2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نور دنا در خصوص وضعیت و برنامه های شرکت همراه اولReviewed by سایت رادیوسهام on Sep 24Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نور دنا در خصوص وضعیت و برنامه های شرکت همراه اولگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نور دنا در خصوص وضعیت و برنامه های شرکت همراه اول
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نور دنا در خصوص وضعیت و برنامه های شرکت همراه اولشرکت همراه اول به عنوان یک از شرکت های بزرگ کشور و بازار سرمایه بوده که انتظارات زیادی از این شرکت از جانب سهامداران می رود. این شرکت در تلاش است تا بتواند افزایش سرمایه ای را در سال مالی جاری داشته باشد اما هنوز مقدار و محل آن به طور قطعی مشخص نیست. اما این موضوع به طور جدی در شرکت مطرح است. ضمن اینکه این شرکت علاقه دارد تا علاوه بر جذب سرمایه گذار خارجی، خود  نیز در شرکت های خارجی سرمایه گذاری نماید تا موجبات درآمد ارزی در شرکت فراهم شود.

درخصوص وضعیت همراه اول، رادیوسهام با علی فیاض بخش مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نور دنا به گفتگو پرداخته است. شرکت سرمایه گذاری توسعه نور دنا به عنوان بازوی سرمایه گذاری شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) فعالیت می‌کند.

۱- برنامه همراه اول برای افزایش سرمایه چیست؟آیا این شرکت چنین برنامه ای در برنامه های خود دارد؟

یکی از برنامه های همراه اول اجرایی کردن افزایش سرمایه بوده که برنامه این مجموعه عملی کردن این موضوع تا پایان سال مالی جاری است که مقدار آن وابسته به محلی دارد که از آن محل افزایش سرمایه صورت خواهد گرفت. هنوز محل آن به طور دقیق مشخص نیست اما مطابق با بررسی ها و صحبت های صورت گرفته به احتمال زیاد این افزایش سرمایه از محل سود انباشته یا آورده نقدی باشد.

حتما بخوانید :  برگزاري مجمع عمومي فوق العاده "اپرداز"

۲- آیا افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها صورت خواهد گرفت؟ امکان چنین موضوعی وجود دارد؟

همان طور که گفته شد طبق آخرین بررسی ها به احتمال زیاد این افزایش سرمایه از محل سود انباشته یا آورده نقدی سهامداران صورت خواهد گرفت و هنوز هیچگونه صحبت و پیگیری ای در خصوص انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها صورت نگرفته است. در صورت مشخص شدن محل آن میزان این افزایش سرمایه نیز مشخص خواهد شد.

۳- هدف از افزایش سرمایه شرکت همراه اول چیست؟

این افزایش سرمایه به جهت اصلاح ساختار مالی و تعدیل ارزش بازارسهام این شرکت عملی خواهد شد. از آنجایی که ارزش بازار سهام همراه اول حدودا ۱۳ هزار میلیارد تومان بوده و  ، سرمایه شرکت تنها ۴۰۰ میلیارد تومان است این نسبت چندان مساعد نبوده و باید این عمل به علت متناسب تر شدن این نسبت عملی شود. این سرمایه متعادل با ارزش بازاری سهم همراه نیست.

۴- آیا مذاکراتی با سرمایه گذاران خارجی در شرکت همراه اول صورت گرفته است؟

صحبت هایی در خصوص همکاری با اورنج به عنوان یک سرمایه گذار برای انجام همکاری های همراه اول یا خارجی هاست. به طور کل در سه لایه مذاکرات همراه اول با خارجی ها در حال پیگیری است. لایه اول، همکاری در حوزه رومینگ بین المللی بوده که قبل از تحریم ها شروع شده و در حال حاضر و پس از تحریم ها این مذاکرات ادامه دارد. لایه دوم همکاری عمیق تر از لایه اول بوده و شامل همکاری استراتژک برای انتقال دانش و ایجاد خدمات ارزش افزوده می باشد لازم به ذکر است که در این لایه همراه اول از سایر اپراتورهای فعال در منطقه تجربه دارد، لایه سوم و نهایی انتقال و خرید سهام یک اپراتور خارجی دیگر است. این لایه از دو لایه دیکر بسیار مهم تر به نظر می رسد.

حتما بخوانید :  آخرین تحولات افزایش سرمایه‌های بورسی

۵- آیا خود همراه اول تمایل به سرمایه گذاری در شرکت های خارجی را دارد ؟این موضوع در این شرکت مطرح است؟

همراه اول در تلاش است تا در ترکیب سهامداری شرکت های خارجی نیز قرار گیرد، تا از این طریق بتواند وزن سرمایه گذار های بین المللی خود را سنگین تر نماید و در ضمن آن تجربه های بین المللی کسب نماید. این موضوع منجر می شود تا در ساختار درآمدی همراه اول علاوه بر ریالی بودن شامل درآمدهای ارزی نیز شود.

۶- محور اصلی و اساسی برنامه های همراه اول را چه می دانید؟

محور اصلی و اساسی برنامه های همراه اول در سرمایه گذاری خطرپذیر است. نسل سوم اپراتورها که در شرکت های نوپا می باشد که خدماتی با ارزش افزوده بالا ارائه می کنند.البته همراه اول در این خصوص تاکنون فعالیتی نداشته اما در حال حاضر مجوز برنامه های خود را در سال جاری برای سرمایه های خطرپذیر از طریق نسل سوم اپراتورها قرار داده است و این عمل را از طریق شرکت سرمایه گذاری توسعه نور دنا انجام خواهدداد.

۷- سرمایه های خطرپذیر به چه صورت است؟

جنس سرمایه گذاری های خطر پذیر به صورت بلند مدت بوده و انتظارات بدین صورت است که آثار سود و زیانی استفاده از این رویکرد در بازه های بلند مدت در درآمدهای شرکت همراه آشکار خواهد شد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.