2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل همکاران سیستم درخصوص برنامه های آینده این شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Dec 31Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل همکاران سیستم درخصوص برنامه های آینده این شرکتگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل همکاران سیستم درخصوص برنامه های آینده این شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل همکاران سیستم درخصوص برنامه های آینده این شرکتشرکت همکاران سیستم از آن دست شرکت هایی بوده که توانسته در بازار سرمایه فعالیت خوبی را از خود نشان دهد. این شرکت اطلاعات خود را با شفافیت قابل قبولی منتشر کرده و نوسانات متعادلی را از خود نشان داده است. این سهم طرح های توسعه خوبی را اعلام کرده که این طرح ها در سال های متمادین اجرایی و عملی خواهد شد. رادیوسهام در خصوص طرح های توسعه شرکت و چگونگی وضعیت آن با مهدی امیری مدیر عامل شرکت به گفتگو نشست. متن این گفتگو به شرح زیر است.

۱- طرح های توسعه شرکت همکاران سیستم به چه صورت است؟آیا این طرح ها پیگیری می شود و در حال انجام است؟

طرح های توسعه شرکت همکاران سیستم در مسیر اجرایی خود قرار دارد. تک تک این پروژه ها پیش می رود و راه خود را طی می کنند. روی تمام آن ها کار کرده ایم و همراه با نظر مهندسان و مشاوران جلو می رود. اما باید مدل ارائه پایه به سهامداران ارائه شود و یکسری گردش ها نیز صورت گرفته است. طرح های توسعه شرکت طی دوره طولانی مدت اجرایی خواهد شد و تاثیر خود را بر شرکت خواهند گذاشت، سهامداران شرکت باید بدانند که طرح ها توسعه تاثیر کوتاه مدت و آنی نخواهد گذاشت برنامه ریزی طرح ها برای اجرای آن ها در طی سال های طولانی و با دوام است. طرح های توسعه ای که شرکت برای سال جاری برنامه ریزی کرده است، به درستی و طبق برنامه از پیش تعیین شده جلو می رود. اهداف توسعه شرکت کوتاه مدت نیست و فصل آخر سال یعنی سه ماهه پایانی برای همکاران سیستم فصل مهم و تاثیرگذاری است،  این فصل مشخص می کند که شرکت تا چه اندازه توانسته به اهداف خود برسد. ما فصل مهمی را در پیش داریم و برای تحقق بودجه شرکت و قول خود به سهامداران تلاش می نماییم.

حتما بخوانید :  سود تلفیقی «رمپنا» ۲۷۳۰ ریال اعلام شد

۲- سهامدار عمده شرکت چه سیاستی را دنبال می کند؟ آیا این سهامدار نقش حمایتی خود را دنبال کرده و خواهد کرد؟

سیاست های سهامدار عمده برای نگهداری از سهم مربوط به شرکت مربوطه است. اما معمولا سهامدار عمده همکاران سیستم عهده دار مراقبت از سهم بوده و تا به اینجا نیز وظیفه خود را به خوبی انجام داده، مطمئنا در این شرکت روزانه مانیتورینگ سهم را انجام می دهند. این سهامدار سیاست های خاص خود را داشته و تا به اینجا به طور حرفه ای توانسته وظیفه خود را انجام دهد.

۳- وضعیت بازدهی سهام همکاران سیستم در بازار به چه صورت است؟این سهم در بازار سهام چگونه عمل کرده است؟

اغلب سهم همکاران سیستم با شاخص بورس همبستگی مثبت دارد و زمانی که شاخص کل بازدهی مثبت داشته این سهم نیز بازدهی مثبتی را از خود نشان داده و بالعکس یعنی زمانی که شاخص کل منفی بوده این سهم نیز مطابق با آن گام برداشته است. پس می توان گفت کورولیشن این سهم با شاخص کل مثبت و تقریبا ثابت است. سهم همکاران سیستم در بازار سرمایه توانسته رفتار مناسب و مساعدی را داشته باشد این سهم از شفافایت اطلاعاتی خوبی برخوردار است و نسبت اتفاقات واقعی نوسان می کند. یعنی با خبر خوب و اتفاق افتاده رشد و با خبر بد افت می کند  این نشان از شفافیت معاملاتی این سهم دارد و خوشبختانه در این سهم ما کمتر شاهد حضور سفته بازان هستیم. معاملات این سهم از نظر رفتاری هم جهت با شاخص کل بوده و در این دوره ها رفتار نرمی از خود نشان داده است.

حتما بخوانید :  افزایش سرمایه "کفپارس" از محل تجدید ارزیابی در نیمه دوم سال

۴- آیا شرکت همکاران سیستم به فکر مشارکت با سرمایه گذاران خارجی و همکاری با آن ها است؟ چنین موضوعی در شرکت مطرح و دنباله گیری شده است؟

در شرکت همکاران سیستم هیچگاه صحبت از حضور سهامدار خارجی به عنوان سهامدار شرکت مطرح نشده و شرکت نیز به دنبال چنین موضوعی نیست. اما این شرکت به عنوان یکی از مجموعه های فعال در صنعت خود به دنبال جذب سرمایه گذار خارجی برای مشارکت و مشاوره است. روند مذاکرات و قراردادهای همکاران سیستم با شرکت های خارجی همانند سایر ارتباطات بین المللی ایران با کشورهای خارجی است، هر مقدار این مذاکرات و ارتباطات پس از تحریم ها شکل گرفته و جلو رفته، ارتباطات همکاران سیستم نیز جلو رفته است. معمولا پس از ماه ژانویه مذاکرات شکل جدی تری به خود می گیرد. ما حدود یک سال و نیم است که در خصوص مشارکت با خارجی ها جدی شده ایم و مباحث آن مطرح است و این موضوع توسط اعضای هیات مدیره دنبال شده و در سال جاری نیز پیگیری خواهد شد. این مشارکت در ابعاد مختلف غیر از فروش سهام می تواند معنا پیدا کند.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت اعتباری ملل در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۷۹ ریال سود کنار گذاشت.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.