چهارشنبه دومین عرضه اولیه به روش جدید در فرابورس

nokhbegan-start
نخستین عرضه‌های بورس کالا در اولین روز معاملاتی سال نوReviewed by رادیو سهام on Mar 25Rating: 5.0نخستین عرضه‌های بورس کالا در اولین روز معاملاتی سال نونخستین عرضه‌های بورس کالا در اولین روز معاملاتی سال نو

برای دومین بار در بازار سرمایه، عرضه اولیه یک شرکت به روش ثبت سفارس روز چهارشنبه انجام می‌شود.

به گزارش رادیوسهام؛ تعداد ۴۷ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۳۱ سهم شرکت ریل سیر کوثر معادل ۱۰ درصد سهام این شرکت، به عنوان دومین عرضه اولیه بازار سرمایه به روش ثبت سفارس در روز چهارشنبه(۲۲ دیماه) در بازار دوم فرابورس ایران انجام می شود.
بر اساس این گزارش؛ در این روش، سفارش متقاضیان اعم از سهامداران حقیقی یا حقوقی در دوره ثبت سفارش که توسط ناظر بازار اعلام می‌شود صرفا در دامنه اعلام شده قابل ثبت خواهد بود که در خصوص شرکت ریل سیر کوثر این دامنه از مبلغ ۱۹۰۰ تا ۲۰۹۰ ریال است.
همچنین حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی را در عرضه اولیه ریل سیر کوثر هزار سهم اعلام شده است و طی دوره ثبت سفارش، سهامداران صرفا در دامنه اعلامی امکان ثبت سفارش دارند و کارگزاران نیز موظفند سفارش‌های دریافتی خریداران را بر اساس اولویت زمانی ثبت سفارش وارد سامانه معاملاتی کنند.
افزون بر این؛ در دوره ثبت سفارش، اطلاعات مرتبط با درخواست‌های خرید قابل اصلاح و حذف است و پس از این دوره امکان ویرایش سفارش‌ها وجود ندارد. بعلاوه این که پس از پایان دوره ثبت سفارش، اطلاعات حجم و قیمت سفارش‌های ثبت شده در اختیار کارگزار عرضه‌کننده تعیین شده توسط مدیر عرضه قرار می‌گیرد تا عرضه سهام با توجه به یکسری شرایط که مختص روش بوک‌بیلدینگ است، صورت گیرد.
گفتنی است؛ شرکت پاکدیس به عنوان نخستین شرکت به روش ثبت سفارش (Book Building) روز یکشنبه گذشته در فرابورس عرضه اولیه و به قیمت هر سهم ۲۳۱۰ ریال کشف قیمت شد

خبر انتخاب شده برای شما

نخستین عرضه‌های بورس کالا در اولین روز معاملاتی سال نو
حتما بخوانید :  گزارشی از وضعیت بازار سرمایه در نخستین روزهای سال جدید
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید