2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت آپ در خصوص وضعیت بازدهی این سهم پس از عرضه اولیهReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 19Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت آپ در خصوص وضعیت بازدهی این سهم پس از عرضه اولیهگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت آپ در خصوص وضعیت بازدهی این سهم پس از عرضه اولیه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت آپ در خصوص وضعیت بازدهی این سهم پس از عرضه اولیهسهام شرکت آسان پرداخت پرشین با قیمت ۹۹۹۹ ریال در بازار عرضه شد و این در حالی بود که استقبال گرمی از این سهم صورت گرفت. تجربه خوبی که معامله گران از صنعت تجارت الکترونیک داشتند منجر شد تا آن ها از این سهم به گرمی استقبال نمایند. به همین علت رادیوسهام علی منصوری مدیر عامل شرکت در خصوص وضعیت مجموعه آپ و کیفیت عرضه سخن گفت که سوالات و پاسخ ها به شرح ذیل است.

 

۱- جایگاه شرکت های ارائه دهنده خدمات تراکنش را در دنیا چطور می دانید؟

جایگاه این شرکت در دنیا روز به روز گسترده تر می شود و شرکت آسان پرداخت نیز جزو شرکت های بزرگ و قدرتمند در این حوزه به حساب می آید. ۱۲ شرکت ارائه دهنده خدمات ussd وجود دارد که آپ یکی از این ۱۲ شرکت به حساب می آید که حوزه فعالیت این شرکت خدمات psp می باشد. تاریخ تاسیس این شرکت به سال ۸۸ و با ۶ میلیون تراکنش باز می گردد و در حال حاضر سهم بازار این شرکت در بازار از تراکنش های بانکی حدود ۴۶ درصد است لازم به ذکر است که حجم تراکنش های این شرکت روزانه بالغ بر ۲ میلیون می باشد شایان ذکر است که شرکت های کارت اعتباری ایران کیش و خدمات پرداخت بانک پارسیان از جمله رقبای آپ در بازار بورس محسوب می شوند.

حتما بخوانید :  نخستین عرضه اولیه امسال فرابورس ۴۲۰ تومان کشف قیمت شد

۲- عمده درآمدهای آپ از چه محلی است؟

این شرکت با حضور در صنعت خدمات الکترونیک و فعالیت در این حوزه عمدتا از محل خدمات پوز و کارمزدهای دریافتی حاصل از تراکنش های موبایل و درگاه های پرداخت اینترنتی کسب درآمد می کند این شرکت در تلاش است تا تعدا د پوزها را روز به روز افزایش دهد هر چه تعدا این دستگاه ها در سطح جامعه بیشتر شود درآمدزائی شرکت بیشتر و موفقیت روزافزون تری خواهد داشت برنامه شرکت برای این موضوع کاملا چیده شده و تا به این جا نیز به خوبی پیش رفته است. شرکت آسان پرداخت پرشین تاکنون ۴۵۰ هزار دستگاه پوز در سراسر کشور نصب کرده که ۶۵ درصد از درآمدهای شرکت از محل خدمات این چنینی تامین می شود. در سال مالی ۹۴، ۳۴ درصد از درآمدهای شرکت از محل تراکنش های موبایلی و مابقی از محل خدمات پوز بوده است که در مقایسه با سال ۹۲ رشد سه برابری در سهم بازار این شرکت را نشان می دهد. سهم بازار این شرکت در حال حاضر ۱۴٫۶ درصد و رتبه سوم را بعد از شرکت های پرداخت ملت و سامان در اختیار گرفته است.

۳- آیا امکان افزایش سرمایه برای شرکت وجود دارد؟سایر درآمدها برای شرکت متصور است؟

شرکت آپ یک شرکت جوان بوده و تمامی نرم افزارهای تولیدی و سایر دستگاه های شرکت نو می باشند در حال حاضر چنین امکانی برای شرکت وجود ندارد.

حتما بخوانید :  صعود شاخص با تقویت تقاضا

با توجه به حدود ۲ میلیون تراکنش موبایلی در روز درآمد قابل توجهی برای شرکت تامین می شود ضمن اینکه از محل فروش شارژ با استفاده از شاپرک نیز درآمدی ۵۰ تا ۵۵ تومانی به ازای هر تراکنش دریافت می شود قابل توجه است که قرارداد بیش از ۲۶۰ هزار دستگاه پوز با بانک کشاورزی منعقد شده و ۱۰۰ هزار پوز برای بانک سپه نیز نصب و راه اندازی شده است.

۴٫قیمت عرضه را چطور ارزیابی می کنید؟ این قیمت به ارزش ذاتی سهم نزدیک است؟

قیمت ۹۹۹۹ ریال به ازای هر سهم، قیمت کشف شده خوبی بود و مجموعه آسان پرداخت پرشین نیز از این قیمت راضی بود. نه گران عرضه شد و نه ارزان. با توجه به این که این سهم جای رشد دارد پس می توان گفت ارزش ذاتی سهم بالاتر از قیمت کشف شده است اما همان طور که گفته شد قیمت  عرضه شده به نظر ما و سازمان قیمت مناسب و مساعدی بود.

۵- بازدهی این سهم را در بازار چطور ارزیابی می کنید؟

با توجه به موقعیت این سهم و برنامه ها و فعالیت های شرکت این سهم جای رشد دارد  چنانچه نگاه بنیادین به سهم داشته باشیم این شرکت هیچ عاملی که منجر به کاهش قیمت سهم بشود را ندارد پس با توجه به جایگاه این شرکت در بورس و برنامه های پیش رو و فعلی شرکت، افق پیش روی سهم مثبت است.

حتما بخوانید :  «کبافق» سودی برای تقسیم ندارد

۶- برنامه و اقدامات شرکت چطور پیش می رود؟

مسیر آپ مشخص و روشن است و سیاست های هیات مدیره نیز اعلام شده و شرکت آسان پرداخت پرشین در مسیر مستقیم و رو به جلوی خود پیش می رود و از مسیر خود تا این لحظه خارج نشده است. تمام برنامه ها مطابق با پیش بینی ها جلو می رود و جای نگرانی برای مجموعه و سهامداران نیست.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.