تاریخ: ۱۰:۲۲ :: ۱۳۹۵/۰۶/۱۶

2067, 
خبرهای خوب یک مقام مسئول از چند شرکت تجهیزاتی بورسیReviewed by سایت رادیوسهام on Sep 6Rating: 3.5خبرهای خوب یک مقام مسئول از چند شرکت تجهیزاتی بورسیخبرهای خوب یک مقام مسئول از چند شرکت تجهیزاتی بورسی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

خبرهای خوب یک مقام مسئول از چند شرکت تجهیزاتی بورسیمدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: بدهی‌های معوق “هپکو”، “واگن‌پارس” “آذرآب”، “ماشین‌سازی” و “آونگان” ۱۸ ماه استمهال شد.

به گزارش رادیوسهام محمدرضا حاجی‌پور با اشاره به آخرین وضعیت صنایع دارای مشکل استان مرکزی و مشکلات موجود در ماشین‌سازی اظهار داشت: اصل ۴۴ و واگذاری‌ها به‌سبب شرایط حاکم بر کشور به‌درستی انجام نشد، به‌طور عمده بحث خصوصی‌سازی به‌دنبال رد دیون دولتی بود که مطرح می‌شد، اینکه صندوق فرهنگیان بتواند در حوزه ماشین‌سازی ورود کند و به‌سبب عدم تخصص در امر تولیدو اشتغالزایی سبب ایجاد شرایطی سخت برای ماشین‌سازی شود یک مقدار مبهم بوده و خود ما نیز ایراداتی را نسبت به آن وارد کرده‌ایم.
وی افزود: امیدواریم که نسبت به رفع این مشکل که درحال حاضر سبب نارضایتی حوزه کارگری شده  موفق باشیم، تعدد مدیران و تغییر و جابه‌جایی که در چند ماه گذشته انجام شده یکی از عوامل بروز این نارضایتی‌ها شده است.
حاجی‌پور به مشکلات شرکت هپکو اشاره و تصریح کرد: در ارتباط با هپکو، بحث انتقال سهام آن عملیاتی شده و منتظر هستیم تا بحث سرمایه‌گذاری که وارد می‌شود و آن بحث انتقال اسناد و مدارک، نهایی شود و استاندار نیز موضوعات خود را مطرح کنند، همینطور به منظور رفع موانع و مشکلات هپکو و واگن‌پارس و بدهی‌های معوقشان و سرمایه در گردشی که مطرح بود مصوبات خوبی برای هر دو مجموعه در کارگروه ملی گرفته شد.
وی خاطرنشان کرد: تقریبا بدهی‌های معوق هردو مجموعه بعلاوه آذرآب، ماشین‌سازی و آونگان به مدت ۱۸ ماه استمهال شد و در راستای کمک به این مجموعه‌ها نیازمند همکاری دستگاه‌هایی مانند سازمان امور مالیاتی، تامین اجتماعی بودیم که مصوبات خوبی نیز به منظور آنها مطرح شد که یک جلسه نیز در راستای پیگیری این مصوبات در استانداری داشتیم.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی به مشکلات شرکت واگن‌پارس اشاره کرد و گفت: در ارتباط با واگن‌پارس نیز با توجه به رویکردی که در دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت بود، اقدامات موثری در راستای لغو قراردادی که طبق آن قرار بود واگن‌های باری را از روسیه یا چین وارد کنند انجام گرفت که با پیگیری‌هایی که انجام شد این موضوع نیز برطرف شد.
حاجی‌پور بیان کرد: به منظور کارخانه کمباین‌سازی نیز قرار شد که آستان قدس رضوی برای سرمایه‌گذاری مجدد اقدام کند و جزء نخستین برنامه‌هایمان است که ان‌شاءالله بتوانند نسبت به افزایش یا تغییر و تحول تولیدات خود اقدام  کنند.
منبع:تسنیم
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.