تاریخ: ۱۸:۵۶ :: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹

2067, 
انتقاد از انفعال سازمان بورس در بازار سهامReviewed by رادیو سهام on Jan 8Rating: 4.5انتقاد از انفعال سازمان بورس در بازار سهامانتقاد از انفعال سازمان بورس در بازار سهام
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان این که توقف طولانی مدت نمادهای معاملاتی در بورس حکم مرگ موقت را برای معامله گران دارد گفت: بدون شک بی‌توجهی مدیران سازمان بورس یکی از دلایل اصلی توقف بانکها در بورس است.

رادیو سهام: علی احمدی در خصوص وضعیت کنونی بازار سرمایه گفت: در حال حاضر ابهامات موجود در بازار، بویژه توقف نمادهای معاملاتی موجب رکود و رخوت در بورس شده است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: به جرات می توان گفت که در دنیا تنها بورسی که توقف نمادهای معاملاتی در آن از چند روز تا چند سال به طول می انجامد بورس کشور ماست.

وی با انتقاد از توقف طولانی مدت نماد معاملاتی بانکها در بازار به عنوان یکی از دلایل اصلی شرایط کنونی بورس اظهار داشت: توقف نماد معاملاتی در بورس مساوی است با ادامه ابهامات، حبس نقدینگی معامله گران و نیز کاهش گردش نقدینگی در بورس؛ بنابراین توقف طولانی مدت نمادهای معاملاتی در بورس حکم مرگ موقت را برای معامله گران دارد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص ادامه نماد معاملاتی بانکها اظهار داشت: بدون شک بی‌توجهی مدیران سازمان بورس یکی از دلایل اصلی توقف بانکها در بورس است؛ چون میان بانکها و بانک مرکزی اختلافاتی وجود دارد و با این استدلال مدیران سازمان بورس خود را کنار کشیده و با انداختن توپ مشکلات به زمین بانک مرکزی و بانکها هیچ گونه تلاشی برای احقاق حق سهامداران نمی کند.

حتما بخوانید :  صرفه‌جويي 25 درصدي سايپا در مصرف آب براي توليد هر خودرو

وی ادامه داد: یکی از وظایف اصلی سازمان بورس پیگیری حقوق سهامداران است، بنابراین چرا مدیران این سازمان اقدام و پیگیری خاصی برای بازگشایی نمادهای بانکی در بورس انجام نمی دهند.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: متاسفانه با وجود اتفاقات خوب و اثرگذار مثبت بر بورس همچون رشد قیمت جهانی نفت، این مولفه هیچ گونه تاثیر مثبتی بر بازار ندارد و گویا مسئولین، بازار سرمایه را به حال خود رها کرده اند.

وی تاکید کرد: با توجه به این که رئیس سازمان بورس از بدنه بازار سرمایه است انتظار می رود اقدام جدی و لازم را در راستای حمایت از سهاماران و نیز پیگیری بازگشایی نماد بانکها در بورس انجام دهد.

منبع : تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

کفاش پنجه شاهی با اشاره به اینکه در حال حاضر سهام خوبی در بازار هستند که در مجمع سودهای بالا تقسیم می کنند، گفت: خرید این گروه از سهام به طور قطع باعث سودآوری می شود.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.