2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل دعبید درخصوص صف خرید طولانی مدت این سهمReviewed by سایت رادیوسهام on Dec 6Rating: 4.5گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل دعبید درخصوص صف خرید طولانی مدت این سهمگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل دعبید درخصوص صف خرید طولانی مدت این سهم
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل دعبید درخصوص صف خرید طولانی مدت این سهمچند روزی است که سهام شرکت های دارویی با اقبال مواجه شده است. شرکت  داروسازی عبیدی اما از آن سهم هایی است که صف خرید طولانی مدت داشته و این صف ماه هاست که پابرجاست. این شرکت موفق شده تا هر ساله مطابق با بودجه خود گام بردارد و سهامداران خود را هرچند که تعدادشان محدود است، راضی نگه دارد. سهامدار عمده شرکت نیز به خوبی سهامداری این سهم را انجام داده. رادیوسهام به سراغ سید امیر رضویان مدیرعامل داروسازی عبیدی رفت تا برنامه های شرکت و دلیل صف خرید طولانی مدت سهم را جویا شود. متن این گفتگو به شرح زیر است.

 

۱- افزایش نرخ دارو به کجا رسید؟ آیا امسال ما شاهد افزایش نرخ دارو مطابق با روند هر ساله خواهیم بود؟

طبق قرار هر ساله سازمان غذا و دارو این ماه ها، ماه های افزایش نرخ دارو بود اما سال جاری ما این موضوع از طرف این سازمان تصویب نشد و تنها در تعداد اندکی از داروها ما شاهد افزایش نرخ بودیم. امسال بر خلاف هر ساله ما شاهد افزایش نرخی نبوده ایم و این مسئله طی جلسه ای در سازمان غذا و دارو تصویب شد و می توان گفت امسال ما رشد قیمتی را نخواهیم داشت.

حتما بخوانید :  پيش بيني ٥٠ گروه تحليلي از آينده بازار سهام ٩٨

۲- شرکت داروسازی عبیدی استانداردهای GMP را رعایت می کند؟ آیا برنامه ای برای گسترش این استانداردها در شرکت وجود دارد؟

ما استانداردهای GMP را در دو خط تولیدی داریم و روی این موضوع در شرکت مطالعات صورت می گیرد تا بتوانیم سطح GMP شرکت ارتقا دهیم. ضمن اینکه سیاست دقیقی در کشور در این خصوص وجود ندارد با این حال همان طور که گفته شد شرکت داروسازی عبیدی برای ارتقای سطح GMP خود تلاش می کند و در برنامه دارد تا در سایر خطوط تولیدی نیز رعایت شود. ما برنامه ۵ ساله ای برای این موضوع داریم و شرکت داروسازی عبیدی به جهت اینکه با انواع شرکت های خارجی مشارکت دارد بایتسی این موضوع را به درستی و دقیق اجرا نماید تا این شرکت ترغیب بیشتری برای مشارکت داشته باشند.

۳- روز دوشنبه شاهد ریزش صف خرید سهم دعبید پس از چندین ماه بودیم. دلیل این موضوع را چه می دانید؟

این موضوع ناشی از عرضه و تقاضای بازار است و اتفاق خاصی در شرکت نیفتاده اما احتمالا به بحث حراج حق تقدم ها باز می گردد. مجموعه کوبل دارو سهامدار سهم باقی مانده و می ماند، این عرضه را نمی توان به سهامدار عمده نسبت داد، ضمن اینکه این سهم در اکثر روزهای سال با صف خرید رو به رو و شناوری آن پایین است. کوبل دارو با سیاست های خود از شرکت حمایت کرده و قصد خرید و یا فروش سهم را ندارد و به نظر نمی رسد شناوری سهم بالا رود. چون نه سهامدار عمده سهم را خواهد فروخت و نه کسی این سهم را خواهد خرید.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سمات"

۴- داروهای جدید شرکت چند قلم بوده و چه زمانی وارد بازار خواهد شد؟

شرکت داروسازی عبیدی هر ساله تعدادی داروی جدید را روانه بازار می کند و امسال هم طبق روند هرساله و طبق برنامه از پیش تعیین شده داروهای شرکت به تدریج وارد بازار خواهد شد که تمامی این داروها و میزان فروش و کسب درآمد از محل آن ها در بودجه شرکت دیده شده است و ما شاهد تعدیل یا تغییراتی در بودجه و صورت های مالی شرکت نخواهیم بود. هر گونه تغییر قابل توجهی از طریق سامانه کدال سازمان بورس منتشر خواهد شد.

۵- برنامه های آتی شرکت چیست؟ شرکت تا اینجای سال چگونه پیش رفته است؟

شرکت داروسازی عبیدی در نظر دارد تا بتواند کیفیت محصولات و خطوط تولید خود را بالا ببرد تا بتواند با انواع شرکت های خارجی مشارکت نماید. بازارهای جدید صادراتی و در نتیجه افزایش سطح فروش در گرو بالا بردن استانداردها و ارتقای کیفیت محصولات است که همان طور که گفته شد برنامه ۵ ساله شرکت تبیین شده و طبق آن گام برداشته می شود. داروهای جدید شرکت نیز هر ساله در سبد این شرکت وجود دارد که به تدریج وارد بازار فروش محصولات شرکت می شود. در ادامه باید گفت عملکرد شرکت داروسازی عبیدی تا به اینجای سال مطابق با بودجه پیش بینی شده بوده و طبق آن جلو رفته است و توانسته به میزان فروش و درآمدی که دلخواه شرکت است دست یابد. شرکت منافع تمام سهامداران را در نظر می گیرد و تلاش می کند تا طبق روال هرساله بتواند سود هر سهم پیش بینی شده خود را محقق نماید. شرکت تا این جا موفق گام برداشته و از این به بعد نیز همین گونه خواهد بود.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.