2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

قیمت نفت اوپک به دنبال افزایش‌های اخیر قیمت نفت به رکورد قیمتی خود در سال ۲۰۱۶ نزدیک شده است و تنها ۱۸ سنت با بالاترین قیمت خود در این سال فاصله دارد.

به گزارش رادیو سهام ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی این سازمان، پنج‌شنبه ۱۵ مهر ماه با یک سنت افزایش نسبت به قیمت روز قبل ۴۷٫۸۴ دلار در هر بشکه فروخته شد.

سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه ۱۴ مهر ۴۷٫۷۴ دلار در هر بشکه فروخته شد. متوسط قیمت نفت اوپک در هفته منتهی به ۷ سپتامبر یعنی ۱۶ مهر ماه برابر با ۴۷٫۲۳ دلار در هر بشکه بوده است.

قیمت نفت در بازارهای جهانی در روز پنج‌شنبه به علت کاهش ذخایر آمریکا و قطعی بودن کاهش تولید نفت از سوی کشورهای عضو اوپک و غیراوپکی افزایش یافت اما در روز جمعه به علت تلاش سرمایه‌گذاران بازار برای سود بردن از این افزایش‌ها کاهش اما همچنان در مرز ۵۲ دلار قرار دارد.

سبد نفتی اوپک ۲۰ خردادماه رکورد بالاترین قیمت این نوع نفت را شکست و به ۴۸٫۰۲ دلار در هر بشکه رسید. از این رو سبد نفتی اوپک تنها ۱۸ سنت با بیشترین قیمت خود در سال ۲۰۱۶ فاصله دارد.

حتما بخوانید :  تاثیر کاهش نرخ دلار بر قیمت خودرو چقدر است؟

کمترین قیمت نفت اوپک که تاکنون ثبت شده است به چهارشنبه ۲۰ ژانویه برابر با ۳۰ دیماه ۹۴ باز می‌گردد که ۲۲٫۴۸ دلار در هر بشکه فروخته شد که کمترین قیمت سبد نفتی اوپک از سال ۲۰۰۳ تاکنون نیز به شمار می‌رود.

سبد نفتی اوپک سال ۲۰۱۶ را با ۳۱٫۷۹ دلار آغاز کرد تاکنون توانسته است قیمت بالای ۴۸ دلار را نیز تجربه کند.

متوسط قیمت نفت اوپک در سال ۲۰۱۶ تاکنون ۳۸٫۷۲ دلار در هر بشکه بوده که کمترین قیمت آن از سال ۲۰۰۴ به شمار می رود.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت ت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت موربان امارات، میناس اندونزی و مِرِی ونزوئلا است.

خبر انتخاب شده برای شما

در نخستین روز از آخرین هفته مردادماه، سکه تمام بهار آزادی به کانال ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی بازگشت و دلار توانست به بالای محدوده ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومانی بازگردد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: , ,