2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون اقتصادی صنایع شیر ایران در خصوص ارزش سهام غگلستاReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 8Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون اقتصادی صنایع شیر ایران در خصوص ارزش سهام غگلستاگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون اقتصادی صنایع شیر ایران در خصوص ارزش سهام غگلستا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون اقتصادی صنایع شیر ایران در خصوص ارزش سهام غگلستاشرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان از زیر مجموعه های صنایع شیر ایران بوده که چند روز پیش شاهد عرضه اولیه آن در بازار بودیم و پس از عرضه این سهم چند روز متوالی با صف خرید مواج شد. صنایع شیر ایران کم کم چند شرکت زیر مجموعه خود را به بازار عرضه کرده و می کند و این بار نوبت پگاه گلستان با پی بر ای حدود ۶ بود. رادیوسهام در خصوص روند معاملات این سهم و ارزش ذاتی آن و همچنین چگونگی عرضه غگلستا با وحید وحیدی معاون اقتصادی صنایع شیر ایران به گفتگو نشست. این گفتگو را می‌خوانید.

۱- سهام شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان را چگونه عرضه شد؟ از عرضه این سهم بگویید؟

سهام شرکت پگاه گلستان چندی پیش با قیمت ۴۷۶۰ ریال در بازار فرابورس عرضه شد. بلوک بیش از ده درصدی این سهم به فروش رسید و صنایع شیر ایران به عنوان شرکت هلدینگ و سهامدار عمده این سهم پشتیبان آن خواهد بود و از سهم حمایت خواهد کرد. این شرکت جزء زیرمجموعه های خوب این هلدینگ بوده و با برنامه ریزی درست و در زمان مناسب عرضه صورت گرفت.

حتما بخوانید :  صعود شاخص با تقویت تقاضا

۲- نظر شما در مورد قیمت عرضه و ارزش این سهم چگونه است؟

از نظر قیمتی، قیمت عرضه این سهم مناسب و متعادل بوده و به نظر قیمت خوبی برای عرضه بود. متوسط پی بر ای این شرکت حدود ۶٫۵ بوده و این در حالی است که میانگین پی بر ای برای زیر مجموعه های صنایع شیر ایران در محدوده ۹ گردش می کند این به معنای وضعیت مناسب شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان بوده و ما انتظار استقبال بیش از این را از سهم داریم. این سهم جزء سهم های با پتانسیل بازار بوده و آینده ای روشن در انتظار این سهم می باشد لازم به ذکر است که فاصله پی بر ای این سهم با متوسط صنعت انتظارات را از این سهم بالا برده اما همه می دانیم که هیچ چیز در بازار سرمایه قطعی و ۱۰۰ درصدی نیست.

۳- آیا ما شاهد عرضه بلوک دیگری از این سهم در بازار تا پایان سال خواهیم بود؟

در جلسه معارفه این شرکت قرار بر این بود که بلوک ۱۰ درصدی شرکت در قدم اول عرضه شود و عرضه سپس بلوکی دیگر را نیز تا پایان سال داشته باشیم اما از آن جایی که در روز عرضه بیش از ۱۰ درصد و حدود ۱۲ درصد از این سهم در بازار سرمایه فروخته شد بعید به نظر می رسد که تا پایان سال شاهد عرضه دیگری از این سهم باشیم و فعلا چنین برنامه ای در شرکت و مجموعه هلدینگ وجود ندارد.

حتما بخوانید :  سود ۲۴۶ریالی برای هرسهم «شپارس» در دوره مالی ۶ماه

۴- با توجه به سرمایه اندک این شرکت ایا برنامه افزایش سرمایه در شرکت وجود ندارد؟ آیا هیات مدیره به فکر افزایش سرمایه شرکت هست؟

به نظر مجموعه شرکت و هلدینگ صنایع شیر ایران ساختار سرمایه شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان مناسب بوده و نیازی به افزایش دادن سرمایه از نظر ما نیست مگر شرایط اقتصادی شرکت به گونه ای شود که این نیاز در شرکت ایجاد شود و ما به واسطه افزایش سرمایه موجبات ورود نقدینگی را فراهم آوریم اما آنچه که مسلم و قطعی است عملی نشدن این موضوع تا پایان سال جاری است و این مسئله حداقل در سال ۹۵ اتفاق نخواهد افتاد.

۵- ارزش ذاتی سهم را چطور ارزیابی می کنید؟

قطعا ارزش ذاتی این سهم از قیمت عرضه بسیار بالاتر است و به همین علت ما انتظار رشد در قیمت این سهم را داشتیم و همان طور که انتظار می رفت این اتفاق نیز رخ داد و ما چند روزی است که شاهد تقاضاهای خوبی از جانب بازار برای این سهم بوده ایم.

۶- صف خرید غگلستا به چه علت است؟آیا می توان آن را به سهامدار عمده نسبت داد؟

همان طور که گفته شد این سهم، یک سهم با پتانسیل بالاست که جای رشد در این سهم نیز پیش بینی می شد. دلیل این صف خرید به استقبال از این سهم باز می گردد و اینکه معامله گران بازار به ارزش سهم پی بردند. دلیل این صف را اصلا نمی توان به سهامدار عمده نسبت داد و این چیزی جز معاملات عادی عرضه و تقاضای بازار نیست. بازار از این سهم حمایت کرده و این تعیین قیمت به عهده بازار بوده است.

حتما بخوانید :  تغییرات معنادار در سود «شکبیر»

۷- با توجه به استقبال از این سهم آیا امکان عرضه بلوک دیگر وجود ندارد؟

همان طور که گفته شد این سهم توسط بازار تعیین قیمت شده و معامله گران بازار این سهم را تعیین قیمت پس از عرضه کرده اند اگر چنانچه این سهم و صف خرید های این سهم ادامه داشته باشد می توان به عرضه بلوک دیگری نیز فکر کرد و این موضوع را در شرکت و هیئت مدیره نیز بیان نمود تا پیگیری ها نیز صورت گیرد، اما همان طور که گفته شد فعلا چنین موضوعی در شرکت مطرح نیست.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.