2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سرمایه گذاری آتیه دماوند درخصوص فروش دارایی های مازادReviewed by سایت رادیوسهام on Dec 28Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سرمایه گذاری آتیه دماوند درخصوص فروش دارایی های مازادگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سرمایه گذاری آتیه دماوند درخصوص فروش دارایی های مازاد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سرمایه گذاری آتیه دماوند درخصوص فروش دارایی های مازادسهم آتیه دماوند با نماد واتی در بازار سرمایه از آن دست سهم هایی محسوب می شود که با نوسانات زیادی رو به رو بوده. یک روز بازده چند درصدی مثبت و روز بعد بازده چند درصدی منفی را از خود نشان داده است. بسیاری از سهامداران این نوسانات قیمتی را به عدم حمایت سهامدار عمده این سهم مربوط می دانند و برخی نیز آن را به برنامه های عملی نشده شرکت ربط می دادند. رادیوسهام برآن شد تا طی صحبتی با محمدرضا رستمی مدیرعامل این مجموعه دلیل این نوسانات قیمتی را جویا شود و اینکه آیا برنامه های شرکت به درستی پیاده سازی و اجرا شده است یا نه. متن این گفتگو در خصوص برنامه ها و وضعیت شرکت به شرح زیر است.

۱- سهامدار عمده شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند چه سیاستی را دنبال می کند؟ آیا این سهامدار از سهم حمایت می کند؟

این موضوع مربوط به سیاست های سهامدار عمده بوده، اما این سهامدار در جا و زمانی که لازم باشد از سهم حمایت کرده و می کند. اما اینکه هر گونه حمایتی به هر قیمتی از طرف این مجموعه صورت نمی گیرد. بانک صنعت و معدن، از سهم آتیه دماوند در زمان ضرورت حمایت کرده است. این بانک سهامدار شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند باقی خواهد ماند و در خصوص خروج و یا حتی کم کردن سهم سهامداری این بانک صحبتی به میان نیامده است حداقل اینکه در مجموعه آتیه دماوند چنین موضوعی مطرح نشده است.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "فملی"

۲- برنامه های شرکت به چه صورت است؟ آیا این برنامه های مطابق با پیش بینی ها جلو می رود؟

شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند مطابق با برنامه از پیش تعیین شده جلو می رود. این پیشروی با پیش بینی ها هماهنگ بوده و هر برنامه ای که به اطلاع سهامداران رسیده نیز دنبال می شود. از جمله این برنامه های می توان به پروژه احیای زمین های پارک فناوری اشاره کرد که مشاوره ها در این خصوص صورت گرفته و نامه ها و پیگیری های مربوط نیز انجام شده است. امیدواریم تا پایان دی ماه گزارش مشاوره در خصوص درج این سرمایه گذاری منتشر خواهد شد. سهامداران آتیه دماوند مطمئن باشند برنامه های شرکت به درستی جلو می رود و نگرانی ای از بابت جلو نرفتن و عدم پیشروی برنامه های شرکت وجود ندارد.

۳- برنامه فروش دارایی های مازاد شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند به کجا رسید؟ آیا این مسئله ادامه دارد و تا به الان به کجا رسیده و در چه مرحله ای قرار دارد؟

برنامه فروش دارایی های مازاد شرکت نیز مطابق با برنامه ریزی ها ادامه دارد. این برنامه ها و آگهی فروش آن به زودی منتشر خواهد شد یعنی مجموعه آتیه دماوندبه زودی آگهی مزایده فروش دارایی های مازاد خود را درج خواهد کرد. این دارایی های مازاد در تمام سطوح دارایی منعکس شده و شامل سهام، املاک و … می شود که در تمام این موارد مازاد را به فروش خواهیم رسانید در برخی موارد نیز خریدارانی وجود دارند که در مورد این فروش ها جلسات و مذاکراتی را داشته و داریم. همان طور که گفته شد برنامه فروش دارایی های مازاد مطابق با پیش بینی ها و برنامه های از پیش تعیین شده ادامه داشته که مطئنا در صورت عملی شدن منجر به اتفاقات مثبت در مجموعه آتیه دماوند خواهد شد.

حتما بخوانید :  بررسی کارنامه حقیقی و حقوقی‌های بازار از ابتدای تابستان

۴- طرح های توسعه شرکت به کجا رسید؟ آیا این طرح های توسعه نیز ادامه دارد؟

همان طور که گفته شد طرح های توسعه شرکت از قبیل فروش دارایی ها در حال پیگیری و دنباله روی است. ضمن اینکه شرکت در نظر دارد تا به توانایی های آتیه دماوند در حوزه های مختلف سرمایه گذاری توجه نماید و به آن ها نیز وارد شود از جمله آن ها می توان به ورود شرکت آتیه دماوند به حوزه انرژی اشاره کرد که این مورد به جد در شرکت دنبال می شود. ورود به سایر حوزه ها از قبیل حوزه های نفت و پتروشیمی نیز در دستور کار قرار دارد. ضمن اینکه حوزه های سرمایه گذاری جدید دیگری غیر از موارد گفته شده نیز دنبال می شود و کار آتیه دماوند فقط در همین حوزه ها خلاصه نمی شود. طرح های توسعه شرکت ادامه دارد و این طرح ها به احیا و زنده کردن شرکت منجر خواهد شد. شرکت آتیه دماوند تلاش می کند تا در جهت حفظ منافع سهامداران گام بردارد.

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "وبانک"
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی امروز در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد که در این مجمع به ازای هر سهم ۶۸۵ ریال تقسیم شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.