2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون مالی چكاپا درخصوص وضعیت فعلی و آینده شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 15Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون مالی چكاپا درخصوص وضعیت فعلی و آینده شرکتگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون مالی چكاپا درخصوص وضعیت فعلی و آینده شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون مالی چکاپا درخصوص وضعیت فعلی و آینده شرکتشرکت کاغذ پارس با استفاده از فعالیت های خود توانست زیان انباشته خود را پوشش دهد و به سودی ناشی از سود عملیاتی و غیرعملیاتی دست یابد، به گونه ای که این شرکت توانایی تقسیم سود را در پایان سال مالی خواهد داشت. این روند سود سازی برای شرکت در سال های آتی نیز قابل پیش بینی است بر همین اساس رادیوسهام با قاسم فدایی معاون مالی این شرکت به گفتکو نشست که متن این گفتگو به شرح زیر است.

۱- با توجه به اینکه شرکت نزدیک به پایان سال مالی شرکت، آیا توانسته اید زیان انباشته خود را پوشش دهید؟

با توجه به اینکه شرکت توانسته عملیات خود را به درستی انجام دهد و به موضوع زیان انباشته شرکت اشراف کامل داشته است، برای این موضوع تلاش فراوان کرده و در حال حاضر توانسته زیان انباشته خود را به طور کامل بپوشاند به گونه ای که در سال مالی جاری که چند روز دیگر به پایان می رسد می توانیم سود به سهامداران اعلام نماییم این سود ناشی از عملکرد شرکت بوده و شرکت توانسته سود شرکت را که ناشی از سود عملیاتی و غیر عملیاتی، است را ایجاد نماید. شرکت در پایان سال مالی سود قابل تقسیم خواهد داشت و این به معنای روند رو به جلوی شرکت برای سال های آتی است.

حتما بخوانید :  فخاس سود 47 تومانی برای هر سهم در نظر گرفت

۲- شرکت برنامه پرداخت مالیات نیز خواهد داشت؟ این پرداخت به چه صورت است؟

از آن جایی که شرکت توانسته در سال مالی سود عملیاتی و غیر عملیاتی برای شرکت ایجاد نماید، پس باید مالیات نیز پرداخت کند که شرکت برای پرداخت مالیات نیز مشکلی نداشته و به موقع آن را پرداخت خواهد کرد.

۳- برنامه شما برای فروش زمین ها و واحدهای مسکونی شرکت چیست؟آیا این فروش ادامه دارد؟

شفاف سازی فروش شهرک مسکونی شرکت کاغذ پارس چندی پیش منتشر شد و شرکت توانست از این محل تعدیل مثبتی را نیز شاهد باشد. شرکت توانسته چند واحد مسکونی را به فروش برساند و همین موضوع منجر به ورود نقدینگی به شرکت و افزایش eps شرکت می شد. هم چنانچه در امید نامه شرکت مشخص است، شرکت در سال جاری شهرک مسکونی خود را به فروش رسانده و برای سال جاری به پایان رساندن همین فروش است و فعلا برای فروش ادامه آن برای سال جاری برنامه ای نداریم و همان طور که در امیدنامه مشخص است ما برنامه فروش سه شهرک مسکونی دیگر را برای سال های آتی داریم.

۴- برنامه های آتی شرکت را شرح دهید؟

این شرکت تلاش دارد تا بتواند پیش بینی های خود را عملی کرده و به قول خود به سهامداران عمل نماید. این شرکت برنامه های مهمی در دست دارد که از جمله آن ها می توان به کاهش هر چه بیشتر هزینه های مالی شرکت اشاره کرد و در ادامه تلاش می کنیم تا تولید خود را گسترده تر از گذشته انجام دهیم و این موضوع منجر به بهبود هر چه بیشتر وضعیت شرکت خواهد شد، علاوه بر آن شرکت تلاش می کند تا بتواند بازارهای صادراتی و میزان صادرات خود را نیز رشد دهد. برنامه های آتی شرکت همه و همه در جهت تحقق اهداف والای شرکت و رشد و سودآوری مجموعه کاغذ پارس می باشد.

حتما بخوانید :  پیش بینی افق صعودی سهام از دو منظر

۵- آیا می توان گفت باید از ورود کاغذ وارداتی به ایران جلوگیری شود تا موجبات رشد و فروش بیشتر را فراهم شود؟

خیر چنین موضوعی را نمی توان جزو برنامه های فعلی و به سرعت دید چرا که صنعت کاغذ ایران هنوز به آن درجه از استقلال نرسیده که بتواند نیاز بازار داخلی را تامین کند پس بازار ایران برای تامین کل بازار خود و در برخی حوزه ها نیاز به کاغذهای وارداتی دارد، پس نمی توان با ممنوع کردن یا حذف کاغذهای وارداتی به کشور موجبات سودآوری شرکت های کاغذی را فراهم کرد چرا که بازار ایران نیاز به کاغذهای وارد شده و خارجی دارد.

۶- آیا ما شاهد افزایش تعرفه در ورود کاغذهای وارداتی هستیم؟

ما ردیف های مختلف محصولات کاغذی را داریم و افزایش تعرفه واردات نه در همه آن ها که در برخی از ردیف های این محصولات دیده شده است. تصمیم عاقلانه ای که گرفته شده است افزایش نرخ تعرفه برای کاغذهای وارداتی مشابه تولید داخل به وجود آمد و برای کاغذهایی که مشابه آن ها در داخل تولید نمی شود افزایش تعرفه ای وجود نداشت. این موضوع یعنی افزایش نرخ تعرفه واردات منجر به افزایش نرخ قیمت محصولات در داخل شده و همین موضوع نیز موجب افزایش نرخ محصولات شده و می توان گفت همه و همه به رشد فروش شرکت کاغذی و از جمله کاغذ پارس کمک بسزایی کرده است.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.