2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بیمه البرز در خصوص دلایل فشار فروش در این سهمReviewed by سایت رادیوسهام on Dec 13Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بیمه البرز در خصوص دلایل فشار فروش در این سهمگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بیمه البرز در خصوص دلایل فشار فروش در این سهم
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بیمه البرز در خصوص دلایل فشار فروش در این سهمشرکت بیمه البرز با انتشار صورت های مالی شش ماهه خود نشان داد که توانسته سود هر سهم خود را مطابق با پیش بینی ها محقق نماید و این در حالی است که به علت اتفاقات اخیر انواع آتش سوزی ها چیزی غیر از این انتظار می رفت. در طی چند روز گذشته ما شاهد افت قیمت هایی در معاملات قیمتی این سهم بودیم. رادیو سهام بر آن شد تا در خلال همین موضوع از برنامه های شرکت و چگونگی طی کردن مسیر حرکت این مجموعه با خبر شود. به همین دلیل رادیوسهام با رسول تاجدار مدیرعامل شرکت به گفتگو نشست که متن این گفتگو به شرح زیر است.

۱- وضعیت معاملات بیمه البرز را چطور می بینید؟ صف فروش ها یا افت قیمت های اتفاق افتاده در چند روز اخیر را ناشی از چه می دانید؟

اتفاق خاصی در شرکت نیفتاده و برنامه های شرکت به حالت معمولی ادامه دارد. بیمه البرز توانسته صورت های مالی حسابرسی شده خود را منتشر نماید و عدم وجود تعدیل منفی را علی رغم خسارت های شرکت های پتروشیمی نشان داد. خسارت های شرکت های پتروشیمی این تصور را در اذهان عمومی ایجاد کرده بود که شرکت های بیمه صورت های خود را با تعدیل منفی منتشر کنند اما بیمه البرز توانست eps مورد نظر را پوشش دهد و از این نظر نیز مشکلی ندارد. ذخایر کافی نیز گرفته شده و مشکل ذخیره گیری نیز نداریم. این موضوع را می توان به جو روانی بازار سرمایه مربوط دانست و نه عملکرد شرکت.

حتما بخوانید :  توضیحات «لخانه» در خصوص افزایش قیمت سهام

۲- عملکرد شرکت تا به اینجا به چه صورت بوده است؟ آیا توانستید متناسب با بودجه پیش بینی شده گام بردارید؟

بله عملکرد شرکت بسیار مناسب و خوب بوده و ما نیز از آن راضی بودیم شرکت توانسته متناسب با بودجه پیش رود. قرارداد جدیدی در شرکت نبوده و یا اگر قراردادی بوده تاثیر آنچنانی بر صورت های مالی نگذاشته است. روند ما به درستی جلو می رود. قرارداد بزرگی نیز کنسل نشده و چنانچه چنین اتفاقی افتاده توانستیم به سرعت جایگزین نماییم. اجازه ندادیم کارهایی که به طور معمول اتفاق می افتد و جزو قوانین جدایی ناپذیر صنعت بیمه است روی شرکت بیمه البرز تاثیر منفی بگذارد.

۳- صحبت از سرمایه گذار خارجی در صنعت بیمه و شرکت بیمه البرز به کجا رسید؟ آیا شاهد حضور آن ها در بیمه البرز خواهیم بود؟

حضور سرمایه گذار خارجی در شرکت بیمه البرز مسئله جدیدی نیست و این اتفاق در گذشته روی داده است. مذاکره با سرمایه گذاران خارجی همچنان ادامه دارد اما هنوز به هیچ گونه نتیجه مشخص و قطعی ای نرسیده است. صحبت ها صورت گرفته و جلساتی نیز برگزار شده اما هیچ کدام منجر به انعقاد قرارداد نشده. سرمایه گذاران خارجی مشغول به بررسی شرکت های بیمه ای از جمله بیمه البرز هستند. گزارش های شرکت های بیمه در اختیار این افراد قرار گرفته و آن ها نیز در حال بررسی می باشند اما همان طور که گفته شد هنوز هیچ گونه اتفاقی مبنی بر انعقاد قرارداد نیفتاده است. لازم به ذکر است که به محض چنین اتفاقی اطلاع رسانی خواهد شد.

حتما بخوانید :  کاهش 40 درصدی تولید خودروسازان در سال 97

۴- سرمایه گذاران خارجی در طی مذاکرات خود در چه نوع سرمایه گذاری ای در ایران استقبال کردند؟

سرمایه گذاران معمولا به سه طریق می توانند در ایران سرمایه گذاری کنند. مورد اول حضور در ترکیب سهامداران شرکت است مورد دوم نیز مربوط به ثبت شرکت خارجی بوده و مورد سوم نیز افتتاح دفتر ارتباطی ( بیمه اتکایی) در کشور می باشد. مذاکرات صورت گرفته با سرمایه گذاران خارجی در خصوص حضور آن ها در ترکیب سهامداری شرکت بوده و آن ها تمایل به این نوع سرمایه گذاری در کشور دارند. البته میزان این سرمایه گذاری نیز قانون و شرایط خاص خود را دارد که توسط نهادهای ذیربط مشخص خواهد شد. اما آن چه که برای سرمایه گذاران مهم تلقی می شود نبود ابهام در فضای اقتصادی و سیاسی کشور از جمله قانون مالیات ها و تعرفه ها است. ما باید یک سری فعالیت های زیربنایی برای جذب سرمایه گذار خارجی را انجام دهیم و برای آن نیز تلاش کنیم.

۵- افزایش سرمایه  در شرکت های بیمه ای و بیمه البرز دنبال می شود؟ این موضوع چه ضرورتی دارد؟

افزایش سرمایه شرکت ها به دو جهت ضرورت می یابد یک مصوبه قانونی مربوط به این موضوع بوده که بیمه البرز این مصوبه را رعایت کرده و میزان سرمایه شرکت در حد مصوب قانونی است مورد دوم نیز به دلیل ضرورت حضور در بازارهای بین المللی و داخلی است که فعالیت های شرکت باید به گونه ای باشد تا این انگیزه را در سرمایه گذاران ایجاد نماید تا اقدام به سرمایه گذاری و ورود به این شرکت ها را داشته باشند. این چنینی افزایش سرمایه هایی لازمه شرکت های بیمه ای برای رشد و توسعه بوده و باید دنبال شود.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.