2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرامورسهام همراه اول در خصوص افزایش سرمایه و مشارکت با خارجی هاReviewed by سایت رادیوسهام on Dec 11Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرامور سهام همراه اول در خصوص افزایش سرمایه و مشارکت با خارجی هاگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرامور سهام همراه اول در خصوص افزایش سرمایه و مشارکت با خارجی ها
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرامور سهام همراه اول در خصوص افزایش سرمایه و مشارکت با خارجی هاچندی پیش صحبت از ادغام دو شرکت همراه اول و مخابرات در میان اهالی بازار به گوش می رسید. البته آن چه که در خصوص این خبر مهم است زمان اجرایی شدن و برنامه عملیاتی شدن آن است چرا که این موضوع در مجمع شرکت مخابرات از زبان مدیرعامل این مجموعه به اطلاع رسید. ضمن اینکه این شرکت در حال مذاکره با سرمایه گذاران خارجی زیادی است. بر همین اساس رادیوسهام با فیاض بخش مدیر امور سهام شرکت همراه اول به گفتگو نشست که متن این گفتگو به شرح زیر است.

۱٫در خصوص افزایش سرمایه همراه اول توضیح دهید؟

همراه اول مسلما به افزایش سرمایه نیاز دارد چرا که این شرکت نیاز به اصلاح ساختار مالی دارد و برای همین موضوع نیاز به افزایش سرمایه دارد اما هنوز در مورد اندازه افزایش سرمایه  همچنین محل آن تصمیم گیری نشده و این موضوه به سهامدار عمده شرکت بازمی گردد چرا که این سهامدار باید برای این مسئله تصمیم نهایی را بگیرد. همراه اول با این مسئله و اجرایی شدن آن هیچ گونه مشکلی ندارد.

۲٫برنامه های شرکت همراه اول را شرح دهید؟

همراه اول در جهت حمایت از کسب و کارهای نوین با صنایع دیگر و شرکت های زیرمجموعه خود مشارکت کرده و در همین راستا همراه اول با بیمه ملت و جیرینگ همکاری کرد که از طریق بخش نوآوری و توسعه کسب و کار اپراتور پیاده سازی و تجاری سازی شد. جیرینگ نیز تصویب کرد که امضای این تفاهم نامه مقدمات سرعت و دقت را در سیستم مالی ایران را آماده نماید. همراه اول هدفی را برای خود گذاشته تا خدمات ارزش افزوده را در بستر موبایل فراهم آورد به گونه ای که این قابلیت برای افراد جامعه فراهم شود که بتوانند به عنوان مثال خرید بلیط های کوناگون را به راحتی انجام دهند. به عنوان مثال همراه ملت نیز همین گونه است یعنی افراد بدون مراجعه به بیمه ملت می توانند خدمات بیمه ای خود را فعال نمایند. به طور کل موجباتی فراهم می شود که مردم با استفاده از تلفن همراه بتوانند از خدمات بهتری استفاده نمایند.

حتما بخوانید :  تولید شمش فولادی ریل در « ذوب »

۳٫در خصوص ادغام همراه اول و مخابرات نظرتان چیست؟ این موضوع چه زمانی عملی خواهد شد؟

این موضوع در مجمع مخابرات مطرح شد و سهامداران آن را از زبان مدیرعامل مخابرات شنیدند. اما هنوز زوایای شروع آن مشخص نیست. سوالات زیادی وجود دارد که باید پاسخ داده شود از جمله قالب حقوقی همراه اول به چه صورت خواهد شد و سایر مواردی که وجود دارد. عملی شدن این موضوع زمان مخصوص به خود را می طلبد و جزو سیاست های هیات مدیره شرکت مخابرات محسوب می شود. مطمئنا این مسئله مورد بررسی قرار گرفته شده و سپس بیان شده اما همان طور که گفته شد هنوز زوایای آن به طور کامل مشخص نیست.

۴٫مذاکرات و برنامه های همراه اول در خصوص حضور سرمایه گذار خارجی در این شرکت به کجا رسید؟

مسئله مهم و اساسی شرکت همراه اول، مسئله جذب سرمایه گذار خارجی بوده. مذاکرات هنوز ادامه دارد و حتی در یک سری بخش ها و در یکسری شرکت های زیرمجموعه همراه اول این موضوع جدی تر دنبال می شود اما هنوز برنامه و خروجی ای از این قسمت ها منتشر نشده و قطعیت آن نیز مشخص نیست. هنوز قراردادی بسته نشده است. اما صحبت ها شده و حتی در برخی مواد نیز تفاهم نامه ها امضا شده و نوشته ها و دست نوشته هایی نیز به میان آمده است.

حتما بخوانید :  زمان عرضه 5 درصد سهام « قجام »

جذب سرمایه گذار خارجی در ایران به سه لایه تقسیم می شود. لایه اول در خصوص لایه همکاری برای خدمات جدید و با ارزش افزوده بوده، لایه دوم جذب سرمایه گذار به منظور استفاده از تجربیات شرکت های برتر دنیا و استفاده از این تجربیات به علت قدمت فعالیت هایشان در حوزه مورد نظر مد نظر است و لایه سوم نیز مربوط به مشارکت همراه اول با سرمایه گذاران خارجی در ترکیب سهامداری این شرکت است که با قطعی شدن این لایه، لایه اول و دوم نیز پوشش داده خواهد شد و به همین علت این لایه جذب سرمایه گذار خارجی برای شرکت همراه اول بسیار مهم بوده است.

۵٫عملکرد همراه اول در مقایسه با بودجه تا الان چطور بوده؟ آیا توانسته مطابق با بودجه پیش بینی شده حرکت کند؟

شرکت همراه اول تا به اینجا توانسته مطابق با سیاست های هیات مدیره و در راستای آن حرکت کند به گونه ای که از پیش بینی صورت گرفته نه جلوتر بوده و نه عقب تر گام برمی دارد. این عملکرد تا به اینجای سال متناسب و به اندازه بودجه پیش بینی شده بوده است. در شرایطی که سودآوری اغلب صنایع بزرگ کاهشی بوده و رکود اقتصادی تمام زوایای جامعه را گرفته، همراه اول توانسته نرخ رشد سودآوری را به نسبت سال گذشته از خود نشان دهد. لازم به ذکر است که نرخ بازدهی همراه اول در سال گذشته حدود دو برابر بازدهی شاخص کل بوده و چنین روندی در سال جاری نیز دور از ذهن نیست و در این مجموعه ادامه خواهد داشت. برنامه های همراه اول برای توسعه ادامه داشته و دارد.

خبر انتخاب شده برای شما

وزارت صنعت با افزایش ۱۲ درصدی قیمت سیمان موافقت کرد
شرکت سیمان ایلام زیان ۱۰ ماهه در سال مالی منتهی به ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷، را مبلغ ۱۲۶ میلیارد و ۷۶۹ میلیون ریال و زیان ۱۲ ماهه تا پایان سال مالی ذکر شده را مبلغ ۱۳۸ میلیارد و ۶۵۸ میلیون ریال پیش بینی کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.