گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت فراورده های نسوز ایران در خصوص وضعیت شرکت در ۶ ماهه دوم سال

nokhbegan-start

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت فراورده های نسوز ایران در خصوص وضعیت شرکت در 6 ماهه دوم سالمراسم نمادین بیست و یکمین سالروز عرضه سهام فرآورده‌های نسوز ایران در بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد؛ در این مراسم که با حضور سعید لقمانی، مدیرعامل فرآورده های نسوز ایران برگزار شد، نواختن زنگ معاملاتی این مراسم هم به وی سپرده شد تا داد و ستد سهام در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شود. این شرکت در تاریخ ۳۰/۰۷/۱۳۷۴ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته و سهام آن برای اولین بار در

تاریخ ۲۳/۸/۱۳۷۴ عرضه شده است.

رادیوسهام در خلال این مراسم و برای بررسی آخرین وضعیت شرکت، به سراغ لقمانی رفته و با وی به طور اختصاصی به گفتگو پرداخته است.

۱- سهامداران فکر می‌کردند که با فروش زمین مجاور کارخانه، سود شرکت با تعدیل مواجه شود، اما این اتفاق نیفتاد؛ دلیل این مسئله چیست؟

برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید گفت که تاثیر فروش این زمین در سه ماهه سوم خودش را در EPS نشان خواهد داد، چراکه در عمل معامله بعد از ۳۱ شهریور ماه سال جاری قطعی شد، بنابراین ما امیدوار هستیم که با روندی که صنعت و اقتصاد کشور از رکود خارج می‌شود، بتوانیم EPS خود را حداقل حفظ کنیم.

۲- با فروش این زمین مشکل نقدینگی که در مجمع به آن اشاره کرده بودید، حل و فصل خواهد شد یا خیر؟

بخشی از این مسئله قطعا حل خواهد شد، اما مشکل نقدینگی صنایع ما جدی از این مسائل است؛ درحال حاضر متاسفانه صنایع بزرگ کشور قالبا با مشکل نقدینگی مواجه هستند؛ همانطور هم مطلع هستید، نوع بیزینس و فعالیت ما B TO B است، به این معنی که ما مشتریان محصولات ما صرفا کارخانجات بزرگ همانند فولادی‌ها، سیمانی‌ها، آلومینیومی‌ها و مس است، از طرف دیگر هم تمام صنایعی که برشمرده شد در حال حاضر با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند، به خصوص در صنعت سیمان که ما بخش عمده‌ای از فروش ما به سمت این صنعت وارد می‌شود.

حتما بخوانید :  پیش بینی بورس، ارز و مسکن در سال96

۳- با توجه به این نکته که افق روشنی برای دو صنعت سیمانی و فولادی کشور متصور هستند، آینده صنعت و بازار شما را به چه صورت می‌توان تصویر کرد؟

آینده قطعا روشن است؛ صنعت ایران صنعتی ریشه دار و پایه‌ای است که بنده به قاطعیت می‌توان عنوان کنم که آینده بسیار روشنی را برای خود مشاهده می‌کنیم. علاوه بر آن بنده تا این حد نوید را به سهامداران و تمام دوستان می‌دهم که چندین شرکت بزرگ خارجی برای مشارکت با ما چه در امر صادرات و چه در امر توسعه محصولات و بازار با ما وارد مذاکره شده‌اند. بنابراین می‌توانیم در آینده نزدیک خبرهای خوشی را در خصوص توسعه فعالیت‌های خود به سهامداران بدهیم.

۴- عنوان کرده بودید که مذاکراتی با طرف‌های آلمانی را پیش روی خود دارید، وضعیت این مذاکرات به کجا رسید؟

بله، در مذاکرات ما با طرف‌های خارجی، هم آلمانی‌ها حضور دارند و هم از شرق آسیا و کشوری غیر از چین مذاکراتی صورت گرفته است؛ گفتنی است که هر دو مجموعه طرف مذاکره، مجموعه‌های بزرگی هستند. پس از رفع تحریم‌ها و پسابرجام، شرایط به گونه‌ای شده است که شرکت‌های خارجی زیادی در رفت و آمد هستند؛ اما در مذاکرات خود سعی داریم که پس از بررسی‌های دقیق بهترین گزینه را برای همکاری مشترک و توسعه فعالیت‌های خود انتخاب کنیم.

حتما بخوانید :  بررسی پرتفوی اسفند ماه "سمگا"

۵- بیشتر در خصوص این قراردادها توضیح دهید؟

اجازه دهید که خبر قطعی و نهایی را پس از نهایی شدن مذاکرات اعلام کنیم؛ اما تا همین حد عرض کنم که مذاکرات ما با شرکت شرق آسیایی در شرف امضا کردن تفاهم نامه در خصوص توسعه توسعه بازار، صادرات و نیز مشارکت در ارتقاء کیفیت محصولات هستیم.

۶- کاهش نرخ سود تسهیلات تاثیر شگرفی در صورت‌های مالی گذاشته است؛ این مسئله با توجه به تسهیلاتی که دریافت کرده‌اید، در صورت‌های مالی شما چه نمودی داشته است؟

متاسفانه برخی از تسهیلاتی که ما دریافت کرده‌ایم، برای دوره‌ای است که نرخ‌ها ۲۴ درصدی بوده است، اما به هرحال کاهش نرخ سود تسهیلات بانک‌ها می‌تواند در بهبود رونق کسب و کار در صنعت موثر باشد، چراکه همانطور که عنوان کردم به دلیل مشکلات نقدینگی، صنایع قادر نیستند که منابع و مصارف خود را بدون کمک تسهیلات بانکی مدیریت کنند.

۷- افق پیش روی شرکت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

شرکت ما با برنامه‌های توسعه‌ای که در پیش دارد، آینده روشنی را برای خود متصور می‌شود؛ ما درحال حاضر برنامه فاز دوم شرکت را در پیش داریم که وارد بحث فرآوری مواد اولیه و بحث صنایع بالا دستی شویم. این فاز در فاصله ۳۰ کیلومتری شرکت قرار داشته و در مجاورت کارخانه فولاد مبارکه قرار دارد. ما در شهرک صنعتی که در آن قسمت وجود دارد، توانسته‌ایم که یک فاز از این شهرک را به وسعت ۱۰۰ هزار متر مربع خریداری کنیم و درحال احداث کارخانه‌ای برای فرآوری مواد اولیه هستیم. بنابراین ما قصد داریم که در این فاز وارد صنایع بالادستی خود شویم. با احداث و تکمیل این کارخانه، بخشی از مواد اولیه‌ مورد نیاز ما که از خارج وارد می‌شود را می‌توانیم تولید کرده و وابستگی را کاهش دهیم.

حتما بخوانید :  نگاهی بر نخستین پیش بینی درآمد هر سهم "خاهن" در سال 96

ظرفیت این کارخانه در فاز اول ۱۶ هزار تن در سال بوده و زمان بهره برداری از آن اواخر سال ۹۶ خواهد بود و منابع این کارخانه بخشی از تسهیلات صندوق توسعه ملی و بخش دیگر هم از طریق آورده خود ما است.

خبر انتخاب شده برای شما

یک داعشی که به دست نیروهای کرد عراقی دستگیر شده، اعتراف کرد که به بیش از ۲۰۰ زن عراقی تجاوز
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید