گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر مالی شرکت قند خوی درخصوص تأثیر خبر پرداخت بدهی ها بر این شرکت ها

nokhbegan-start

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر مالی شرکت قند خوی درخصوص تأثیر خبر پرداخت بدهی ها بر این شرکت هاتا چند ماه گذشته شرکت های قندی در بازار بورس از وضعیت مساعدی در روندهای قیمتی سهام رو به رو نبودند و عملا ما شاهد رنگ قرمز در اکثر نمادهای قندی و در اکثر روزهای بازار بودیم تا اینکه خبر افزایش نرخ شکر منجر شد تا رشد قیمت سهام شرکت های صنعت قند را در بازار بورس شاهد باشیم. این در حالی است که رشد قیمت شکر در بازار کاملا سفته بازی بوده و این موضوع هیچ تاثیری بر روند سوداوری شرکت های قندی نداشت و پس از چند وقت دوباره قیمت سهام این شرکت ها متعادل شد. یکی از مواردی که منجر به رشد و تغییر در سوداوری شرکت های قندی می شود پرداخت مطالبات این شرکت ها از طرف دولت است و چند روز پیش نامه ای از طرف انجمن به شرکت های قندی ارسال شد که مبنی بر پرداخت بخشی از مطالبات به شرکت های قندی داشت.

این موضوع می تواند موجبات تغییر در روند قیمت سهام را فراهم آورد و حتی می توان شاهد تعدیلات مثبت در گروه قند و شکر نیز بود. بر همین اساس رادیوسهام با فریبرز کارگشا مدیر مالی شرکت قند خوی به عنوان کارشناس این صنعت گفتگو کرده است که آن را می‌خوانید.

۱- نامه ابلاغ شده به شرکت های قندی از طرف انجمن قند و شکر چه بوده و چه جزئیاتی دارد؟این نامه برای پرداخت مطالبات چه سالی مد نظر است؟

چند روز پیش نامه ای از طرف انجمن کارخانه های قند و شکر به شرکت های قندی ابلاغ شد که طی آن مبلغ ۸۴۳ میلیارد ریال از ۱۲۶۷ میلیارد ریال مطالبات شرکت های قندی از طریق تفاوت بهای شکر در سال ۹۳ به آن ها پرداخت می شود. بر همین اساس انجمن مورد نظر از شرکت های قندی اعلام شماره حساب کرده تا بتواند مبلغ مورد نظر را واریز نماید البته این مبلغ واریز شده مربوط به بخشی از مطالبات سال ۹۳ بوده و تمام مطالبات از طرف انجمن تسویه نخواهد شد.

حتما بخوانید :  پیش بینی 46 نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی انها

۲- از نحوه پرداخت این مبلغ بیشتر بگویید؟ طی چه مدت زمانی صورت می گیرد؟

این مطالبات به صورت نقد به شرکت های قندی پرداخت خواهد شد و با توجه به اینکه هر شرکت تولید متفاوتی دارد پس به نسبت تولیدی که داشته سهمی از پرداخت مطالبات را خواهد داشت پس می توان گفت این مسئله در شرکت های مختلف متفاوت بوده و به میزان تولیدات شرکت بازمی گردد.

۳- این مطالبات چه تاثیری بر روی شرکت های قندی می گذارد؟ آیا سهامداران شرکت می توانند انتظار تعدیل مثبت را در صورت های مالی داشته باشند؟

این مطالبات مطمئنا به شرکت ها پرداخت خواهد شد اما اینکه چه تاثیری بر شرکت و به چه میزان بر آن خواهد گذاشت به سیاست های هیات مدیره هر شرکت باز می گردد و اینکه این مبلغ را کجا مصرف نماید اما مساله مهم در نظر گرفتن این موضوع توسط مدیریت برای تسهیلات مالی اخذ شده و یا تسویه بدهی ها باشد چرا که پس از آن درآمدهای شرکت های این گروه مورد تحلیل قرار خواهد گرفت. و اما  در مورد زمان این پرداخت باید گفت احتمالا پس از اعلام شماره حساب شرکت ها به انجمن صنفی حداکثر تا دو هفته آتی این مطالبات مورد نظر و اعلام شده از جانب انجمن به کارخانه های قند چغندری پرداخت خواهد شد و این موضوع به نوبه خود منجر به افزایش در گردش نقدینگی شرکت ها خواهد شد ضمن اینکه در خصوص هر گونه تعدیلی در شرکت نمی توان نظر داد و بایستی منتظر سیاست های هیات مدیره ماند و به محض هر گونه تعدیلی این موضوع از طریق سامانه کدال به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

حتما بخوانید :  پیش بینی بورس، ارز و مسکن در سال96

۴- آیا برای مابقی مبلغ مطالبات هم زمانی مشخص شده است؟ این موضوع توسط انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر مورد بحث و بررسی است؟

مطمئنا همان طور که این موضوع توسط انجمن برای سال جاری مورد توجه قرار گرفته و ما در حال حاضر شاهد ارسال نامه از طرف این انجمن به شرکت ها قندی هستیم، در آینده نیز شاهد این موضوع نیز خواهیم بود و این مساله جزو دغدغه ها و سیاست های انجمن صنفی بوده و خواهد بود، اما در حال حاضر زمان مشخصی برای پرداخت ادامه مطالبات اعلام نشده است و آن چه که واضح است تاثیر مثبت پرداخت این مطالبات بر وضعیت نقدینگی است و قطعا این پرداخت موجبات رشد نقدینگی شرکت را فراهم خواهد آورد.

خبر انتخاب شده برای شما

حدود هفت ماه از طلاق می گذرد. مرد دو سال قبل عاشق شد، هر دوپایش را توی یک کفش کرده
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید