2224, 
رونق بازار مسکن وقتی دیگرReviewed by رادیو سهام on Nov 22Rating: 4.5رونق بازار مسکن وقتی دیگررونق بازار مسکن وقتی دیگر
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

رکود حاکم بر بازار مسکن از نبودرونق بازار مسکن وقتی دیگر اطمینان خاطر سرمایه گذاران در تزریق پول به این بخش نشات گرفته است.

به گزارش رادیو سهام، هادی بهادری نائب رئیس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان،  گفت: رکود حاکم بر بازار مسکن از نبود اطمینان خاطر سرمایه گذاران در تزریق پول به این بخش نشات گرفته است.

وی ادامه داد: طی سال های اخیر تورم دو رقمی حاکم بر اقتصاد منجربه کاهش قدرت خرید خانوار و سردرگمی سرمایه داران در بازار شده است.

بهادری در خصوص تاثیر افزایش ساخت و ساز  بر خروج از رکود بازار مسکن افزود: افزایش ساخت و ساز به  تنها در صورت هدایت سرمایه به این بخش اتفاق می افتد.

وی تصریح کرد:رونق سخت و ساز صنایع وابسته به آن را از رکود خارج می کند.

گره کور اقتصاد به دست رونق مسکن افتاد

علی نعمت چهاردولی کارشناس مسکن بیان کرد: افزایش ساخت و ساز مسکن، رونق بازار و ۷۰ کارخانه مرتبط با صنعت ساختمان را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه گره کور اقتصاد با رونق بازار مسکن بازخواهد شد، افزود:با توجه به رکود حاکم بر اقتصاد باید گفت که رونق این بخش می تواند علاوه بر ایجاد اشتغال، گره کور اقتصاد بازکند.

حتما بخوانید :  اثر جنگ تجاری در صنعت فولاد

چهار دولی با اشاره به راهکارهای اساسی در جهت افزایش ساخت و ساز بیان کرد:  با توجه به رکود حاکم بر اقتصاد سرمایه ها به بخش های غیر مولد منتقل شده اند از این رو درجهت رونق این صنعت مجددا بایستی بخشی از منابع مالی به این سمت و سو هدایت شود.

این کارشناس مسکن با بیان اینکه تسهیلات ارزان قیمت مهم ترین راهکار در جهت رونق بازار مسکن به شمار می رود،تصریح کرد: دولت با در اختیار گذاشتن تسهیلات مناسب و ارزان به متقاضیان موجب تحریک ساخت و ساز خواهد شد.

صبحانه

خبر انتخاب شده برای شما

جلسه مجمع موسس شرکت «بازار متشکل معاملات ارزی» در حالی روز گذشته به منظور بحث و بررسی در خصوص راه‌کارهای عملیاتی کردن این بازار در بانک مرکزی برگزار شد .
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.