2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی شرکت نیروکلر در خصوص اتفاقات اخیر این سهمReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 12Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی شرکت نیروکلر در خصوص اتفاقات اخیر این سهمگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی شرکت نیروکلر در خصوص اتفاقات اخیر این سهم
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی شرکت نیروکلر در خصوص اتفاقات اخیر این سهم

شرکت نیرو کلر از آن دست شرکت هایی است که تقریبا بدون حاشیه در بازار حضور دارد اما چندی پیش به علت شایعه تعدیل مثبت نوسانات زیادی در این سهم ایجاد شد. اما این موضوع کاملا شایعه بود و از طریق شرکت نیز شفاف سازی صورت گرفت. به همین بهانه رادیوسهام با حسین قاسمی مدیر مالی شرکت نیرو کلر به گفتگو نشست تا از برنامه های دیگر شرکت نیز باخبر شود. متن این گفتگو به شرح زیر است.

۱- آیا شرکت قرارداد جدیدی دارد؟برنامه شرکت نیروکلر برای ادامه سال جاری چیست؟

برنامه جدیدی که تاثیر بااهمیتی روی صورت های مالی بگذارد، در شرکت وجود ندارد، می توان گفت مورد با اهمیتی در مجموعه برنامه های شرکت نیست، ما طبق روال پیش روی شرکت، پیش می رویم و تا این لحظه هیچ اتفاق تازه ای که جدای از برنامه های پیش بینی شده باشد، در شرکت اتفاق نیافتاده است. ما هر سال نسبت به سال گذشته حدود ۴ یا ۵ درصد افزایش فروش داشته ایم. برنامه فروش شرکت مشخص است و قیمت ها نیز ثابت بوده و برابر با قیمت های جهانی محاسبه می شود.

حتما بخوانید :  پاسخ به هفت دغدغه بورسی‌ از زبان رئیس سازمان بورس

۲- آیا سهامدار عمده در سهم می ماند؟ آیا قصد حمایت از سهم را دارد؟ سهم را خالی نمی کند؟

سهامدار عمده سهم در سهم می ماند و این سهامدار نه مقدار سهم خود را بیشتر خواهد کرد و نه سهم خود را کمتر خواهد کرد، این سهامدار برنامه ریزی بلند مدت بر روی سهم دارد و خودش بارها اعلام کرده است که ما نیرکلر را برای بلند مدت می خواهیم و برنامه خاصی برای نوسان گیری یا فروش و خرید سهم ندارد این سهامدار سود سهم سالانه را می خواهد و در سهامداری این شرکت باقی خواهد ماند.

۳- قیمت مواد اولیه به نسبت سال گذشته تغییری نکرده است؟

ما در قیمت مواد اولیه به نسبت گذشته کاهش داشته ایم و به همین دلیل فروش ریالی ما نیز کاهش داشته است بودجه ما برای شش ماه آینده مشخص است و این مقدارها با چانه زنی ها و محاسبات زیادی صورت گرفته است پس هر گونه احتمال تعدیلی بر روی صورت های مالی بسیار کم است و چنانچه اتفاق خارق العاده ای بیفتد شرکت نیرو کلر بلافاصله از طریق سامانه کدال اطلاع رسانی خواهد کرد.

۴- آیا شرکت نیروکلر دارایی ثابتی برای فروش دارد؟

خوشبختانه شرکت نیرو کلر دارایی مازادی برای فروش ندارد که بخواهد از محل فروش آن ها تعدیل یا تغییری ایجاد نماید. دارایی های این شرکت بسیار کم بوده و حتی در صورت فروش آن تاثیر بسزایی بر سود و تغییر در صورت های مالی ایجاد نخواهد شد.

حتما بخوانید :  بررسي بازدهی بازارها در میانه بهار

۵- پرتفوی بورسی شما به چه صورت است؟ آیا شما قصد سرمایه گذاری بیشتر در بازار سرمایه را دارید؟

ما حجم بسیار کمی را در بازار سرمایه گذاری کرده ایم، حجم این پرتفوی بسیار کم است و هیچ معامله ای در مقطعی خاص روی آن ها انجام نداده و نخواهیم داد. چند سال گذشته در سهام سیمانی فعالیت هایی کردیم اما در حاضر فعالیتی روی این دست سهام نداریم و از این محل سود غیر عملیاتی ای پیش بینی نکرده ایم. در حال حاضر فعالیتی در این زمینه نداریم.

۶- آیا پیشرفتی در شرکت اتفاق نمی افتد؟نمی تواند صادرات را بهتر از گذشته انجام دهد؟

فروش ما مشخص است و همان طور که گفته شد قیمت های ما با قیمت های جهانی یکی است، ما نمی توانیم صادرات آن چنانی داشته باشیم به عنوان مثال در تکنولوژی به مرحله ای نرسیده ایم که بتوانیم آن را صادر کنیم و برای خرید هم منابع خود را تامین کرده ایم در ادامه باید گفت ما در طی سه سال گذشته با یک روند آهسته رو به جلو حرکت کرده ایم و این برنامه نیز همچنان وجود دارد و سهامداران شرکت هر ساله با روند رو به جلوی شرکت همراهی می کنند.

۷- طرح توسعه شرکت در چه مرحله ای است؟ آینده شرکت به چه صورت است؟

طرح توسعه شرکت به مراحل پایانی خود نزدیک شده است و تا پایان سال جاری به بهره برداری نزدیک می شود ضمن اینکه شرکت تعهد دارد تا شهریور ۹۶ این طرح را به اتمام برساند. شرکت نیروکلر در مسیر خود حرکت می کند و برنامه های پیش روی این شرکت نیز مشخص است و تحت تاثیر برنامه های از پیش تعیین شده ای قرار نمی گیرد چرا که برنامه های شرکت کاملا مشخص و تعیین شده بوده و می توان گفت هیچ برنامه غیرقابل پیش بینی ای برای شرکت نیست. در خصوص آینده شرکت، شناوری این سهم بالاست و به همین علت تحت تاثیر شایعه می باشد پس سهامداران شرکت باید به این نکته توجه نمایند و با هر شایعه ای اقدام به خرید یا فروش سهم ننمایند.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.