2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سرمایه گذاری بهمن درخصوص فروش دارایی‌هاReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 16Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سرمایه گذاری بهمن درخصوص فروش دارایی‌هاگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سرمایه گذاری بهمن درخصوص فروش دارایی‌ها
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سرمایه گذاری بهمن درخصوص فروش دارایی‌هاسود حاصل از محل پرتفوی بورسی شرکت سرمایه گذاری بهمن به نسبت سال گذشته کاهش داشته که این موضوع به شیوه های تقسیم سود سهام پرتفوی این شرکت باز می گردد. اینکه هر سهمی که شرکت سرمایه گذاری بهمن سهامدار عمده یا درصدی آن است، چقدر سود تقسیم کند به شدت بر نقدینگی شرکت تاثیر می گذارد. در نتیجه شرکت باید یا به کاهش درآمدها تن بدهد و یا راه ها و شیوه های جدیدی برای کسب درآمد بالاتر را برگزیند. بر همین اساس رادیو سهام بر آن شد تا علاوه بر دلیل کاهش درآمدی شرکت سرمایه گذاری بهمن از سایر برنامه های مورد نظر شرکت با خبر شود. رادیوسهام با حجت ا… انصاری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری بهمن گفتگو کرده که متن آن به شرح زیر است.

۱- عملکرد شرکت را در طی این ماه ها چطور ارزیابی می کنید؟ آیا شرکت توانسته به هدف خود برسد؟ آیا شرکت توانسته متناسب با اهداف خود گام بردارد؟

پرتفوی بورسی شرکت شامل شرکت هایی مانند بانک صادرات است که این سهم به همراه ملی صنایع مس ایران از وزن بالایی در سبد سهام شرکت برخوردار است. این شرکت ها در سال جاری خود سود کمتری را بین سهامداران خود تقسیم کرده اند و از آن جایی که ما نیز سهامداران این مجموعه ها بودیم سهم کمی از سود این  چنین شرکت هایی را داشته ایم. در نتیجه سود حاصل از این محل برای شرکت نسبت به سال ۹۴ با کاهش همراه بوده است. شرکت به این موضوع اشراف کامل دارد و در نظر دارد تا از طرق مختلف این کسری درآمد را جبران نماید. هیات مدیره شرکت در نظر دارد تا بتواند سهم های پر پتانسیل بازار را شناسایی و از طریق سرمایه گذاری در آن ها به سود دست یابد و علاوه بر آن کسری درآمدی که از محل عدم تقسیم سود سهام پرتفوی بورسی، حاصل شده را جبران نماید.

حتما بخوانید :  زمان و شرایط عرضه اولیه دومین شرکت جدید

۲- یکی از تصمیمات مجمع فروش دارایی شرکت بود، آیا این موضوع عملی شده و شرکت از این محل به سود دست یافته است؟

همان طور که در جلسه مجمع عنوان شد و جزو تکالیف هیات مدیره نیز قرار گرفت شرکت بایستی زمین خود را واگذار نماید در نتیجه شرکت برای واگذاری زمین که جزو مصوبات مجمع بوده تمام تلاش خود را می کند. در حال حاضر نیز مذاکرات زیادی با متقاضیان زیادی صورت گرفته است که این خریداران تمایل به خرید این دارایی از شرکت کرده اند، این مذاکرات همچنان ادامه دارد اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است. روند جلسات در حال طی شدن می باشد. لازم به ذکر است که در صورت نهایی شدن و یا به نتیجه رسیدن شرکت سرمایه گذاری بهمن با هر یک از متقاضیان خرید این موضوع به سرعت از طریق سامانه های رسمی سازمان بورس به اطلاع خواهد رسید. شفاف سازی سریع بلافاصله پس از هر گونه اعلام قطعیت برای سهامداران صورت خواهد گرفت.

۳- چنانچه این دارایی به فروش رود ما شاهد چه تغییراتی در روند سودسازی شرکت خواهیم بود؟ این موضوع چه تاثیری روی صورت های مالی شرکت خواهد گذاشت؟

در صورت فروش این دارایی مطمئنا این رقم بر روی صورت های مالی تاثیر خواهد گذاشت اما و ما شاهد تاثیرات مثبت این موضوع بر رشد درآمدی شرکت خواهیم بود اما از آنجایی که هنوز این موضوع یعنی واگذاری دارایی به نتیجه ای نرسیده است نمی توان در خصوص تعدیل درامدی شرکت قطعی سخن گفت و بایستی منتظر ماند تا مذاکرات مورد نظر شرکت به پایان برسد و سپس محاسبات مورد صورت گیرد. در نتیجه همان طور که گفته شد نمی توان در خصوص تعدیل درآمدی صحبتی را به میان آورد.

حتما بخوانید :  پیش‌بینی امسال سودآوری و تولید «غشاذر»

۴- قیمت مد نظر شما برای فروش این دارایی چقدر است؟ آیا شرکت قیمتی را مد نظر دارد؟

در مورد قیمت و ارزش این دارایی شرکت نمی تواند اظهار نظر قطعی انجام دهد چرا که این زیمن باید از طریق کارشناس قیمت گذاری شود و این موضوع یعنی قیمت گذاری از طریق کارشناس هنوز صورت نگرفته است و هنوز قیمت مشخصی برای زمین تعیین نشده است. پس از اعلام قیمت کارشناسان رسمی و با رعایت ضوابط قانونی این زمین به مزایده گذاشته خواهد شد و برای واگذاری این دارایی مزایده مورد نظر اجرایی خواهد شد.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.