تاریخ: ۱۲:۳۶ :: ۱۳۹۵/۱۰/۱۶

2067, 
عبور ارزش کل معاملات بورس انرژی از مرز 30 ‌هزار میلیارد ریالReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 5Rating: 4.0عبور ارزش کل معاملات بورس انرژی از مرز 30 ‌هزار میلیارد ریال عبور ارزش کل معاملات بورس انرژی از مرز 30 ‌هزار میلیارد ریال
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

عبور ارزش کل معاملات بورس انرژی از مرز 30 ‌هزار میلیارد ریال

با احتساب معاملات روز سه شنبه ارزش کل معاملات بورس انرژی ایران در سال جاری از مرز ۳۰ ‌هزار میلیارد ریال عبور کرد که در این بین ۵۵ درصد از این ارزش مربوط به بازار فیزیکی و ۴۵ درصد بازار مشتقه است.

به گزارش رادیوسهام ، ارزش کل معاملات روز سه شنبه در بورس انرژی ایران به ۲۶۵ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال بالغ شد.

 با احتساب معاملات روز سه شنبه ارزش کل معاملات بورس انرژی ایران در سال جاری از مرز  ۳۰ ‌هزار میلیارد ریال عبور کرد که در این بین ۵۵ درصد از این ارزش مربوط به بازار فیزیکی و ۴۵ درصد بازار مشتقه است.

در جریان معاملات روز سه شنبه بورس انرژی ایران (۱۴ دی ماه ۹۵)، در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، کالاهای پنتان پلاس پتروشیمی پارس، آیزوفید، آیزوریسایکل، نفتای سنگین تصفیه نشده، بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰ و حلال ۴۰۴ پالایش نفت شیراز، متانول پتروشیمی فن آوران و شیراز، میعانات گازی پالایش گاز خانگیران در سه گرید (TP-200)، (TP-400) و (S-500)، برش سنگین پتروشیمی جم، قطران (عمده) ذوب آهن اصفهان و حلال ۴۱۰ پالایش نفت آبادان در رینگ داخلی معامله شد.

حتما بخوانید :  بورس برای میادین نفتی 300 هزار میلیارد ریال جذب می کند

حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی مورد عرضه قرار گرفتند که کل معاملات صورت گرفته در این عرضه‌‌‌ها و عرضه‌های مازاد معادل ۱۶ هزار و ۹۳۷ تن به ارزش قریب به ۲۱۵ میلیارد و ۶۳۹ میلیون ریال بود.

در این روز همچنین بازار برق شاهد معامله ۵ هزار و ۷۶۸ قرارداد معادل ۸۳ هزار و ۳۷۶ مگاوات ساعت به ارزش بیش از ۲۷ میلیارد و ۵۶۹ میلیون ریال بود. لازم به ذکر است در آغاز جلسه معاملاتی این روز، نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۱۴ بهمن ۹۵ گشایش یافتند و همچنین نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۱۸ دی ۹۵ و بار پیک هفتگی، بار پایه هفتگی، میان باری هفتگی و کم باری هفتگی ۱۸ دی ۹۵ در پایان جلسه معاملاتی این روز متوقف شده و فرآیند تحویل آن ها آغاز شد.

در روز معاملاتی سه شنبه در تابلوی سلف موازی استاندارد نیز برای قراردادهای با سررسید یکسال و بیشتر در بازار مشتقه بورس انرژی ایران، در کلیه نمادهای فعال ۵ هزار و ۸۶۷ قرارداد با ارزش بیش از ۲۲ میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

حتما بخوانید :  تصمیم رنو اثرات مثبتی دارد|پژوسیتروئن می‌خواهد در ایران بماند

و اما در جلسه معاملاتی امروز (چهارشنبه ۱۵ دی‌ماه ۹۵)، علاوه بر معاملات مستمر در بازار قراردادهای سلف موازی استاندارد برق و قراردادهای سلف موازی استاندارد با سررسید یکسال و بیشتر در بازار مشتقه، می‌توان به عرضه کالای گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندرامام در رینگ بین الملل (محموله های دریایی کوچک) بازار فیزیکی اشاره کرد.

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

با پیگیری‌های انجام شده طرح معدن مس درآلو که با هدف افزایش ظرفیت کنسانتره در حال انجام است از پیشرفت ۴۰درصدی برخوردار شده است.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.