گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی پارسان در خصوص وضعیت شرکت و شرکت های گروه پارسان

nokhbegan-start

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی پارسان در خصوص وضعیت شرکت و شرکت های گروه پارسانچندی پیش شرکت پالایش نفت تبریز در مزایده توسعه جایگاه برند سوخت بر شرکت کرده و برنده این مزایده نیز شده است. هدف این شرکت کسب سود و زیان در کوتاه مدت نبوده و نمی توان شاهد این تاثیرات در کوتاه مدت بود. در نتیجه آثار این موضوع بر شرکت پالایش نفت تبریز و سایر سهامداران آن در کوتاه مدت احساس نخواهد شد و بایستی منتظر گذر زمان و تاثیرات اندک اندک آن بر پایه های این شرکت بود. درخصوص این موضوع و آخرین وضعیت پالایشگاه‌ها رادیوسهام با حمیدرضا نبی زاده مدیرمالی شرکت نفت و گاز پارسیان گفتگو کرده‌ایم.

۱- شرکت پارسان سال خود را چگونه گذارنده است؟

صورت های مالی سه ماهه پارسان با پوشش مناسب بر روس سامانه کدال منتشر شد و چندی پیش نیز شاهد انتشار صورت های مالی شش ماهه بر روی این سامانه بودیم که نشان از پوشش مناسب این شرکت در نیمه سال دارد. تمام تلاش پارسان دست یابی به eps پیش بینی شده است و با توجه به صورت های مالی منتشر شده و برنامه های شرکت در سال جاری پارسان به eps پیش بینی شده خود خواهد رسید.

۲- احتمال تجدید نظر در بودجه پارسان وجود دارد؟

 احتمال تعدیلات و تجدید نظر چه منفی و چه مثبت برای پارسان نزدیک به صفر است. پارسان تا به اینجای سال موفق و با برنامه پیش بینی شده و مطابق با سیاست های شرکت پیش رفته و ادامه سال را هم به گونه ای عمل خواهد کرد تا به قولی که به سهامداران خود داده عمل خواه کند. لازم به ذکر است که اگر شرکت چنین هدفی داشته باشد از طریق سامانه های رسمی به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

حتما بخوانید :  پیش بینی 46 نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی انها

۳- مزایده جایگاه های برند سوخت بر شبریز چه آثار مالی ای بر پارسان دارد؟آیا اصلا اثر دارد؟

شرکت پالایش نفت تبریز در این مزایده بنا به دلایل بلند مدت شرکت کرده است و اجرایی شدن این عملیات آثار سود و زیانی بر شرکت پالایش تبریز ندارد و به همین دلیل هیچ گونه آثار سود و زیانی بر شرکت پارسان به عنوان سهامدار عمده  ندارد. همان طور که گفته شد شرکت پالایش تبریز با هدف استراتژیک در این مزایده شرکت کرده و نباید انتظار تاثیر بر سود و زیان شرکت را داشت.

۴- انگیزه و دلیل مجموعه پالایش تبریز از شرکت در این مزایده چه بوده است؟

این شرکت با اهداف بلند مدت و زیرسازی برای مجموعه تبریز در مزایده شرکت کرده است برنده شدن در این مزایده مسلما مجمعه تبریز را قوی تر خواهد کرد و در بلند مدت تاثیر خود را بر شرکت پالایش تبریز خواهد گذاشت و در این بازه شاهد تاثیرات مثبت آن خواهیم بود اما مسلما این موضوع در کوتاه مدت قابل توجه نخواهد بود و ما نباید انتظار اثار مثبت در کوتاه مدت را بر شرکت داشته باشیم. همان طور که گفته شد مجموعه تبریز با هدف بلند مدت در این مزایده شرکت کرده است.

حتما بخوانید :  بازنگری در حد نصاب نمرات آزمون‌های بازار سرمایه

۵- نظر شما در مورد پتروشیمی زاگرس و صورت های مالی این شرکت چیست؟پوشش خوب سه ماهه این شرکت را ناشی از چه می دانید؟

این شرکت توانسته در سه ماهه پوشش خوبی را شاهد داشته باشد و این به معنای عملکرد مثبت این شرکت در این مدت از سال است البته لازم به ذکر است که هرساله با افزایش قیمت محصولات این شرکت در نیمه اول سال ما شاهد رشد بودجه در پوشش بودجه ای این شرکت باشیم و گاها نیز به همین دلیل تعدیلات مثبتی را نیز شاهد بودیم اما این رشد در صورتی تداوم دارد که قیمت محصولات در نیمه دوم سال نیز همانند نیمه اول سال باشد در نتیجه تحلیلگران آگاه باشند که عملکرد مثبت شرکت پتروشیمی زاگرس در ۶ ماهه اول را تنها ملاکی برای تجدید نظر یا تعدیلات مثبت قرار ندهیم و بدانیم که همه چیز به قیمت محصولات این شرکت و ادامه داشتن این قیمت ها در نیمه دوم سال بستگی دارد.

۶- قیمت محصولات شرکت تابع چه چیزی است؟

قیمت محصولات نیز تابع قیمت های جهانی است. همان طور که گفته شد در سال های گذشته ما شاهد تعدیلات مثبت در زاگرس بوده ایم و پس از آن به دلیل عدم تداوم در قیمت های محصولات بازنگری هایی در بودجه زاگرس اتفاق افتاد، البته که تلاش های زاگرس و فعالیت مثبت این شرکت انکار نشدنی بوده و مسلما این موضوع از سیاست های هیات مدیره نشات می گیرد.

حتما بخوانید :  پیش بینی بورس، ارز و مسکن در سال96

۷- پارسان در ادامه سال چه می کند؟

همان طور که گفته شد پارسان صورت های مالی سه و شش ماهه خود را به موقع منتشر کرده و صورت های نه ماهه را نیز در زمان مقرر منتشر خواهد کرد و eps پیش بینی شده خود را محقق می کند سه ماهه و شش ماهه خوبی را نشان داده ایم و صورت های نه ماهه ما نیز نشان از اجرای درست سیاست های شرکت دارد.

خبر انتخاب شده برای شما

یک داعشی که به دست نیروهای کرد عراقی دستگیر شده، اعتراف کرد که به بیش از ۲۰۰ زن عراقی تجاوز
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید