2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرخزانه داری ایران یاسا تایر در خصوص وضعیت و برنامه های شرکت در آیندهممنوعیت واردات تایرهای چینی موضوعی است که می تواند بر این صنعت و فروش شرکت های فعال در این صنعت تاثیر بگذارد. مسلما با کاهش ورود محصولات غیر ایرانی بازار محصولات داخلی بیشتر می شود و این موضوع می تواند هم در فروش مقداری و هم در فروش ریالی شرکت تاثیر بگذارد چرا که قطعا اقبال نسبت به محصولات داخلی ایجاد خواهد شد.

در همین زمینه رادیوسهام با محمود قسمتی مدیر خزانه داری شرکت ایران یاسا تایر و رابر گفتگو کرده که این گفتگو به شرح زیر است.

 

۱- فعالیت های شرکت ایران یاسا تایر را تشریح کنید؟ چه برنامه هایی دارد؟

شرکت ایران یاسا تایر در تلاش است تا برای اجرای طرح های توسعه ای خود برنامه مناسب و هدفمندی بریزد تا موجبات سوداوری شرکت فراهم شود، این موضوع جزء سیاست های هیات مدیره شرکت است. ایران یاسا تایر به دنبال اولین چراغ سبز اقتصادی است تا بتواند طرح های توسعه خود را دنبال کند و به محض خروج از رکود این اتفاق خواهد افتاد.

۲- ممنوعیت وارادات محصولات چینی منجر به چه چیزی خواهد شد؟ آیا این موضوع کمک بسزایی به شرکت می کند؟

با توجه به اینکه واردات محصولات چینی با محدودیت رو به رو شده اند و شنیده هایی از این موضوع به گوش می رسد و چنانچه این موضوع به مراحل عملیاتی برسد و عملی شود، مطمئنا موجبات افزایش فروش و در نتیجه افزایش سوداوری برای شرکت فراهم خواهد شد. مسلما با کاهش واردات محصولات چینی فروش شرکت ایران یاسا تایر با اقبال مواجه خواهد شد. آنچه که در این مرحله مهم و ضروری است مبارزه کردن دولت با قاچاق کالاهاست دولت برای این مسئله نیز باید تلاش کند، قطعا هر چه که دولت در امر مبارزه با قاچاق موفق تر عمل کند درآمد شرکت بیشتر خواهد شد و تاثیر مثبت بر فروش شرکت خواهد گذاشت.

حتما بخوانید :  «خزاميا» براي هر سهم زيان ١٧٢ ريالي شناسايي كرد

۳- رفع تحریم ها تاثیری بر شرکت ایران یاسا تایر گذاشته است؟ آیا شاهد ایجاد تغییرات در میزان صادرات یا سایر زوایای شرکت هستیم؟

متاسفانه ما هنوز در قسمت بسته بندی کالاها و بازاریابی آن با مشکل مواجهیم و کالاهای ما به سختی در بازارهای اروپا به فروش می رسد چرا که تامین کننده بازار اروپا کشورهای جنوب شرقی آسیا است و به سختی می توان در این کشورها سهم بازار پیدا کرد. البته در کشورهای حاشیه خلیج فارس و حاشیه دریای خزر که در زمان تحریم ها برای صادرات با مشکل مواجه بودیم در حال حاضر می توانیم به عنوان بازار خدف نگاه کنیم و بازاریابی های خوبی را در این کشورها به عمل آوریم. با رفع کامل تحریم ها فروش شرکت در هر کشوری که بازاریابی موفق تری داشته ایم افزایش خواهد داشت اما همان طور که گفته شد به علت شیوه بسته بندی محصولات انتظار نداریم که حضور پررنگی در بازارهای اروپایی داشته باشیم.

۴- وضعیت صورت های مالی و طرح های توسعه شرکت چگونه است؟

صورت های نه ماهه شرکت وضعیت خوبی را ثبت کرده و این صورت ها نشان از سود را داشتند که ادامه این روند پیش روی شرکت است. در ادامه باید گفت که طرح های توسعه همیشه جزء برنامه های پیش روی شرکت بوده و ما بدین علت که از بازار و رقابت های موجود عقب نمانیم این طرح ها را در دستورکار قرار داده ایم  اما همان طور که اوایل صحبت هایم اشاره شد هر گونه تحول خاص در مورد این مسئله منوط به شرایط بازار است. ما آمادگی و بستر کافی برای اجرایی شدن طرح های توسعه شرکت داریم و به محض بهبود شرایط اقتصادی حداقل به صورت نسبی شروع به کار خواهیم کرد به صورتی که هم تولید افزایش یابد و هم بسته بندی و کیفیت محصولات بهبود یابد. مطمئنا پیگیری طرح های توسعه در شرایط بد اقتصادی نه تنها به سود شرکت نخواهد بود که موجبات ضرررسانی را نیز فراهم خواهد آورد پس منتظر شرایط اقتصادس مناسب کاری معقولانه و مناسب است.

حتما بخوانید :  رگه‌های تردید در بورس تهران

۵- آینده شرکت را چطور ارزیابی می کنید؟ چشم انداز شرکت چیست؟

با رفع تحریم ها و اتخاذ سیاست های درست از جانب مسئولین و دولتمردان موجبات ایجاد شرایط بهتر را فراهم خواهد آورد و انتظار داریم تا سال پیش رو سالی پر بار برای ما باشد چرا که هرچه اقتصاد کشور بهبود یابد وضعیت صنایع نیز بهبود خواهند یافت.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.