2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بیمه البرز در خصوص آینده صنعت بیمه و شرکت های این گروهReviewed by سایت رادیوسهام on Sep 21Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بیمه البرز در خصوص آینده صنعت بیمه و شرکت های این گروهگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بیمه البرز در خصوص آینده صنعت بیمه و شرکت های این گروه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بیمه البرز در خصوص آینده صنعت بیمه و شرکت های این گروهصنعت بیمه از صنایعی بود که انتظار رشد زیادی پس از برجام از آن می رفت اما این اتفاق مطابق با انتطارات نیفتاد و ابهامات موجود در اقتصاد ایران منجر شد تا سرمایه گذاران این صنعت نیز به راحتی وارد نشوند. بیمه البرز توانسته صورت های واقعی خود را به خوبی منتشر نماید و امیدواری زیادی برای تحقق سود پیش بینی شده خود دارد.

درخصوص وضعیت صنعت بیمه و همچنین وضعیت شرکت بیمه البرز رادیوسهام با رسول تاجدار مدیرعامل بیمه البرز گفتگو کرده است.

۱- صنعت بیمه ۶ ماهه ابتدای سال را چگونه گذرانده است؟ آیا این عملکرد را می توان برای ادامه سال هم متصور شد؟

شرایط صنعت بیمه به گونه ای است که نمی توان عملیات شش ماهه اول را به کل سال یا نیمه دوم سال تسری داد در این صنعت هر آن اتفاقاتی می افتد که امکان دارد سود شرکت را تحت تاثیر قرار دهد، قراردادهایی که گاهی بسته می شوند و پس از آن منتفی می شوند و یا قراردادهایی که چند ساله بسته می شوند و تاثیرشان بر سود تنها در سال اول است. پس تحلیل صنعت بیمه کاری بسیار دشوار و هوشمندی خاصی می طلبد. نمی توان عملکرد شش ماهه یک شرکت را مبنای تحلیل قرار داد و قضاوتی برای ادامه مسیر آن کرد. برای تحلیل آن بایستی به ضریب خسارت بیمه و قراردادهای آن شرکت توجه نمود. روند چند ساله گذشته به مدت طولانی برای انعقاد قراردادهای مختلف نیز مد نظر قرار گیرد.

حتما بخوانید :  جزییات گزارش دهی شرکت‌ها بر اساس IFRS از زبان رییس سازمان بورس

۲- بیمه البرز در ادامه سال چه برنامه هایی دارد؟ آیا سود پیش بینی شده شرکت محقق می شود؟

بیمه البرز تا به اینجای سال را توانسته موفق و در جهت منافع سهامداران گام بردارد این شرکت مطابق با روند هر ساله خود قراردادهایی را منعقد کرده و خواهد کرد و در جهت افزایش سود شرکت گام برمی دارد تا بتواند مطابق با روند هر ساله البرز به قول خود نسبت به سهامداران عمل کند. بیمه البرز تا به اینجا توانسته موفق پیش رود و از این به بعد هم موفق خواهد بود. لازم به ذکر است که سهامداران شرکت های بیمه توجه داشته باشند که شرایط سال جاری برای شرکت ها بسیار دشوار است چرا که خسارات زیادی به بیمه شدگان اعم از آتش سوزی وارد شده و شرکت های بیمه برای محقق شدن سود پیش بینی شده خود تلاش بیشتری نسبت به سال های گذشته نیاز دارند.

۳- شرکت های بیمه ای چند درصد از درآمدشان از محل سپرده های بانکی است؟این درآمد در سال جاری تغییری کرده است؟

شرکت های بیمه ای بنا به دستور بیمه مرکزی موظفند حدود ۳۰ درصد از موجودی خود را در بانک ها سپرده کنند که سود شرکت های بیمه ای از این محل با توجه به کاهش نرخ سپرده ها کاهش خواهد یافت و در سال جاری نیز کاهش یافته است در نتیجه به نظر می رسد بایستی تغییرات و اصلاحاتی در قوانین صورت گیرد همچنین شرکت های بیمه ای نیز به فکر راه های مختلف کسب درآمد باشند تا بتوانند سود خود را از محل های دیگری جبران کنند به عنوان مثال سبد پرتفوی خود را متنوع تر نمایند و شیوه های مختلف سرمایه گذاری را نیز حرفه ای تر عمل کنند. ضمن اینکه توجه به بیمه عمر نیز می تواند درامدزایی خوبی برای شرکت های بیمه ای داشته باشد. اقدامات مناسب بیمه مرکزی در این خصوص نیز موثر بوده و خواهد بود.

حتما بخوانید :  زيان «سفاسي» به ٣٠ ريال رسيد

۴- بیمه البرز پس از رفع تحریم ها قرارداد جدید بسته است؟ آیا در سال جاری قراردادی منعقد شده است؟

بیمه البرز هر ساله قراردادهایی را منعقد می کند و مانند تمام شرکت های بیمه ای به فکر انعقاد قراردادهای بیشتر و بیشتر است. پس از برجام فرصت مناسبی برای شرکت های بیمه ای اتفاق خواهد افتاد و مطمئنا آینده ای خوب در انتظار این صنعت است این صنعت از تاثیرگذارترین صنایع پس از برجام به شمار می آید. بیمه البرز نیز مانند سایر شرکت های مختلف پس از برجام مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است و سرمایه گذارانی از کشورهای مختلف به این شرکت وارد شده اند و تمایلاتی برای سرمایه گذاری نشان داده اند اما نوع سرمایه گذاری این سرمایه گذاران هنوز مشخص نیست ضمن اینکه هنوز تصمیم قطعی ای در این خصوص از جانب سرمایه گذاران صورت نگرفته، اما آنچه که مشخص بوده توجه کشورهای مختلف به صنعت بیمه ایران است و چنانه این صنعت بتواند نیازهای آن ها را منتفع گرداند مسلما موجبات سرمایه گذاری را فراهم خواهد آورد. همان طور که گفته شد سرمایه گذارانی از کشورهای مختلف به بیمه البرز وارد شده اند اما هنوز به تصمیم قطعی ای منجر نشده است.

حتما بخوانید :  پیش بینی افق صعودی سهام از دو منظر

۵- آیا تغییری در ترکیب هیات مدیره بیمه البرز اتفاق خواهد افتاد؟ یا ترکیب فعلی به کار خود ادامه می دهد؟

ترکیب سهامداران و اعضای هیات مدیره بیمه البرز با همان ترکیب گذشته به کار ادامه خواهد داد مگر اینکه سهامدار جدیدی به صورت عمده وارد شرکت شود که چنین موضوعی فعلا در بیمه البرز به طور جدی مطرح نشده است و چنانچه از طرف سهامداران نیز چنین تمایلی وجود دارد، یعنی تمایل به فروش دارند چیزی به بیمه البرز اعلام نشده است.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.