تاثیر انتخاب ترامپ در قیمت جهانی ارز و طلا

nokhbegan-start
2224, 
تاثیر انتخاب ترامپ در قیمت جهانی ارز و طلاReviewed by رادیو سهام on Nov 2Rating: 4.5تاثیر انتخاب ترامپ در قیمت جهانی ارز و طلاتاثیر انتخاب ترامپ در قیمت جهانی ارز و طلا
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (به این مطلب ستاره دهید)
Loading...

مرتضی ایمانی‌راد اقتصادددان نوشتتاثیر انتخاب ترامپ در قیمت جهانی ارز و طلا: تعیین نرخ جدید بهره آمریکا بر روی نرخ بهره روى نرخ برابرى دلار و سایر ارزها اثر می گذارد.

رادیو سهام: روز چهار شنبه ساعت دو بعد از ظهر به وقت نیویورک نرخ بهره در اجلاس فدرال رزرو (بانک مرکزى امریکا ) تعیین مى شود و تمامى بازار هاى مالى فردا منتظر اعلام نرخ بهره هستند.این نرخ بهره روى نرخ برابرى دلار و سایر ارزها اثر می گذارد . یعنى اگر نرخ بهره بالا برود ، ارزش دلار هم به دنبال آن افزایش مى یابد و با بالا رفتن دلار بخش مهمى از کالاهاى پایه همانند نفت و فلزات پایه کاهش قیمت پیدا می کنند. در این زمینه طلا از همه کالاها به تغییرات دلار حساس تر است .

در زمینه تعیین نرخ بهره در روز چهارشنبه (امروز) چند نکته وجود دارد :

اول ، انتخابات ریاست جمهورى امریکا به اندازه کافى نوسان بالایى را در بازارهاى مالى ایجاد کرده است و فدرال رزرو سوخت اضافى به این آتش نمى رساند و بنابراین احتمال بسیار بالایى وجود دارد که نرخ بهره بالا نرود.

حتما بخوانید :  درآمد ۸میلیونی در ماه با سرمایه ۳میلیونی!

دوم ، درست است که ادعا مى شود که ترکیب فدرال رزرو سیاسى نیست ، ولى کاملا از سیاست عارى نیستند. ژانت یلن ، رییس فدرال رزرو امریکا به طور مشخص تمایلات قوى دموکراتیک دارد و بنابراین طبیعى است که براى ثبات در بازارها در چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهورى امریکا و با این فرض که کلینتون رقابت را می برد، نرخ بهره افزایش داده نخواهد شد.

سوم ، در سال گذشته میلادى نرخ بهره در امریکا در ماه دسامبر افزایش یافت و احتمال اینکه در امسال نیز نرخ بهره در دسامبر افزایش یابد زیاد است . در این صورت افزایش نرخ بهره در ماه نوامبر نامحتمل است .

چهارم ، اگر نرخ بهره افزایش نیابد و خط مشخصى فدرال رزرو براى ماه دسامبر مشخص نکند، دلار به شدت کاهش مى یابد و راه را براى بالا بردن طلا ، نفت و سایر کالاهاى پایه باز می کند. ضمنا یورو هم به تبع آن افزایش قابل توجهى خواهد داشت .

پنجم ، اگر بر خلاف موارد فوق نرخ بهره را فدرال رزرو بالا ببرد، این افزایش علامت بسیار قوى براى انتخاب ترامپ در انتخابات ریاست جمهورى امریکا است . چرا که ترامپ اخیرا حمله هاى جدى به فدرال رزرو براى پایین نگهداشتن نرخ بهره کرده است و بنابراین افزایش نرخ بهره به نوعى استقبال از ورود ترامپ به حساب مى آید. در کنار نرخ برابرى دلار در مقابل ارزهاى عمده ، طلا و پزو مکزیک نیز از شاخص‌هاى مهم احتمال انتخاب ترامپ به شمار می روند. یعنى هر چه پزو ارزان تر شود و طلا گران‌تر شود احتمال انتخاب ترامپ از نظر بازار سرمایه بیشتر است .

حتما بخوانید :  بررسی وضعیت بازار خودرو در سال پیش رو

منبع: خبر آنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

جزییات قیمت سکه به روایت رییس اتحادیه طلا و جواهر
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید