2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی زگلدشت درباره وضعیت فروش این شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 2Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی زگلدشت درباره وضعیت فروش این شرکتگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی زگلدشت درباره وضعیت فروش این شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرمالی زگلدشت درباره وضعیت فروش این شرکتشرکت کشت و دام گدشت اصفهان از جمله شرکت هایی بود که توانست عرضه اولیه خوبی را در بازار داشته باشد. این سهم ۱۰ درصد از بلوک خود را در بازار فرابورس به فروش رساند و سهامداران نیز از آن راضی بودند. این شرکت طرح های توسعه و محصولات خوبی را برای سهامداران خود معرفی کرد. گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با فرج ا… جعفری مدیر مالی شرکت کشت و دام گلدشت اصفهان را می خوانید.

۱- آیا شرکت کشت و دام گلدشت توانسته متناسب با بودجه پیش رود؟ تا به اینجای سال موفق عمل کرده است؟

هنوز در این خصوص نمی توان سخن گفت و سهامداران باید منتظر انتشار صورت های مالی جدید شرکت باشیم. اطلاعات شرکت از طریق سامانه کدال منتشر خواهد شد. هنوز صورت های مالی جدید توسط تیم مالی تهیه نشده؛ اما به طور کل تولید و فروش متناسب و خوب بوده و می توان به تحقق آن امیدوار بود. شرکت تمام تلاش خود را می کند تا بتواند بودجه خود را محقق سازد و به سود مورد نظر خود دست یابد.

حتما بخوانید :  «خودرو» زیان تلفیقی را ۶۹۶۹ریال اعلام کرد

۲- آیا عرضه دیگری را پیش رو دارید؟ بازار شاهد عرضه دیگری از گلدشت کشت و دام نمونه اصفهان خواهد بود؟

هلدینگ مورد نظر و مجموعه شستا مشکلی برای عرضه اولیه بلوک دیگری از این مجموعه ندارد. می توان به عرضه بلوک دیگری از این سهم امیدوار باشیم اما این عرضه برای سال جاری نخواهد بود و چنانچه چنین موضوعی بخواهد اتفاق بیفتد برای سال آینده خواهد بود. سهامدار عمده با اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد سهم را داشته باشد مشکلی ندارد و حتی مجموعه شستا با این موضوع نظر موافق دارد. همان طور که گفته شد این موضوع یعنی عرضه دیگری از بلوک زگلدشت دور از ذهن نیست.

۳- آیا شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان برنامه ای برای طرح های توسعه ای دارد؟ شرکت طرح توسعه خاصی را در نظر دارد؟

با توجه به وضعیت نرخ های فعلی و این که ما شاهد افزایش نرخی در محصولات شرکت نبودیم و حتی گاهی کاهش نرخ هایی را نیز شاهد بودیم، نمی توان در خصوص این موضوع نظر داد. شرکت از نظر مالی در شرایطی نیست که بتواند این موضوع را عملی نماید. فعلا در شرکت چنین موضوعی مطرح نیست و نمی توان در خصوص آن نظر داد. شرکت باید در ابتدا به فکر تامین مالی باشد سپس طرح توسعه هایی را ترتیب دهد. همان طور که گفته شد وضعیت مالی شرکت به گونه ای نیست که بتواند به چنین موضوعی بیاندیشد.

حتما بخوانید :  حركت نقدينگي به سمت بازار سرمايه

۴- آیا افزایش نرخی را برای سال آینده شاهد نخواهیم بود؟ با توجه به این که سال جاری افزایش نرخی نداشته ایم.

هر ساله ما افزایش نرخی را برای محصولاتمان شاهد بوده ایم پس به احتمال قوی برای سال ۹۶ هم ما شاهد افزایش نرخ چند درصدی در محصولات باشیم. این موضوع در صورت های مالی جدید شرکت دیده خواهد شد. درست است که در سال جاری نرخی افزایش نیافته و شایعه افزایش نرخ نیز در بازار اتفاق افتاده اما به احتمال زیاد برای سال آینده افزایش نرخ را برای محصولات ببینیم. چنین موضوعی دور از انتظار نیست.

۵- فروش شما در نیمه دوم به چه صورت بوده است؟ آیا نیمه دوم فروش بیشتری دارید؟ بهای تمام شده مواد اولیه شرکت به چه صورت تغییر کرده است؟

معمولا فروش شرکت در نیمه دوم بیشتر است اما ما در سال جاری افزایش نرخی برای محصولات نداشته ایم. با این حال شرکت کشت و دام گلدشت توانسته به طور نسبی به فروش مد نظر خود برسد. در پاسخ به قسمت دوم سوال باید بگویم ما افزایش نرخ مواد اولیه را بر خلاف افزایش نرخ محصولات شاهد بودیم. یعنی امسال با افزایش نرخ مواد اولیه موجبات افزایش بهای تمام شده اولیه شرکت فراهم شد اما شرکت گلدشت در این شرایط برای اینکه بتوان بهای تمام شده خود را کاهش دهد جیره محصولات خود را عوض می کند تا بتواند هزینه خود را کاهش دهد. اتفاقی که امسال افتاد همین بود یعنی در سال جاری ما افزایش نرخ محصولات نداشته و افزایش نرخ مواد اولیه را شاهد بودیم پس شرکت گلدشت جیره محصولات خود را عوض کرد تا بتواند بهای تمام شده خود را کاهش دهد. در این صورت مقدار فروش پیش بینی شده را می توان محقق نمود و فروش مجموعه با کاهش رو به رو نمی شود.

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "وبانک"
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی امروز در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد که در این مجمع به ازای هر سهم ۶۸۵ ریال تقسیم شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.