2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل وامید درخصوص پروژه های این شركتReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 8Rating: 4.5گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل وامید درخصوص پروژه های این شركتگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل وامید درخصوص پروژه های این شركت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل وامید درخصوص پروژه های این شرکتشرکت سرمایه گذاری امید مالک درصدی شرکت چادرملو و گل گهر بوده و از حیث شفافیت و ارسال به موقع اطلاعات در رتبه خوبی قرار دارد و جزو شرکت های شفاف بورسی محسوب می شود. این شرکت در حوزه های مختلف دیگر نیز سرمایه گذاری کرده و در صنایع دیگر هم فعالیت می کند. پروژه های ویژه ای نیز دارد که در سطح ملی مطرح است. گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با علی عسکری مدیرعامل سرمایه گذاری امید جزئیات بیشتری را بیان می کند.

۱- مالیات شرکت های مجموعه سرمایه گذاری امید به چه صورت است؟ آیا این شرکت با اداره مالیات مشکلی در پرداخت ندارد؟

شرکت ها در حوزه مالیات باید شفاف باشند و ما در سرمایه گذاری امید مشکلی از این بابت نداریم. ما باید تفکر جامعه را درست کنیم و بدانیم که مالیات به سود شرکت ها تعلق می گیرد یعنی زمانی یک شرکت مالیات می دهد که سودده باشد. پس چنانچه شرکتی مالیات می دهد نشان از سودده بودن شرکت دارد. همه شرکت ها باید به سمت شفافیت بروند. این موضوع منجر به کارامدی شرکت ها خواهد شد.

حتما بخوانید :  درخواست افزایش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی شرکت‌های لبنی

۲- در پروژه انتقال آب از خلیج فارس به مرکز ایران شرکت سرمایه گذاری امید چه نقشی دارد؟ آیا می توان نقش این سرمایه گذاری را موثر دانست؟

آب در فلات مرکزی ایران محدود است و آب های زیرزمینی رو به اتمام است. موثر ترین منبعی که در آینده بتوان از آن آب برداشت کرد، حوزه خلیج فارس و دریای عمان است. پروژه حضور سرمایه گذاری امید در این طرح به عنوان پیش قراول بخش خصوصی در چشم انداز آینده محسوب می شود که یکی از بهترین اقدامات خواهد بود.این پروژه حدودا ۱۵۰۰ میلیون متر مکعب بوده و ۵۰۰ میلیون متر مکعب آن در خط اول مستقلا به بهره برداری خواهد رسید و مابقی در دو فاز دیگر اجرایی خواهد شد. انتهای سال ۹۷ بهره برداری از فاز اول پروژه است.

۳- فرمول بهره مالکانه شرکت های معدنی به کجا رسید؟ این فرمول تغییری خواهد کرد؟

تا قبل از سال ۹۴ فرمول بهره مالکانه فرمول سنگینی بود و این فرمول در سال ۹۴ اصلاح شد، در حال حاضر نیز مشکلات ما رفع شده و توانستیم بهره مالکانه سال های ۹۰ و ۹۱ را پرداخت نماییم و بقیه بدهی نیز قسط بندی شده و در اقساط مشخص داده خواهد شد. این فرمول فعلا همان فرمول گذشته است و در بودجه جدید هم نیز همان عدد خواهد بود. مشکلات حل و فصل شده و همان فرمول مورد قبول است.

حتما بخوانید :  فردا؛ پایان مهلت فروش سهام بانک‌های ادغامی

۴- آیا شما پروژه ساختمان سازی در تهران دارید؟ به کجا رسیده است و چه برنامه ای برای آن دارید؟

یک پروژه ساختمان سازی در عباس آباد تهران واقع است که در نظر داریم با برگزاری مناقصه سازندگان را به آن جذب نماییم. تا این افراد اقدام به ساختن پروژه نمایند و سپس از محل بهره برداری این پروژه بتوان به سود دست یافت و بازپرداخت های سود ها نیز صورت گیرد. باید ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد آیا رکود بخش مسکن به اتمام خواهد رسید یا خیر.

۵- شرکت پتروامید آسیا چه زمانی به بهره برداری خواهد رسید و حوزه فعالیت این شرکت چه خواهد بود؟

شرکت پترو امید آسیا در حوزه نفت و گاز فعالیت خواهد کرد، این شرکت آماده بهره برداری است. سوخت گیری به مخازن طی این هفته به پایان خواهد رسید و تا آخر این ماه نیز به بهره برداری خواهد رسیدو این شرکت، یک مجموعه فعال بوده و سرمایه گذاری امید در نظر دارد تا پترو امید آسیا را هر چه سریعتر وارد بورس نماید. برای چنین موضوع استانداردها را رعایت خواهد کرد و هر چه سریعتر خود آمادگی چنین مسئله ای را در خود پیدا خواهد کرد.

۶- شرکت های زیرمجموعه شما در چه حوزه های دیگری فعالیت می کنند؟

سرمایه گذاری امید هلدینگی هایی در بخش ساختمان دارد که به خوبی فعالیت می کند. شرکت هایی داریم که در حوزه انرژی نیز فعالیت می کنند. شرکت های معدنی نیز با فعالیت ر حوزه معدنی عجین شده اند. سیمان هرمزگان نیز شرکت سیمانی ما بوده و کار می کند علاوه بر آن شرکت کویر تایر نیز به نوبه خود سود ده بوده و در حوزه مخصوص به خود حیات ویژه ای دارد چرا که توانسته سوددهی خوبی را از خود نشان دهد. بسیاری از شرکت های زیرمجموعه را به زودی به حوزه شرکت های بورسی و فرابورسی وارد خواهیم کرد. این شرکت ها مقدمات چنین فرایندی را در خود آماده می کنند.

حتما بخوانید :  پیش بینی 69 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده وضعیت قیمت مسکن

۷- شرکت سرمایه گذاری امید در بازار سرمایه چگونه فعالیت کرده و خواهد کرد؟

این شرکت توانسته تا شفافیت خوبی را از خود به یادگار بگذارد. بخش اعظم سهام شرکت امید بورسی بوده و از ارزش پرتفوی خوبی برخوردار است. همان طور که گفته شد برنامه ما بورسی و فرابورسی کردن سایر زیرمجموعه ها است. شرکت تلاش کرده تا بتواند از شرکت های زیرمجموعه خودحمایت کند. اطلاعات را به موقع به بورس تحویل دهد و سهامداران را نیز از فعالیت های خود به موقع مطلع نماید.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.