2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون اقتصادی فلوله درخصوص وضعیت این شرکت در آیندهReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 9Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون اقتصادی فلوله درخصوص وضعیت این شرکت در آیندهگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون اقتصادی فلوله درخصوص وضعیت این شرکت در آینده
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون اقتصادی فلوله درخصوص وضعیت این شرکت در آیندهشرکت لوله و ماشین سازی ایران در چند وقت اخیر توانسته رشد و نزول های قیمتی را در روند سهام در بازار از خود نشان دهد. این شرکت اقدامات مثبتی را در بازار از خود نشان داده و توانسته مورد توجه بسیاری از معامله گران بازار قرار گیرد. این شرکت گزارش شش ماهه ضعیفی را علی رغم انتظارات منتشر کرد و رادیوسهام بر همین اساس با علی شاهوردی معاون اقتصادی شرکت لوله و ماشین سازی به گفتگو نشست که این گفتگو به شرح زیر است.

۱- شرکت لوله و ماشین سازی ایران مطالبات خود از دولت را دریافت کرده است؟ این مطالبات چه زمانی وصول می شود؟

مشتری شرکت لوله و ماشین سازی ایران اکثرا نهادهای دولتی هستند و این نهادها معمولا خرید خود را به طور نسیه انجام می دهند به همین علت ما با حجم زیاد عدم وصول مطالبات رو به رو هستیم و این موضوع منجر شده تا شرکت لوله و ماشین سازی ایران با مشکل نبود نقدینگی کافی رو به رو شود. در حال حاضر این شرکت اقدامی از جانب دولت و نهادهای دولتی برای وصول مطالبات ندیده است و بر همین اساس ما پیگیری های زیادی در این خصوص کرده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که شاید سیاست عدم فروش نسیه برای ما بهتر باشد و شاید دلیلی باشد تا این ارگان ها برای این وضعیت فکری کنند. شرکت و خریداران باید فکری برای این موضوع نمایند و در حال حاضر فروشی را به این مجموعه ها و ارگان های دولتی انجام نمی دهد.

حتما بخوانید :  روی خوش سهام به فروکش ریسک‌ها

۲- سهامدار عمده سهم تاثیری در روند قیمتی سهم و این وضعیت وصول مطالبات ندارد؟

این شرکت سه سهامدار اصلی دارد و آن ها مجموعه هایی هستن که می توانند با ارتباطاتی که دارند به دولت و وزرای مربوطه اعلام نظر کنند. ما برای وصول مطالبات در نظر داریم به وزرات نیرو نیز فشارهایی را وارد کنیم اما هنوز به این مرحله نرسیده ایم و این موضوع فعلا تا پایان آبان ماه به تعویق افتاده است.

۳- با عدم فروش به ارگان های دولتی نمی توان به سایر مشتریان محصولات خود را بفروشید؟ به بیان دیگر نمی توانید خرده فروشی انجام دهید؟

همان طور که گفته شد خریداران محصولات ما ارگان های دولتی از قبیل شهرداری ها و دولت هستند در نتیجه مصرف کنندگان محصولات ما معتبراند و شرکت لوله و ماشین سازی ایران از ابتدا تا به الان خرده فروشی نکرده و سعی در این موضوع نیز ندارد ما در نظر داریم تا با سیاست عدم فروش به این ارگان های دولتی اعتراض خود را نشان داده و آن ها را به فکری جدید برای این موضوع وادار کنیم. در ادامه باید گفت که شرکت لوله و ماشین سازی ایران با استناد به همین خریداران معتبر هزینه مطالبات مشکوک الوصول را در صورت های مالی خود پیش بینی نمی کند چرا که می دانیم این مطالبات هر چند دیر اما مطمئنا وصول خواهد شد.

حتما بخوانید :  اعلام زمان برگزاری مجمع ۱۰ نماد بورسی

۴- شرکت دارایی های مازاد خود را نمی فروشد؟چه مقدار از این دارایی ها باقی مانده است؟

فروش دارایی های مازاد از جمله سیاست های هیات مدیره شرکت بوده و تا به اینجا نیز مقداری از آن به فروش رفته است. این روند فروش دارایی های ادامه دارد و شرکت لوله و ماشین سازی ایران دارایی های مازاد خود را به فروش می رساند در طی روند فروش دارایی های مازاد حدود ۷۵ میلیارد تومان دیگر باقی مانده که این مقدار نیز کم کم و طبق سیاست های هیات مدیره و به مرور به فروش خواهد رفت. مقداری از این مبلغ صرف انتقال خطوط از محل کارخانه قدیمی به محل جدید خواهد شد. با این انتقال نیز ظرفیت واحدهای تولیدی بهبود خواهد یافت.

۵- با توجه به بودجه محقق شده ضعیف شرکت در نیمه اول سال جاری و سیاست عدم فروش نسیه ادامه سال جاری را برای محقق کردن بودجه چطور ارزیابی می کنید؟

همان طور که گفته شد این موضوع برای پیگیری مشکلات ما برای عدم وصول مطالبات دولتی است اما امیدواریم تا در نهایت این موضوع رفع شود و مطئنا وضعیت شرکت لوله و ماشین سازی ایران بهتر و بهتر خواهد شد چرا که این شرکت یک شرکت ملی و با اهداف بین المللی بوده و در شرایطی که شرکت با بحران آب رو به رو است مطمئنا جایگاه شرکتی همچون لوله و مشاین سازی ایران بزرگ و بزرگ تر خواهد شد. سهامداران به هیچ وجه نگران وضعیت آتی شرکت نباشند.

حتما بخوانید :  پیش بینی 69 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده وضعیت قیمت مسکن

۶- آیا سیاست عدم فروش نسیه در سایر زیرمجموعه های شرکت لوله و ماشین سازی ایران نیز اجرایی شده است؟

خیر این سیاست مختص شرکت لوله و ماشین سازی ایران بوده و شرکت های زیر مجموعه ما همچون هامون نایژه این سیاست را همچون ما پیاده سازی نکرده و فروش بیشتری را نیز برای خود ثبت کرده است.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.