این مسئله امیدوار هستیم، چراکه در سال گذشته این دریافت مطالبات و قول‌هایی که دولت در این خصوص به ما داده بود، محقق نشد.

۸- صحبت‌هایی مطرح شده بود مبنی بر اینکه قرار است شرکت مپنا بدهی‌های خود به سهام عدالت را از طریق تهاتر با مطالبات از دولت تسویه کند، این اظهارات صحت دارد؟

بله، ما در جلساتی که با دولت برگزار کردیم، مقرر شده که بدهی‌های خود به خزانه بابت سهام عدالت را در ازای مطالبات خود تهاتر کنیم و این مسئله قطعی است.

اصل بدهی‌های شرکت مپنا به سهام عدالت ۲۸۰ میلیارد تومان است که با فرعیات آن، رقم بدهی به ۳۵۰ میلیارد تومان می‌رسد.

۹- ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F در چه مرحله‌ای است و چه زمان به بهره برداری می‌رسد؟

این پروژه در حال حاضر سیکل ترکیبی نیست، اما مطمئنا در آینده به این وضعیت می‌رسد. اما گفتنی است که ما قرارداد آن را بسته‌ایم و درحال پیگیری کارهای آن هستیم. این پروژه در مرحله تجهیز کارگاه و ایجاد زیرساخت‌ها قرار دارد.

حتما بخوانید :  فقط بازار سرمايه توانايي پوشش ريسك ارز را داراست

***

اما روح‌الله حسینی مقدم، مدیر ناشران شرکت بورس در گفت‌وگو با رادیوسهام در خصوص وضعیت بازگشایی سهام این مپنا در شرکت بورس می‌گوید که این اتفاق به زودی رخ می‌دهد، گزارش شفاف سازی شرکت منتشر شده است و مقرر شده که ما در اولین فرصت نسبت به بازگشایی نماد مپنا اقدام کنیم.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.