2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی شرکت پارس خزر در خصوص برنامه های پیش روی شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Sep 14Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی شرکت پارس خزر در خصوص برنامه های پیش روی شرکتگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی شرکت پارس خزر در خصوص برنامه های پیش روی شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی شرکت پارس خزر در خصوص برنامه های پیش روی شرکتنگاهی به صورت های مالی شرکت صنعتی پارس خزر نشان می دهد که سود انباشته شرکت صنعتی پارس خزر حدودا ۳ برابر سرمایه این شرکت است. این موضوع سوالات زیادی را در ذهن سهامداران این شرکت ایجاد می کند و خواهان دلیل آن هستند. گویا مجموعه پارس خزر در نظر دارد تا از این محل افزایش سرمایه ای را اجرایی کند. ضمن اینکه برنامه های بلند مدتی توسط مسئولین این شرکت در حال انجام و ارزیابی است که همه و همه منجر به قوی تر شدن این شرکت در بازار می شود. نوسانات قیمتی این سهم در بازار سرمایه نشان از دیدی بلندمدت داشتن به این سهم دارد.

حسین جعفری رشت آبادی مدیر مالی شرکت صنعتی پارس خزر درگفتگو با رادیوسهام درخصوص مسائل این شرکت صحبت کرد.

 

۱- سود انباشته قابل توجه در صورت های مالی شرکت به چه چیز اشاره دارد؟چه جایی می توان از آن استفاده کرد؟

با توجه به اینکه سود انباشته شرکت صنعتی پارس خزر حدودا به سه برابر کل سرمایه رسیده است، هیات مدیره در نظر دارد تا در راستای سیاست های خود پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل سود انباشته را به طور جدی در دستور کار قرار دهد که این مسئله پس از موافقت سازمان بورس اوراق بهادار دنبال خواهد شد و بلافاصله مجمع فوق العاده آن برگزار می شود که سهامداران محترم به زودی منتظر چنین موضوعی از جانب شرکت باشند.

حتما بخوانید :  روی خوش سهام به فروکش ریسک‌ها

۲- طرح های توسعه، برنامه و پروژه های شرکت صنعتی پارس خزر برای سال مالی جاری چیست؟

شرکت صنعتی پارس خودرو در نظر دارد تا در سال مالی جاری برنامه ها و طرح هایی از جمله احداث، تجهیز و راه اندازی کارخانجات پارس خزر در شهر صنعتی رشت را دنبال نماید که زیر بنای این طرح حدود ۲۵ هزار متر مربع است در ادامه باید گفت که پس از این موضوع انتقال کارکنان و امکانات موجود در کارخانه فعلی به کارخانه جدید نیز مد نظر است. این برنامه ها به طور جدی در سال مالی جاری دنبال خواهد شد که همه و همه در راستای سیاست ها و برنامه های هیات مدیره می باشند.

۳- راه اندازی چه طرح های توسعه ای در سال جاری را در دستور خود کار دارید؟

راه اندازی خطوط تولید ماشین لباسشویی در طرح ها و رنگ های متفاوت از دیگر برنامه های شرکت در سال جاری شرکت خواهد بود، لازم به ذکر است که تولید این ماشین های لباسشویی درکارخانه شرکت آغاز شده و از نظر کیفیت نیز با برندهای موفقی همچون ال جی و سامسونگ قابل مقایسه و رقابت می باشد، ضمن اینکه شرکت موفق شده تا مجوز تولید دستگاه ماشین ظرفشویی را نیز اخذ نمایدکه البته هنوز تولید این ماشین آغاز نشده است اما مقدمات این تولید نیز آماده شده و در زمان مناسب تولید آن آغاز خواهد شد که سپس شاهد عرضه آن به بازار خواهیم بود

حتما بخوانید :  فردا؛ پایان مهلت فروش سهام بانک‌های ادغامی

۴- چه برنامه های دیگری برای ادامه راه دارید؟

شرکت صنعتی پارس خزر در نظر دارد تا با تنوع محصولات خود و همچنین افزایش سهم از بازار به بزرگترین هدف خود نائل آید. هدف این شرکت افزایش سهم هر چه بیشتر سهم بازار و تنوع بیش از پیش محصولات است که برای محقق شدن این موضوع در نظر دارد تا محصولات جدید خود را با استفاده از تکنولوژی روز اروپا بسازد که این تکنولوژی از هند وارد ایران خواهد شد. این موضوعات همگی مقدمات دستیابی به اهداف مجموعه پارس خزر به حساب می آید.

۵- آیا هدف خاصی از طرف شرکت در نوسانات قیمتی این سهم دنبال می شود؟

خیر. شرکت پارس خزر هرگز به دنبال تامین نقدینگی از طریق روند قیمتی سهام شرکت در بازار سرمایه نیست. بنده اطمینان دارم که سهم این شرکت سهمی قدرتمند بوده و از پتانسیل خوبی برای رشد رو به رو است. سهامداران این سهم نباید به دنبال نوسان گیری باشند و با دید کوتاه مدت وارد این سهم شوند. این سهم مناسب تحلیل گران بنیادی و با دید بلند مدت است. سهامداران این مجموعه باید به دنبال بازده های بلند مدت مطمئن باشند پس بایستی سهامداری جای نوسان گیری را بگیرد چرا که مطمئنا با رشد شرایط اقتصادی و خارج شدن از رکود وضعیت سهام لخزر روز به روز پیشرفت خواهد کرد. بنده از سهامداران این سهم می خواهم تا در بلند مدت همراه ما و مجموعه پارس خزر باشند تا روزهایی خوب برای این سهم رقم بخورد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.