2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با عضو هیات مدیره زگلدشت درخصوص گزارش 6 ماههReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 24Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با عضو هیات مدیره زگلدشت درخصوص گزارش 6 ماههگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با عضو هیات مدیره زگلدشت درخصوص گزارش 6 ماهه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با عضو هیات مدیره زگلدشت درخصوص گزارش 6 ماههشرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از شرکت های جدید فرابورسی بوده و به علت اینکه جدیدا وارد عرصه بازار سرمایه شده توجه خاصی از معامله گران بازار را جذب می کند. صورت های مالی شش ماهه شرکت گلدشت بر روی سامانه کدال منتشر شد که ناشی از پوشش تقریبا مناسب این شرکت در شش ماهه داشت. مسیر حرکت این شرکت روشن بوده و از شفافیت خوبی برخوردار است. رادیو سهام به بهانه گزارش شش ماهه این سهم و مسیر حرکت آن در فرابورس با علیرضا نیک نشان عضو هیات مدیره شرکت به گفتگو نشست که متن این گفتگو به شرح زیر است.

۱- شرکت گلدشت اصفهان چگونه عمل کرده است؟آیا عملکرد شرکت متناسب با هدف سالانه بوده است؟

شرکت زراعت و کشاورزی گلدشت اصفهان بر مسیر درست خود حرکت می کند و شرکت با توجه به سیاست های هیات مدیره در مسیر حرکت خود گام برمی دارد. هدف این شرکت مشخص بوده و مطمئنا متناسب با آن پیش می رود، محصولات و میزان تولید و فروش شرکت مشخص و روشن است، عومال داخلی شرکت مطابق با خواسته ها بوده و شرکت در محیط داخلی با مشکلی مواجه نیست و اطلاعات این مجموعه روشن و شفاف بر روی سامانه کدال منتشر می شود.

حتما بخوانید :  روی خوش سهام به فروکش ریسک‌ها

۲- گزارش های شش ماهه منتشر شده بر روی کدال را چطور ارزیابی می کنید؟ آیا این گزارش ها می تواند گزارشی مساعدتر باشد؟

گزارش های شش ماهه شرکت با پوشش مناسب و بدون تعدیلات مثبت یا منفی بر روی سامانه کدال منتشر شد و این موضوع نشان دهنده وضعیت مناسب و در مسیر حرکت کردن شرکت گلدشت است و سهامداران این مجموعه نباید نگران باشند چرا که هیات مدیره شرکت به فکر و در جهت حفظ منافع سهامداران حرکت می کند، این شرکت جدید فرابورسی موفق بوده و جای کوتاهی ای در این مجموعه دیده نمی شود.

۳- آیا این شرکت با کاهش یا افزایش نرخ فروش شیر مواجه نبوده و نخواهد بود؟

این شرکت در شش ماهه اول سال نرخ فروش شیر را برآورد کرده و در بودجه پیش بینی شده خود به ازای هر کیلو شیر حدود ۱۲۴۵۰ ریال در نظر گرفته است که این رقم در نیمه اول محقق نشد و نرخ فروش تعیین شده برای این شش ماهه کمتر از این مقدار رقم خورد اما این کاهش تاثیری بر شرکت نداشته و ما شاهد تعدیلی منفی در صورت های شرکت نبودیم چرا که این موضوع کاملا عادی بوده و هر ساله نیز اتفاق می افتد پس سهامداران این شرکت نگران این افت قیمت شیر نباشند چرا که در شرکت تمهیدات کافی برای پوشش این کاهش اندیشیده می شود.

حتما بخوانید :  دوربرگردان هفتگی بورس تهران

۴- روند معاملات سهم را در بازار سرمایه چطور ارزیابی می کنید؟

این سهم جزو سهام کم ریسک و ارزان قیمت بازار محسوب می شود. سهم مجموعه گلدشت با قیمت بالای ۳۰۰ تومن در بازار به نظر ارزان می رسد و به همین علت انتظار رشد قیمتی در این سهم دور از ذهن نیست این شرکت در صنعت فعال در آن موفق عمل کرده و در میان رقیبان خود حرفی برای گفتن دارد. عملیات اجرایی این شرکت به گونه ای است که جای رشد در قیمت سهام در بازار سرمایه را می طلبد. البته نهایتا عرضه و تقاضای بازار نتیجه قطعی را مشخص می کند ضمن اینکه قیمت این سهم  به نظر مناسب می رسد.

۵- با توجه به صحبت های پیشین شما آیا کاهش نرخ فروش شیر تاثیری روی عملکرد شرکت ندارد؟چطور چنین چیزی امکان پذیر است؟

همان طور که گفته شد این کاهش غیر معمول نبوده و اتفاقی ناخوشایند غیرقابل حلی برای شرکت نیست، هر ساله شرکت های فعال در صنعت زراعت شاهد این چنین موضوعاتی هستند. این رقم به راحتی توسط شرکت پوشش داده شد و این مجموعه توانست صورت های مالی خود را بدون تعدیل منفی روانه کدال نماید؛ این در حالی است که بسیاری از شرکت با تعدیلاتی اعم از مثبت یا منفی صورت های خود را منتشر نمایند اما شرکت گلدشت اصفهان همان طور که قول داده بود در شش ماهه عمل کرد و در تلاش است تا نیمه دوم سال را نیزموفق عمل کند.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.