2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی شرکت واسپاری ملت در خصوص وضعیت شرکت در 6 ماهه دوم سالReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 20Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی شرکت واسپاری ملت در خصوص وضعیت شرکت در 6 ماهه دوم سالگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی شرکت واسپاری ملت در خصوص وضعیت شرکت در 6 ماهه دوم سال
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی شرکت واسپاری ملت در خصوص وضعیت شرکت در 6 ماهه دوم سالمعمولا شرکت های لیزینگ در نیمه دوم سال با اقبال مواجه شده و ما شاهد رشد قیمت های سهام لیزینگی در این نیمه هستیم. شرکت واسپاری ملت نیز از جمله شرکت های لیزینگ بوده که با اقبال سهامداران مواجه شده است. این شرکت برنامه هایی از جمله افزایش سرمایه دارد که این موضوع در شرکت بررسی می شود. رادیوسهام در مورد وضعیت فعلی این شرکت با داوود عیسی زاده مدیرمالی شرکت واسپاری ملت به گفتگو نشست که متن این گفتگو به شرح زیر است.

 

۱- عملکرد شرکت واسپاری ملت در ۶ ماهه را چطور ارزیابی می کنید؟ عملکرد این شرکت در نیمه دوم را چطور می بینید؟

صورت های سه ماهه شرکت بر روی سامانه کدال به موقع منتشر شد و صورت های شش ماهه نیز به زودی منتشر خواهد شد که نشان از عملکرد مناسب این شرکت در نیمه اول سال جاری خواهد داشت. لازم به ذکر است که شرکت های لیزینگ معمولا در نیمه دوم سال عملکرد مناسب تری داشته و سودآوری آن ها در این نیمه بیشتر می شود چرا که به دلیل افزایش تقاضا عملکرد شش ماهه دوم سال نسبت به شش ماهه اول بهتر و بهتر می شود.

حتما بخوانید :  دوربرگردان هفتگی بورس تهران

۲- آیا افزایش مقدار تولید و فروش مجموعه های خودروساز بر روی شرکت لیزینگ تاثیر می گذارد؟

انتظار می رود با رشد میزان تولید خودروسازان حجم عملیات لیزینگ و همچنین تعداد قراردادهای آن ها افزایش یابد و در نتیجه موجبات رشد سودآوری آن ها نیز فراهم شود ضمن اینکه شرکت های خودروساز از وضعیت عملیاتی مساعدی برخوردار نیستند و به علت بدهی های بانکی، منابع مالی کافی برای تامین نقدینگی خود ندارند و آن ها نیز از لیزینگی ها پول دریافت می کنند تا بتوانند محصولات تولیدی خود را به فروش برسانند البته که این فروش به صورت اقساطی خواهد بود.

۳- آیا شرکت های لیزینگ به تبعیت از بانک ها نرخ های خود را کاهش خواهند داد؟آیا این کاهش به ضرر شرکت های لیزینگ خواهد بود؟

هنوز هیچ کدام از بانک ها نرخ سود تسهیلات خود را کاهش نداده و با توجه به مقدار خواب پول و سایر موارد این نرخ همچنان به همان اندازه قبلی بوده و آن طور که به نظر می رسد بانک ها تصمیم جدی برای کاهش نرخ سود تسهیلات به مشتریان خود نداشته باشند ضمنا با کاهش نرخ سود بانکی هنوز عملیات لیزینگ دچار مشکل نشده و نمی توان کاهش نرخ سپرده ها را به طور مطلق به ضرر لیزینگی ها دانست.

حتما بخوانید :  ۵ سناریو از وضعیت بورس در روزهای آتی

۴- برنامه افزایش سرمایه شرکت واسپاری ملت به کجا رسید؟آیا این موضوع توسط شرکت دنبال می شود؟این افزایش سرمایه برای چه موضوعی خواهد بود؟

افزایش سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریالی شرکت که از محل مطالبات حال شده سهامداران خواهد بود در مرحله تهیه گزارش توجیهی بوده و به احتمال زیاد مراحل این افزایش سرمایه و اخذ مجوزهای مورد نظر از سازمان بورس کمی طول بکشد اما آن چه که مشخص و واضح است دنبال کردن این موضوع توسط شرکت است. با اجرایی شدن این افزایش سرمایه شرکت اقدام به تامین مالی برای انعقاد و اجرای قراردادها خواهد کرد.

۵- برنامه شرکت برای ادامه سال جاری چیست؟ آیا شرکت قرارداد جدیدی را منعقد کرده یا خواهد کرد؟

شرکت واسپاری ملت تلاش می کند تا بودجه پیش بینی شده خود را محقق سازد و همان طور که گفته شد این شرکت در نیمه دوم سال فعالیت های بهتری را خواهد داشت چرا که نیمه دوم سال ما شاهد رشد تقاضا هستیم. شرکت واسپاری ملت برای انعقاد قراردادهای جدید نیز تلاش می کند اما در مورد هیچ موضوعی نمی توان سخن گفت و به محض عملی شدن هر گونه موضوع یا قرارداد جدید این موضوع از طریق سامانه رسمی کدال منتشر خواهد شد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.