انتقاد از انفعال سازمان بورس در بازار سهام

nokhbegan-start

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان این که توقف طولانی مدت نمادهای معاملاتی در بورس حکم مرگ موقت را برای معامله گران دارد گفت: بدون شک بی‌توجهی مدیران سازمان بورس یکی از دلایل اصلی توقف بانکها در بورس است.

رادیو سهام: علی احمدی در خصوص وضعیت کنونی بازار سرمایه گفت: در حال حاضر ابهامات موجود در بازار، بویژه توقف نمادهای معاملاتی موجب رکود و رخوت در بورس شده است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: به جرات می توان گفت که در دنیا تنها بورسی که توقف نمادهای معاملاتی در آن از چند روز تا چند سال به طول می انجامد بورس کشور ماست.

وی با انتقاد از توقف طولانی مدت نماد معاملاتی بانکها در بازار به عنوان یکی از دلایل اصلی شرایط کنونی بورس اظهار داشت: توقف نماد معاملاتی در بورس مساوی است با ادامه ابهامات، حبس نقدینگی معامله گران و نیز کاهش گردش نقدینگی در بورس؛ بنابراین توقف طولانی مدت نمادهای معاملاتی در بورس حکم مرگ موقت را برای معامله گران دارد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص ادامه نماد معاملاتی بانکها اظهار داشت: بدون شک بی‌توجهی مدیران سازمان بورس یکی از دلایل اصلی توقف بانکها در بورس است؛ چون میان بانکها و بانک مرکزی اختلافاتی وجود دارد و با این استدلال مدیران سازمان بورس خود را کنار کشیده و با انداختن توپ مشکلات به زمین بانک مرکزی و بانکها هیچ گونه تلاشی برای احقاق حق سهامداران نمی کند.

حتما بخوانید :  پیش بینی 46 نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی انها

وی ادامه داد: یکی از وظایف اصلی سازمان بورس پیگیری حقوق سهامداران است، بنابراین چرا مدیران این سازمان اقدام و پیگیری خاصی برای بازگشایی نمادهای بانکی در بورس انجام نمی دهند.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: متاسفانه با وجود اتفاقات خوب و اثرگذار مثبت بر بورس همچون رشد قیمت جهانی نفت، این مولفه هیچ گونه تاثیر مثبتی بر بازار ندارد و گویا مسئولین، بازار سرمایه را به حال خود رها کرده اند.

وی تاکید کرد: با توجه به این که رئیس سازمان بورس از بدنه بازار سرمایه است انتظار می رود اقدام جدی و لازم را در راستای حمایت از سهاماران و نیز پیگیری بازگشایی نماد بانکها در بورس انجام دهد.

منبع : تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

پدر و مادری به این اداره آمده و مدعی تجاوز دامادشان به دختر هشت ساله شان به نام منیژه شده
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید