تاریخ: ۲۱:۱۳ :: ۱۳۹۵/۱۰/۰۳

2067, 
برنامه عرضه اولیه نخستین SME در فرابورس ایرانReviewed by سایت رادیوسهام on Dec 23Rating: 4.5برنامه عرضه اولیه نخستین SME در فرابورس ایرانبرنامه عرضه اولیه نخستین SME در فرابورس ایران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

برنامه عرضه اولیه نخستین SME در فرابورس ایرانشرکت مجتمع پتروصنعت گامرون به عنوان یکی از نخستین شرکت‌های پذیرش شده در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس دارای ۶۰ میلیارد ریال سرمایه و ۶۰ میلیون سهم است که ۱۰ درصد از این تعداد سهام یکشنبه پنج دی ماه در تابلوی رشد بازار SMEعرضه اولیه می‌شود.

 

به گزارش رادیوسهام ، یکشنبه پنج دی ماه نخستین شرکت SME در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط عرضه اولیه می‌شود تا به طور رسمی معاملات سهام در این بازار متمایز که معامله‌گران آن نیز شرایط ویژه‌ای دارند آغاز شود.

 شرکت مجتمع پتروصنعت گامرون به عنوان یکی از نخستین شرکت‌های پذیرش شده در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس دارای ۶۰ میلیارد ریال سرمایه و ۶۰ میلیون سهم است که ۱۰ درصد از این تعداد سهام یکشنبه پنج دی ماه در تابلوی رشد بازار SMEعرضه اولیه می‌شود.

در این میان نکته مهم در خصوص نحوه معاملات در این بازار و تفاوت آن با سایر بازارهای سهام در بورس تهران و فرابورس ایران این است که سهامداران حقیقی امکان خرید سهم در عرضه اولیه را ندارند.

حتما بخوانید :  سال گذشته میزان تولید و صادرات سیمان در کشور ۵۷ میلیون تن بود

 در واقع بر اساس دستورالعمل موجود خرید سهام در بازار SME توسط تمامی اشخاص حقوقی و سرمایه‌گذاران نهادی امکان پذیر است و سرمایه‌گذاران نهادی شامل بانک‌ها و بیمه‌ها،هلدینگ‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های تامین سرمایه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.

همچنین هر شخص حقیقی یا حقوقی که بیش از ۵ درصد یا بیش از ۵ میلیارد ریال از ارزش اسمی اوراق بهادار در دست انتشار ناشر را خریداری کند در زمره سرمایه‌گذاران نهادی قرار می‌گیرد. در این میان شرکت‌های دولتی و اعضای هیات‌مدیره و مدیران ناشر یا اشخاصی که کارکرد مشابه دارند نیز جزو سرمایه‌گذاران نهادی محسوب می‌شوند و امکان خرید سهام در این بازار را دارند.

منبع: فرابورس ایران

خبر انتخاب شده برای شما

ازآنجایی‌که شفافیت بازار سرمایه بالا است کمک می‌کند تا قیمت سکه واقعی شده و به‌صورت منظم‌تری معامله شود.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.