Check the settings

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون اقتصادی بانک انصار درخصوص برنامه های آتی این بانک

nokhbegan-start

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با معاون اقتصادی بانک انصار درخصوص برنامه های آتی این بانکبانک انصار از آن دست بانک هایی است که توانست مجمع خود را در موعد مقرر انجام دهد. این بانک، شرکت ساختمانی خود را نیز به مرحله عرضه اولیه رساند که متاسفانه نتوانست در زمان تعیین شده این عرضه را انجام دهد. رادیوسهام برآن شد تا با محمدرضا فهمی معاون اقتصادی این بانک از برنامه های شرکت سخن بگوید و دلیل افت قیمتی سهام این بانک را از زبان مسئولین بانک بشنود. گفتگوی رادیوسهام با این مقام مسئول بانک انصار را می خوانید

۱- وضعیت بانک های بورسی و بانک انصار را چطور می بینید؟ آیا بسته بودن طولانی مدت نماد بانکی ها در بورس می تواند ضربه ای به سیستم پولی کشور بزند؟

بانک ها از یکسو مشکلات عدیده ای دارند و این مشکلات نیز در تمام سیستم مالی کشور منعکس شده است. این موضوع باعث شده تا حتی بانک هایی که راه درست و مناسبی را طی می کنند نیز با دید منفی از جانب افراد جامعه مواجه اند. ضمن اینکه بانک مرکزی به بانک هایی که با مشکل شفافیت اطلاعاتی برخوردارند، هشدار داده تا هر چه سریعتر اطلاعاتی که مد نظر است را ارائه دهند. بانک انصار جزو معدود بانک هایی بود که توانست مجمع خود را به موقع برگزار کرده و مشروط نباشد. مطمئنا بسته بودن طولانی مدت نماد بانک ها موجب اتفاقات منفی نیز می شود اما بانک هایی که نمادشان بسته است تا نتوانند به استانداردهای مورد نظر برسند، محکوم به توقف نماد معاملاتی اند. متاسفانه این موضوع دامن بقیه بانک ها نیز می گیرد و به بیان ساده تر تر و خشک به پای هم می سوزند

حتما بخوانید :  تاریخ برگزاری مجامع آتی شرکتهای بورسی در سال 95

۲- برنامه ها و پیش بینی های بانک مطابق با پیش بینی ها جلو رفته است؟ آیا توانسته اید برنامه های خود را محقق سازید؟

بله بانک انصار تا این لحظه توانسته مطابق با برنامه ها و پیش بینی ها جلو رود و حتی معتقدیم در سال ۹۶ سود شرکت نیز محقق خواهد شد. بانک انصار به تمام برنامه های پیش بینی شده خود رسیده، تنها موضوعی بانک انصار نتوانست آن را عملی کند عرضه ایرانیان اطلس بوده که این موضوع نیز به جد در حال پیگیری و عملی شدن است. این عرضه متاسفانه نوانست طبق برنامه های بانک پیش رود و زمان ارائه آن به تاخیر افتاد که البته علت افت قیمت سهام نیز به این موضوع باز می گردد. دلیل دیگر این افت قیمتی سهام نیز به دیدگاه منفی معامله گران بازار به نمادهای بانکی نیز مربوط می شود.

۳- آیا شرایط ایرانیان اطلس شرکت خوب و مساعد بوده است؟ این شرکت در چه شرایطی به سر می برد؟

خوشبختانه نمودار فعالیت شرکت ایرانیان اطلس مثبت بوده و هر ساله توانسته سود خوبی را کسب کند. علی رغم اینکه ما سال های زیادی است که ساختمان در رکود به سر می برد این شرکت توانسته روند خوبی را از خود نشان دهد. ایرانیان اطلس ساخت و سازهای خوبی را در پروژه های مختلف و در سراسر کشور اجرایی کرده است. فعالیت ها و فروش های شرکت در جای خود قرار دارند و عملکرد سوددهی شرکت ادامه دارد. پیش بینی ها برای ۵ ساله آینده شرکت سیر صعودی سوددهی را می دهد. این دلایل نشان می دهد که به احتمال زیاد از این عرضه توسط معامله گران بازار استقبال خوبی به عمل آید. پروژه های ساختمانی این شرکت معمولا به ثمر رسیده و فرایند سوددهی خود را طی می کنند. روند این شرکت به این صورت ادامه خواهد داشت.

حتما بخوانید :  تشکیل پرونده تخلفاتی برخی از بانک ها در بورس

۴- آیا کاهش نرخ سود بانکی برای این سیستم مثبت است؟ آیا بانک انصار با این کاهش موافق است؟

سیاست های کلی اقتصادی مبنی بر کاهش نرخ سود سپرده ها بوده، این تصمیم کاملا معقولانه و مفید است. کاهش سود تسهیلات منجر به کاهش بهای تمام شده پول برای بانک ها می شود و مسلما این موضوع به نفع بانک ها بوده و از آن استقبال می کنند. مخالفت برخی از بانک ها نیز به به شرایط اقتصادی کشور بازمی گردد چرا که باید سود سپرده ها به نسبت شرایط اقتصادی سنجیده شود. یعنی در ابتدا باید شرایط اقتصادی برای این موضوع فراهم شود و سپس نرخ سود سپرده ها کاهش یابد. در این حالت است که با این کاهش هم بانک ها سود می برند و هم بازار سرمایه رونق می گیرد.

۵- آیا بانک انصار دارایی مازادی برای فروش دارد؟

بانک انصار نیز دارایی مازاد دارد که این دارایی ها مطابق با سیاست های بانک به فروش می رسد و در طی سه ماهه های سال آگهی این موضوع نیز منتشر خواهد شد. این مسئله یعنی فروش دارایی های مازاد برای بانک ها مستدل و حساب شده است و چنانچه بانکی با این موضوع مخالفت دارد به این دلیل است که نمی خواهند دارایی های خود را به کمتر از بهای تمام شده بفروشند وگرنه این یک قانون الزامی برای بانک هاست و در صورت عدم فروش مالیات به آن ها تعلق می گیرد.

حتما بخوانید :  گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل پاکسان درخصوص افزایش نرخ و بودجه سال آینده

۶- آیا بانک انصار صورت های مالی خود را براساس استانداردهای IFRS تنظیم می کند؟

بانک ها ملزمند تا صورت های خود را براساس استانداردهای IFRS تنظیم کنند این موضوع در بانک انصار نیز رعایت شده و تیم اختصاصی در این بانک برای رعایت این استانداردها کار می کند.

خبر انتخاب شده برای شما

مرد افغان که پس از تعرض به زن جوانی در افغانستان به ایران گریخته بود، در جنوب تهران به دام
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید