گفتگوی اختصاصی رادیو سهام با قائم مقام مدیرعامل بکهنوج درباره عرضه اولیه این سهم

nokhbegan-start

گفتگوی اختصاصی رادیو سهام با قائم مقام مدیرعامل بکهنوج درباره عرضه اولیه این سهمشرکت تولید برق ماهتاب کهنوج در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه به عنوان صد و سی و هشتمین نماد معاملاتی در فهرست شرکت های پذیرفته شده در فرابورس ایران درج شد. این شرکت دارای نیروگاهی است که مراحل ساخت را طی می کند که عملیات ساخت این نیروگاه در سال ۹۲ آغاز شد. در دومین روز از عرضه این نیروگاه، بازار شاهد افت قیمتی این سهم و فروش از جانب اکثر سهامداران بود. گویا این سهم نیز به آتش دماوند سوخت و معامله گران به تجربه خاطره بد نیروگاه دوماوند به سود اندک از عرضه اولیه این سهم قانع شده و از آن خارج شدند. در غیر این صورت، این شرکت صورت های مالی مساعد و خوبی نسبت به سایر هم نوعان خود داشته و می توانست شاهد رشد خوبی در تابلوی معاملات بورس باشد. بهمن مسعودی قائم مقام مدیرعامل این شرکت نیز در گفتگو با رادیوسهام به همین موضوع اشاره کرد و پتانسیل بالای سهم این شرکت را برای رشد قطعی دانست.

۱- عرضه برق ماهتاب کهنوج را چطور ارزیابی می کنید؟

شرکت برق کهنوج از جمله شرکت های برقی بوده که با از نظر اعضای این مجموعه جزء سهم های با پتانسیل بازار محسوب شده و می شود. این شرکت جزء شرکت های برقی بوده می توانند رشد خوبی را برای سهامداران خود نشان دهند. قیمت عرضه این سهم بالای ۹۳۰ تومان بود که به نظر برخی از اهالی گران به نظر می رسید اما این طور نبوده و به نظر شرکت بسیار ارزان عرضه شد پس پتانسیل رشد خوبی در این سهم نهفته است. سهامداران این سهم نگران موضوعی نباشند. ما معتقدیم این سهم محدوده قیمتی بالای ۱۰۵۰ تا ۱۱۰۰ را شاهد خواهد بود و رو به روز عملکردهایی در شرکت اتفاق خواهد افتاد که موجبات رشد و سودآوری شرکت فراهم شود و این موضوع روی روند قیمتی سهم نیز تاثیر مثبت بسزایی خواهد گذاشت.

حتما بخوانید :  نگاهی بر وضعیت ارزش بازار سهم "وبهمن"

۲- چرا پس از دو روز از عرضه اولیه ما شاهد افت در قیمت سهام بودیم؟ این سهم به قیمت مورد انتظار شما هم نرسید چطور آن را با پتانسیل برای رشد می دانید؟

همان طور که گفته شد این سهم پتانسیل رشد تا قیمت ۱۰۵۰ را دارد و شرکت در زمان عرضه این سهم این قیمت را برای کشف قیمت مد نظر قرار داده است، ارزش ذاتی این سهم بالاتر از آن چیزی است که در بازار معامله می شود. همان طور که گفته شد این سهم در صنعت برق کشور حضور داشته و از پتانسیل خوبی برای رشد برخوردار است،  تمام تلاش ما حمایت از این سهم و در نظر گرفتن منافع سهامداران است ضمن اینکه ما هنوز ۵ درصد تعهد عرضه خود را در بازار عرضه نکرده ایم و برای عرضه آن هنوز زمان داریم. این سهم ارزندگی و پتانسیل رسیدن به قیمت های بالای ۱۰۵۰ و تا ۱۱۰۰ را نیز دارد. در مورد این که چرا چند روز پس از عرضه با افت قیمتی و رنگ قرمز در تابلوی بورس مواجه بود دلیلی نمی بینم چرا که به نظر ما این سهم ارزندگی خود را دارد و ما به این سهم برای رشد معتقدیم. این شرکت از شرایط خوبی برخوردار است و هیچ گونه مورد نامساعدی در صورت های مالی شرکت مشاهده نشده است. این جو منفی ایجاد شده در سهم را باید ناشی از اثرات روانی بازار دانست. لازم به ذکر است که کهنوج از وضعیت بنیادی مناسب و مساعدی نسبت به سایر هم نوعان خود برخوردار است پس دلیل این افت قیمت را نمی توان به شرکت یا مسئولین این مجموعه نسبت داد. همه چیز به عرضه و تقاضای بازار به علاوه جو روانی ایجاد شده  بازمی گردد.

حتما بخوانید :  درج یک نماد جدید در فرابورس

۳- پنج درصد باقی مانده راچه زمانی عرضه می کنید؟

شرکت ماهتاب کهنوج متعهد است تا حداکثر تا دو ماه دیگر ۵ درصد باقی مانده را عرضه نماید و این جزء وظایف شرکت است تا به تعهدات خود نسبت به فرابورس و سهامداران عمل کند. از آنجایی که این شرکت سودآوری و فروش خوبی را در صورت های مالی شاهد بوده و است می توان گفت آینده ای خوب برای این سهم انتظار داریم. سهامداران در خصوص این سهم عجولانه تصمیم نگیرند.

۴- گویا خبر زلزله ۴ ریشتری در کرمان منجر شده این سهم با فروش و افت قیمتی مواجه باشد، آیا این موضوع صحت دارد و این عامل را می توان به عنوان دلیلی بر افت قیمتی سهام دانست؟

خیر، شرکت برق ماهتاب کهنوج ا این زلزله ضربه ای نخورده و سالم است و نمی توان از این منظر برای شرکت زیانی را دید و نباید این موضوع را دلیلی بر عملکرد منفی را تاثیر گذاری منفی بر عمکلرد شرکت دانست چرا که همان طور که گفته شد ماهتاب کهنوج هیچ ضربه ای از زلزله نخورده است، ضمن اینکه حتی با فرض ضربه خوردن از زلزله این شرکت از پوشش بیمه ای برخوردار بوده و در صورت ایجاد هرگونه خسارتی به کامل ایمن و بیمه است و می تواند از مزایای بیمه ای استفاده کرده و شرایط مساعد را مجددا برای شرکت ایجاد کند. جای هیچ نگرانی ای برای شرکت ماهتاب کهنوج وجود ندارد و این شرکت قدرتمند به فعالیت های خود ادامه می دهد.حفظ منافع سهامداران نیز در سیاست های هیات مدیره قرار دارد.

خبر انتخاب شده برای شما

«چه می خواهی از من. بگذار در حال خودم باشم. بگذارم زندگی ام را کنم. خودت راهم نمی خواهم چه
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید