میزان افزایش حقوق کارمندان دولت

nokhbegan-start
عیدی آخر سال کارگران چقدر است؟Reviewed by رادیو سهام on Mar 12Rating: 4.5عیدی آخر سال کارگران چقدر است؟عیدی آخر سال کارگران چقدر است؟

سخنگوی دولت از تصویب کلیاتمیزان افزایش حقوق کارمندان دولت  لایحه بودجه سال ۹۶ در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس خبر داد و گفت: کنترل بازار ارز ادامه خواهد یافت.

رادیو سهام: محمدباقر نوبخت در خصوص جلسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از بحث های کارشناسی در کمیسیون تلفیق بودجه و اظهارنظر نمایندگان فهیم و پرتلاش مردم در مجلس کلیات لایحه بودجه سال ۹۶ با ۸۰ درصد رای مثبت به تصویب رسید.

سخنگوی دولت ادامه داد: نمایندگان موافق و مخالف و همچنین سوال کننده در خصوص لایحه بودجه سال آینده نظرات خود را درباره کلیات بودجه در این جلسه مطرح کردند و همچنین مرکز پژوهش های مجلس اظهارنظر کارشناسی در این رابطه ارائه داد.

نوبخت افزود: دولت در خصوص پیش بینی منابع و تطبیق سیاست های بودجه ای با سیاست های اقتصاد مقاومتی توضیحاتی به نمایندگان مردم در خانه ملت ارائه داد.

وی ادامه داد: اینکه به چه ترتیب می شود بودجه ۳۲۰ هزار میلیارد تومانی از لحاظ منابع و ۱۰۸۵ میلیارد تومانی کل کشور می تواند به رشد اقتصادی ۷٫۷ درصدی در سال ۹۶ دست یابد بررسی شد همچنین دستیابی به نرخ تورم ۷٫۶ درصدی و اینکه رشد نقدینگی در حد ۱۹ درصد باشد نیز در این جلسه برای نمایندگان تشریح شد.

حتما بخوانید :  سرانجام یکسان سازی نرخ ارز

نوبخت تصریح کرد: کلیات لایحه بودجه با رای کم نظیری و با بیش از سه چهارم رای نمایندگان حاضر در جلسه کمیسیون تلفیق مصوب شد و در ادامه با همکاری نمایندگان این کمیسیون سعی خواهیم کرد در موعد مقرر گزارش را به صحن علنی مجلس ارائه دهیم و امیدواریم در جلسه علنی نیز مساعدت های لازم انجام شود تا قانون بودجه مناسبی به دولت ابلاغ شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: عمده منابع بودجه ای ، بیش از ۵۰ درصد از طریق مالیات و حقوق گمرکی حاصل می شود که بالغ بر ۱۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد شد و قیمت نفت در شرایطی بین ۵۰ تا ۵۵ دلار برای هر بشکه پیش بینی شده که برآورد می شود مقدار فروش حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت در روز باشد.

وی ادامه داد: در ماه گذشته بیش از رقم مذکور در خصوص تولید نفت، تولید صورت گرفت.

نوبخت افزود: کشور عربستان قیمت ۵۵ دلار برای هر بشکه نفت در نظر گرفته و صندوق بین المللی پول قیمت ۶۰ دلار را برای هر بشکه پیشنهاد داده بود و باید توجه داشت در سال گذشته قیمت هر بشکه نفت در بودجه ۴۰ دلار پیش بینی شده بود که در ۸ ماه گذشته سال جاری به طور متوسط قیمت هر بشکه نفت به فروش رفته بالای ۴۲ دلار بود و در حال حاضر نیز قیمت هر بشکه نفت بالای ۵۰ دلار است.

حتما بخوانید :  برنامه های مدیر عامل بانک مسکن برای ایجاد تحرک در بخش مسکن

افزایش حقوق کارمندان دولت در حدود ۱۰ درصد خواهد بود

سخنگوی دولت در خصوص حقوق بازنشستگان گفت: با توجه به اینکه دولت موظف است هر ساله با توجه به نرخ تورم میزان حقوق و دستمزد را افزایش دهد امسال با وجود پیش بینی تورم ۷٫۶ درصدی تدابیری اتخاذ شد حقوق کارمندان ۱۰ درصد افزایش یابد و برای کلیه بازنشستگان نیز ردیف ویژه ای در نظر گرفته شد تا نابرابری های پرداخت حقوق در طی برنامه توسعه تغییر یابد.

وی ادامه داد: هزار میلیارد تومان برای ترمیم حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۶ لحاظ شده و این با توجه به بضاعت و امکانات دولت بوده و امیدواریم شرایط به نحوی باشد که منابع بیشتری حاصل شود تا علاوه بر توجه به سرمایه گذاری نسبت به افزایش قدرت خرید تمامی مردم به ویژه کارکنان دولت اقدام شود.

نوبخت افزود: در تبصره ۱۴ بودجه بالغ بر ۴۸ هزار میلیاردتومان امکان ایجاد منابع برای دولت از محل افزایش قیمت حامل های انرژی شده بود اما دولت نسبت به افزایش قیمت حامل های انرژی اقدام نکرد و اعتقاد داریم می توانیم با همین منابع به نحو شایسته عمل کنیم.

وی ادامه داد: برای سال ۹۶ نیز در خصوص افزایش قیمت حامل ها باید کمیسیون تلفیق بودجه ابلاغ لازم را انجام دهد تا به چه نحوی عمل شود.

حتما بخوانید :  مالیات بر ارزش افزوده طلا یک‌ سوم شد

قیمت ارز در بازار کاهش خواهد یافت

نوبخت در خصوص کنترل بازار ارز گفت: قطعا کنترل بازار ارز ادامه خواهد یافت به دلیل اینکه قیمت ها برای دلار و سایر ارزها از نظر ما غیر واقعی است.

سخنگوی دولت افزود: در خصوص قیمت ارز رئیس کل بانک مرکزی سیاست های اقتصادی را تشریح خواهد کرد، انشاءالله نسبت به کاهش قیمت دلار و واقعی کردن نرخ ها اقدام خواهد شد.

خانه ملت

خبر انتخاب شده برای شما

عیدی آخر سال کارگران چقدر است؟
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید