2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر مالی توکاریل درخصوص وضعیت این شرکت و زیرمجموعه های آنReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 13Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر مالی توکاریل درخصوص وضعیت این شرکت و زیرمجموعه های آنگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر مالی توکاریل درخصوص وضعیت این شرکت و زیرمجموعه های آن
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر مالی توکاریل درخصوص وضعیت این شرکت و زیرمجموعه های آنشرکت توکاریل در نظر دارد تا یکی از شرکت های زیرمجموعه خود را در بازار عرضه کند  و این شرکت به شدت به دنبال این موضوع است. ضمن اینکه شرکت در تلاش است تا اقدام به جذب سرمایه گذار خارجی نماید. البته این موضوع در زیرمجموعه های شرکت به شدت دنبال می شود. این موضوعات منجر شد تا رادیوسهام به سراغ امید سخایی مدیرمالی شرکت توکاریل برود و سوالات خود را در این خصوص و سایر برنامه های شرکت از وی جویا شود. متن این گفتگو به شرح زیر است.

۱- آسیا سیر ارس که از زیرمجموعه های توکاریل است، چه زمانی عرضه خواهد شد؟ وضعیت بودجه ای این شرکت به چه صورت است؟

برنامه های شرکت توکاریل کاملا مشخص و با شفاف سازی است و شرکت اسیا سیر ارس در فرصت مناسب خود عرضه خواهد شد. این شرکت رد صورت های مالی شش ماهه خود سود قابل توجهی را اعلام کرده است این شرکت از نقدشوندگی بالایی برخوردار بوده وهمین موضوع منجر خواهد شد تا سودآوری شرکت بالا رود و به نظر تحلیلگران بازار مناسب بیاید. مراحل مقدماتی عرضه این سهم در حال انجام است و به محض وجود شرایط مناسب این عرضه صورت خواهد گرفت. تاریخ مشخصی برای این موضوع مشخص نیست اما برنامه های شرکت انتخاب زمان مناسب برای این موضوع است.

حتما بخوانید :  چشم انداز نوسان نرخ ارز در بازار سرمایه

۲- آیا شرکت توکاریل با سرمایه گذاران خارجی در حال مذاکره بوده و قراردادی را منعقد کرده است؟

این موضوع شایعه ای بیش نیست و شرکت توکاریل تا این لجظه هیچ گونه قراردادی با هیچ سرمایه گذار خارجی ای نبسته است و همه واگن های مورد نیاز این شرکت با استفاده از شرکت های داخلی تامین می شود. صحبت های مربوطه در خصوص شایعات و قراردادهای شرکت توکاریل فقط ناشی از شایعات بازار بوده و تا اکنون اتفاقی در این خصوص نیافتاده است.

۳- قرارداد جدید برای زیرمجموعه های شرکت توکاریل نیز وجود ندارد؟آیا برای زیرمجموعه های این شرکت نیز برنامه ای وجود ندارد؟

این موضوع برای یکی از زیرمجموعه های شرکت توکاریل وجود دارد به صورتی که این شرکت روسی برای خرید حداقل ۶۰۰ واگن لبه کوتاه با این شرکت زیرمجموعه در حال مذاکره است و این قرارداد پس از بررسی های  مورد نظر درباره فاینانس و سایر موارد مالی این موضوع جمع بندی شده  و درنهایت منجر به انعقاد قرارداد خواهد شد.

۴- قرارداد افزایش توناژ حمل سنگ آهن شرکت به کجا رسید؟این موضوع در چه مرحله ای است؟

این موضوع در برنامه های شرکت توکاریل یعنی قرارداد جدید این شرکت با فولاد مبارکه در حال بررسی بوده و می توان گفت به مراحل پایانی خود نزدیک است. فولاد مبارکه دذخواست خود را برای خرید و حمل مواد به صورت قرارداد با ما مطرح کرده است که زودی این قرارداد و مذاکرات به نتیجه نهایی خواهد رسید و سهامداران نیز از این موضوع با خبر خواهند شد.

حتما بخوانید :  «غچین» مجوز افزایش سرمایه 80 درصدی دریافت کرد

۵- عملکرد توکاریل را در شش ماهه ابتدای سال چطور ارزیابی می کنید؟ برای ادامه سال چه برنامه هایی دارید؟

همان طور که در صورت های مالی شش ماهه شرکت مشخص بوده و در اختیار سهامداران نیز قرار گرفت سود هر سهم این شرکت از پوشش ۴۲ درصدی برخوردار بود و این موضوع به مفهوم مسیر حرکت توکاریل متناسب با بودجه می باشد و باید گفت این روند ادامه خواهد داشت. چنانچه هر گونه تغییری اعم از تعدیل مثبت یا منفی که ناشی از عملکرد جدیدی در شرکت باشد، اتفاق بیفتد از طریق سامانه رسمی سازمان بورس به اطلاع سهامداران خواهد رسید. لازم به ذکر است که شرکت توکاریل توانسته نیمی از فروش پیش بینی شده خود را در نیمه ابتدای سال محقق نماید و این به معنای موفقیت شرکت برای محقق کردن بودجه پیش بینی شده است. امید می رود این روند در ادامه سال نیز ادامه یابد و شرکت بتواند eps پیش بینی شده خود را عملی و به ثمر برساند.

۶- آیا شرکت توکاریل از تخفیف شبکه ریلی که مدتی اخبار آن در بازار وجود داشت، بهره ای برده است؟ این موضوع چه تاثیری بر روی شرکت خواهد گذاشت؟

این موضوع مربوط به تخفیف هزینه راه آهن بوده و در مقطعی از زمان راه آهن جمهوری اسلامی اعلام کرد که سهم خود را از حق دسترسی راه آهن کاهش خواهد داد و در نتیجه موجب کاهش سهم درآمد او خواهد شد. این موضوه در مورد تخفیف شبکه ریلی نبوده و در این خصوص چیزی مطرح نشده است.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.