2224, 
وعده پرداخت 500 هزار تومان به ۵۰ میلیون مشمول سهام‌عدالت تا پایان سالReviewed by رادیو سهام on Jan 9Rating: 4.5وعده پرداخت 500 هزار تومان به ۵۰ میلیون مشمول سهام‌عدالت تا پایان سالوعده پرداخت 500 هزار تومان به ۵۰ میلیون مشمول سهام‌عدالت تا پایان سال
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 2٫۰۰ out of 5)
Loading...

سخنگوی سازمان خصوصی‌سازی‌ ازوعده پرداخت 500 هزار تومان به ۵۰ میلیون مشمول سهام‌عدالت تا پایان سال صدور صورتحساب ۵۰ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت تا پایان سال خبر داد و ابراز امیدواری کرد لایحه سهام عدالت نیز برای آزاد‌سازی‌ در قالب صندوق های سرمایه‌گذاری هرچه زودتر به مجلس ارسال شود.

به گزارش رادیو سهام به نقل از همشهری، سازمان خصوصی‌سازی‌ از سامانه ای رونمایی کرد که قرار است به‌زودی از طریق آن صورتحساب مشمولان سهام عدالت صادر شود. بر این اساس همه مشمولان سهام عدالت باید بعد از آنکه سازمان خصوصی‌سازی‌ زمانش را اعلام کرد به این سامانه مراجعه و صورتحساب سهام عدالتشان را دریافت کنند.

در این صورتحساب درج شده است که هر یک از مشمولان چقدر سهام عدالت دریافت خواهد کرد،به طور میانگین برآورد می شود به هریک از مشمولان ۵۰۰هزار سهام عدالت پرداخت شود و اگر شخص بخواهد تا مالک یک میلیون تومان سهام عدالت شود باید بقیه این مبلغ را با شرایطی که بعدا سازمان خصوصی‌سازی‌ از طریق همین سامانه اعلام خواهد کرد، پرداخت کند. با وجود همه اقدامات انجام شده در سازمان خصوصی‌سازی‌، دولت هنوز لایحه اصلی آزاد سهام عدالت را به مجلس ارسال نکرده است. در این لایحه مشخص خواهد شد که سهام عدالت با چه روشی آزاد خواهد شدو از چه زمانی قابل خریدو فروش خواهد بود. تا این لایحه به مجلس ارسال نشود شرایط آزاد‌سازی‌ سهام عدالت فراهم نمی شود.

حتما بخوانید :  یکسان سازی نرخ ارز چقدر دوام می‌آورد؟

سخنگوی سازمان خصوصی‌سازی‌ در این‌باره گفت: براساس مصوبه شورای اصل۴۴ سازمان خصوصی‌سازی‌ باید با ارائه یک صورتحساب به مشمولان مشخص کند که سهم هر یک از مشمولان سهام عدالت به لحاظ ریالی چقدر است به این معنا که به هر نفر با توجه به مقدار اقساطی که به خزانه واریز شده است چقدر سهام عدالت اختصاص خواهد یافت. سید جعفر سبحانی با بیان اینکه برخی از دهک ها دارای تخفیف هستند، گفت: تعدادی از مشمولان در طول سال های ۸۷و ۸۸طی یک مرحله یا ۲مرحله به مبلغ ۴۰-۸۰و برخی دیگر ۱۲۰هزار تومان سود دریافت کرده اند،از این اشخاص به همین میزان از جمع سهام عدالتشان کسر و درصورتحساب منظور خواهد شد.

او با اشاره به اینکه برای تک تک ۵۰میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت صورتحساب صادر خواهد شد، گفت: با توجه به وعده‌ای که در گذشته سازمان خصوصی‌سازی برای سهام عدالت اعلام کرده بود، اکنون سامانه‌ای طراحی شده که تنها مرجع قابل اعتماد برای مردم در دریافت اطلاعات مرتبط با پروژه اعطای سهام عدالت است. وی تصریح کرد: طبیعتا همه موارد مرتبط با ارائه سهام عدالت، نحوه ثبت‌نام و اعلام صورتحساب در این سامانه اطلاع‌رسانی خواهد شد و این سامانه رسمی است و مردم نباید به سایر اطلاع‌رسانی‌های غیرموثق توجه کنند.

حتما بخوانید :  قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 + شرایط فروش | اردیبهشت 97

او درباره زمان ارائه این صورتحساب گفت: به طور دقیق مشخص نیست اما قطعا صورتحساب همه مشمولان تا پایان سال صادر می شود و در این زمینه تنها مرجع رسمی سازمان خصوصی‌سازی‌ است و زمانی که سازمان خصوصی‌سازی‌ اعلام کرد مشمولان می توانند به سامانه سهام عدالت (samanese.ir) مراجعه و از آن طریق صورتحسابشان را دریافت کنند.

سبحانی در پاسخ به این پرسش که به هر نفر چقدر سهام عدالت اختصاص خواهد یافت، گفت: برای هر نفر متفاوت است اما به طور میانگین سهم هر یک از مشمولان سهام عدالت به غیراز افرادی که تخفیف دارند یا قبلا سود دریافت کرده‌اند حدود ۵۰۰هزار تومان خواهد بود.

او توضیح داد: این به‌معنای آن نیست که همه مشمولان ۵۰۰هزار تومان سهام عدالت دریافت خواهند کرد چون برخی از مشمولان قبلا سود دریافت کرده‌اند. او درباره لایحه سهام عدالت و زمان آزاد‌سازی‌ خریدو فروش سهام‌عدالت، گفت: در این زمینه باید لایحه سهام عدالت از سوی دولت به مجلس ارائه شود و مجلس تصمیم خواهد گرفت که نحوه آزاد‌سازی‌ چگونه خواهد بود اما ما امیدواریم این کار تا پایان سال انجام شود.

خبر انتخاب شده برای شما

گروه خودروسازی بهمن قیمت جدید و مصوب خودروی مزدا۳ تیپ ۴ (آپشنال) را اعلام نمود.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.
برچسب ها: ,