تاریخ: ۱۲:۴۷ :: ۱۳۹۵/۱۰/۱۶

2067, 
جزییات واگذاری سهام مدیریتی و کنترلی 3 شرکت بورسیReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 5Rating: 4.5جزییات واگذاری سهام مدیریتی و کنترلی 3 شرکت بورسیجزییات واگذاری سهام مدیریتی و کنترلی 3 شرکت بورسی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

جزییات واگذاری سهام مدیریتی و کنترلی 3 شرکت بورسی

یک شرکت بورسی گفت: واگذاری سهام مدیریتی شرکتهایی که امکان سرمایه گذاری بالای ۱۰درصد در سهام آنها وجود ندارد، در دستور کار «وتوسم» قرار گرفته است.

به گزارش رادیوسهام ، مدیر عامل سرمایه گذاری توسعه ملی  با اشاره به نامه شفاف سازی خود در سامانه کدال در مورد برنامه واگذاری برخی دارایی‌ها، گفت: «وتوسم» بنا دارد از طریق منابع حاصل از واگذاری سهام شرکت‌هایی که در آنها کرسی هیأت مدیره داشته و خارج از موضوع فعالیت شرکت است، اقدام به بهینه سازی سبد دارایی ها و در عین حال پرداخت سود سهامداران نماید.

پژمان شعبان پور فرد با بیان اینکه واگذاری این شرکت‌ها بر اساس عدم امکان سرمایه‌گذاری بالای ۱۰درصد در سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر مطابق با اساسنامه شرکت‌های سرمایه گذاری بورسی صورت می‌گیرد، افزود: از جمله این دارایی‌ها می‌توان به سهام سرمایه‌گذاری نیرو، گروه سرمایه گذاری مسکن و لامیران اشاره کرد که  بخشی از منابع حاصل از این واگذاری در راستای بهینه سازی و افزایش نقدشوندگی سبد دارایی‌های “وتوسم” مصرف خواهد شد و مابقی برای پرداخت سود سهامداران در نظر گرفته می‌شود.

حتما بخوانید :  شرکت های فولادی در میان برترین های بورس تهران در پاییز ۹۶

به گفته این مقام مسئول هم اکنون “وتوسم” در شرکت سرمایه‌گذاری نیرو سهام کنترلی مدیریتی را در اختیار داشته و در شرکت های سرمایه گذاری مسکن و لامیران یک کرسی هیأت مدیره دارد.

شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی با سرمایه ۴,۵۰۰ میلیارد ریالی هم اکنون از سبد سهام بورسی و فرابورسی به بهای تمام شده ۸,۵۳۳ میلیارد ریال و ارزش بازاری ۹,۴۰۰ میلیارد ریالی برخوردار است که در بازار سهام به عنوان یک شرکت حقوقی فعال به شمار می آید.

منبع:خبرگزاری فارس

 

خبر انتخاب شده برای شما

براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، از اوایل سال آینده تولید خودروهای سواری مرسدس بنز به عنوان جدیدترین دستاورد پسابرجامی دولت تدبیر و امید در ایران آغاز خواهد شد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.