گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر عامل پاکشو در خصوص برنامه های شرکت با توجه به افزایش نرخ محصولات شوینده

nokhbegan-start

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر عامل پاکشو در خصوص برنامه های شرکت با توجه به افزایش نرخ محصولات شویندهچندی پیش خبر افزایش نرخ شوینده ها در بازار وجود داشت و به همین علت توجهات به سمت صنعت  شوینده جلب شد. این خبر، بسیاری از تحلیل گران را بر این داشت که شرکت های فعال در این صنعت دچار تغییراتی در صورت های مالی خواهند شد و احتمالا فروش این شرکت ها از نظر ریالی افزایش خواهد داشت. اما این عامل به تنهایی نمی تواند بر فروش شرکت تاثیر بگذارد و آن را به تنهایی عاملی برای افزایش فروش شرکت تلقی کرد. به همین علت رادیوسهام به سراغ مسعود سزاوار مدیر عامل شرکت پاکشو رفت تا از برنامه های این شرکت و چگونگی تاثیر شوینده ها از افزایش نرخ آگاه شود. گفتگوی این مقام مسئول به شرح زیر است.

 

۱- آیا افزایش نرخ شوینده ها در سال جاری وجود دارد؟ این افزایش نرخ در صورت های مالی پاکشو دیده شده است؟

در صنعت شوینده متناسب با با نیازی که داردو داشتند و با هماهنگی انجمن شوینده ها می توانند افزایش نرخ را اعمال نمایند و از این نظر مانعی برای شرکت های شوینده وجود ندارد. شرکت پاکشو این افزایش نرخ را در ابتدای سال مالی در صورت های مالی خود پیش بینی کرده بود و می توان در نیمه دوم سال شاهد تغییرات یا اصلاحاتی در صورت های مالی شرکت پاکشو مشاهده کرد.

حتما بخوانید :  بررسی پرتفوی اسفند ماه "سمگا"

۲- آیا تغییر در افزایش قیمت مواد اولیه برای شرکت وجود داشته است؟

بله ما شاهد رشد قیمتی در این مواد بوده ایم و از آن جایی که مواد اولیه ما نیز افزایش نرخ داشته شاید تغییراتی در صورت های مالی شاهد نباشیم چرا که مواد اولیه اعم از داخلی و وارداتی با افزایش نرخ مواجه شده اند. بعضا در برخی مواد اولیه وارداتی ما شاهد افزایش قیمت حدود ۵۰ درصدی بوده ایم. به همین دلایل احتمالا شرکت در نیمه دوم سال تجدید نظراتی در بودجه داشته باشد اما میزان و نوع آن هنوز مشخص نیست و محاسبه ای در این خصوص صورت نگرفته است لذا بایستی منتظر ماند تا ببینیم چه محاسباتی استخراج خواهد شد.

۳- برنامه های شرکت پاکشو برای ادامه سال و نیمه دوم سال جاری چیست؟

پاکشو احتمال دارد افزایش سرمایه ای را برای شرکت ترتیب دهد، مقدار این افزایش سرمایه به اندازه ای خواهد بود که سرمایه فعلی را ۱۰۰۰ میلیارد تومان برساند پیش بینی ها بر این اساس است که این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات باشد. پس از این افزایش سرمایه مطمئنا ما شاهد پویایی سهم در بازار خواهیم بود به گونه ای معاملات این سهم روان تر و بهتر خواهد شد. لازم به ذکر است که احتمالا پاکشو برنامه ها و سیاست های جدیدی برای ادامه سال جاری پیاده کند به گونه ای که امکان تغییرات در برنامه های شرکت وجود دارد.

حتما بخوانید :  نگاهی بر وضعیت ارزش بازار سهم "وبهمن"

۴- بازار صادراتی شرکت به چه صورت است؟ آیا صادرات شرکت موفق بوده است؟

شرکت پاکشو موفق شده تا بتواند صادرات موفقی را در سال جاری داشته باشد و به برنامه های صادراتی خود عمل کند، ضمن اینکه این شرکت در تلاش است تا بتواند بازارهای جدید صادراتی را نیز جذب کند و برای این بازارهای جدید نیز بازاریابی هایی را داشته است و تا اندازه ای نیز در این خصوص موفق عمل کرده است ما هم در بازار داخلی و هم بازار صادراتی موفق عمل کرده ایم. بازار هدف ما حضور موفق در یک بازار رقابتی موفق است. با توجه به سرمایه گذاری های صورت گرفته در بخش صادرات امید فراوان داریم تا در این بخش نیز به موفقیت های خوبی برسیم. لازم به ذکر است که در بازار داخلی نیز به فکر افزایش فروش هستیم و برنامه های گسترده ای برای آن داریم که به زودی شاهد آن خواهیم بود.

۴- آیا توسعه محصولات در بازار صورت خواهد گرفت؟ برنامه چنین موضوعی در شرکت وجود دارد؟

در سال جاری احتمالا یک یا  دو محصول جدید به سبد محصولات پاکشو اضافه شود و چنین سیاستی در شرکت نیز برای ادامه سال وجود دارد، ضمن اینکه مجموعه پاکشو در نظر دارد تا سرمایه گذاری در شرکت ها را انجام دهد این بحث سرمایه گذاری برای خرید سهام شرکت های خاص بوده و به منظور سرمایه گذاری در سهام یک شرکت و خرید بلوک سهام آن شرکت مطرح است، به زودی جزئیات این خبرهای خوب منتشر خواهد شد

خبر انتخاب شده برای شما

«چه می خواهی از من. بگذار در حال خودم باشم. بگذارم زندگی ام را کنم. خودت راهم نمی خواهم چه
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید