جزییات واگذاری سهام مدیریتی و کنترلی ۳ شرکت بورسی

nokhbegan-start
نگاهی بر وضعیت ارزش بازار سهم "وبهمن"Reviewed by رادیو سهام on Mar 27Rating: 4.5نگاهی بر وضعیت ارزش بازار سهم "وبهمن" نگاهی بر وضعیت ارزش بازار سهم "وبهمن"

جزییات واگذاری سهام مدیریتی و کنترلی 3 شرکت بورسی

یک شرکت بورسی گفت: واگذاری سهام مدیریتی شرکتهایی که امکان سرمایه گذاری بالای ۱۰درصد در سهام آنها وجود ندارد، در دستور کار «وتوسم» قرار گرفته است.

به گزارش رادیوسهام ، مدیر عامل سرمایه گذاری توسعه ملی  با اشاره به نامه شفاف سازی خود در سامانه کدال در مورد برنامه واگذاری برخی دارایی‌ها، گفت: «وتوسم» بنا دارد از طریق منابع حاصل از واگذاری سهام شرکت‌هایی که در آنها کرسی هیأت مدیره داشته و خارج از موضوع فعالیت شرکت است، اقدام به بهینه سازی سبد دارایی ها و در عین حال پرداخت سود سهامداران نماید.

پژمان شعبان پور فرد با بیان اینکه واگذاری این شرکت‌ها بر اساس عدم امکان سرمایه‌گذاری بالای ۱۰درصد در سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر مطابق با اساسنامه شرکت‌های سرمایه گذاری بورسی صورت می‌گیرد، افزود: از جمله این دارایی‌ها می‌توان به سهام سرمایه‌گذاری نیرو، گروه سرمایه گذاری مسکن و لامیران اشاره کرد که  بخشی از منابع حاصل از این واگذاری در راستای بهینه سازی و افزایش نقدشوندگی سبد دارایی‌های “وتوسم” مصرف خواهد شد و مابقی برای پرداخت سود سهامداران در نظر گرفته می‌شود.

حتما بخوانید :  گزارشی از وضعیت بازار سرمایه در نخستین روزهای سال جدید

به گفته این مقام مسئول هم اکنون “وتوسم” در شرکت سرمایه‌گذاری نیرو سهام کنترلی مدیریتی را در اختیار داشته و در شرکت های سرمایه گذاری مسکن و لامیران یک کرسی هیأت مدیره دارد.

شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی با سرمایه ۴,۵۰۰ میلیارد ریالی هم اکنون از سبد سهام بورسی و فرابورسی به بهای تمام شده ۸,۵۳۳ میلیارد ریال و ارزش بازاری ۹,۴۰۰ میلیارد ریالی برخوردار است که در بازار سهام به عنوان یک شرکت حقوقی فعال به شمار می آید.

منبع:خبرگزاری فارس

 

خبر انتخاب شده برای شما

نگاهی بر وضعیت ارزش بازار سهم "وبهمن"
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید