2224, 
تاثیر انتخاب ترامپ در قیمت جهانی ارز و طلاReviewed by رادیو سهام on Nov 2Rating: 4.5تاثیر انتخاب ترامپ در قیمت جهانی ارز و طلاتاثیر انتخاب ترامپ در قیمت جهانی ارز و طلا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مرتضی ایمانی‌راد اقتصادددان نوشتتاثیر انتخاب ترامپ در قیمت جهانی ارز و طلا: تعیین نرخ جدید بهره آمریکا بر روی نرخ بهره روى نرخ برابرى دلار و سایر ارزها اثر می گذارد.

رادیو سهام: روز چهار شنبه ساعت دو بعد از ظهر به وقت نیویورک نرخ بهره در اجلاس فدرال رزرو (بانک مرکزى امریکا ) تعیین مى شود و تمامى بازار هاى مالى فردا منتظر اعلام نرخ بهره هستند.این نرخ بهره روى نرخ برابرى دلار و سایر ارزها اثر می گذارد . یعنى اگر نرخ بهره بالا برود ، ارزش دلار هم به دنبال آن افزایش مى یابد و با بالا رفتن دلار بخش مهمى از کالاهاى پایه همانند نفت و فلزات پایه کاهش قیمت پیدا می کنند. در این زمینه طلا از همه کالاها به تغییرات دلار حساس تر است .

در زمینه تعیین نرخ بهره در روز چهارشنبه (امروز) چند نکته وجود دارد :

اول ، انتخابات ریاست جمهورى امریکا به اندازه کافى نوسان بالایى را در بازارهاى مالى ایجاد کرده است و فدرال رزرو سوخت اضافى به این آتش نمى رساند و بنابراین احتمال بسیار بالایى وجود دارد که نرخ بهره بالا نرود.

حتما بخوانید :  مذاکره برای تولید خودروهای تجاری بنز در ایران

دوم ، درست است که ادعا مى شود که ترکیب فدرال رزرو سیاسى نیست ، ولى کاملا از سیاست عارى نیستند. ژانت یلن ، رییس فدرال رزرو امریکا به طور مشخص تمایلات قوى دموکراتیک دارد و بنابراین طبیعى است که براى ثبات در بازارها در چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهورى امریکا و با این فرض که کلینتون رقابت را می برد، نرخ بهره افزایش داده نخواهد شد.

سوم ، در سال گذشته میلادى نرخ بهره در امریکا در ماه دسامبر افزایش یافت و احتمال اینکه در امسال نیز نرخ بهره در دسامبر افزایش یابد زیاد است . در این صورت افزایش نرخ بهره در ماه نوامبر نامحتمل است .

چهارم ، اگر نرخ بهره افزایش نیابد و خط مشخصى فدرال رزرو براى ماه دسامبر مشخص نکند، دلار به شدت کاهش مى یابد و راه را براى بالا بردن طلا ، نفت و سایر کالاهاى پایه باز می کند. ضمنا یورو هم به تبع آن افزایش قابل توجهى خواهد داشت .

پنجم ، اگر بر خلاف موارد فوق نرخ بهره را فدرال رزرو بالا ببرد، این افزایش علامت بسیار قوى براى انتخاب ترامپ در انتخابات ریاست جمهورى امریکا است . چرا که ترامپ اخیرا حمله هاى جدى به فدرال رزرو براى پایین نگهداشتن نرخ بهره کرده است و بنابراین افزایش نرخ بهره به نوعى استقبال از ورود ترامپ به حساب مى آید. در کنار نرخ برابرى دلار در مقابل ارزهاى عمده ، طلا و پزو مکزیک نیز از شاخص‌هاى مهم احتمال انتخاب ترامپ به شمار می روند. یعنى هر چه پزو ارزان تر شود و طلا گران‌تر شود احتمال انتخاب ترامپ از نظر بازار سرمایه بیشتر است .

حتما بخوانید :  آتش سوزی در پارس جنوبی مهار شد

منبع: خبر آنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۵ معادل ۹.۸ درصد است.
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10