عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام ریل سیر کوثر

nokhbegan-start

عرضه اولیه 10 درصد از سهام ریل سیر کوثر

دامنه قیمتی در نظرگرفته شده برای عرضه هر سهم این شرکت فرابورسی بین ۱۹۰۰ تا ۲۰۹۰ ریال و حداکثر سهام قابل خرید توسط هر شخص حقیقی و حقوقی نیز ۱۰۰۰ سهم است.

 

به گزارش رادیوسهام ،امروز ۱۰ درصد از سهام شرکت ریل سیر کوثر به عنوان دومین شرکت به روش ثبت سفارش در فرابورس عرضه اولیه می شود و طی آن ۴۷ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۳۱ سهم “حسیر” در بازار دوم معاملات فرابورس واگذار خواهد شد.

دامنه قیمتی در نظرگرفته شده برای عرضه هر سهم این شرکت فرابورسی بین ۱۹۰۰ تا ۲۰۹۰ ریال و حداکثر سهام قابل خرید توسط هر شخص حقیقی و حقوقی نیز ۱۰۰۰ سهم است.

همچنین مشاور عرضه و متعهد خرید، شرکت کارگزاری ارگ هومن است که تعهد خرید ۵۰ درصد از سهام قابل عرضه را دارد.

این شرکت، سود هر سهم سال مالی جاری را  ۱۵۷ ریال پیش بینی کرده و اخیرا” از پوشش ۷۵ درصدی سود در عملکرد ۹ ماهه خبر داده است.

بر اساس این گزارش، سهم بازار شرکت در سال ۹۳ برابر با ۲٫۵ درصد و در سال ۹۴ برابر با ۲٫۴ درصد بوده و شرکت قصد دارد در سال های آتی تعداد واگن های مسافربری خود را به ۸۶ دستگاه و واگن های باری را به ۵۸۴ دستگاه برساند.

سهم راه آهن از بابت واگن های باری ۵۱درصد و برای واگن های مسافری حدود ۴۰ درصد است. از این رو تغییرات نرخ حاشیه سود در آینده قابل توجه نخواهد بود.

گروه ریلی در بازار سرمایه سهمی ۸۴۴ میلیارد تومانی دارد. در حال حاضر P/E گروه حمل و نقل در بورس ۹ مرتبه بوده و میانگین وزنی P/E شرکت های حمل و نقل ریلی برابر با ۱۷ مرتبه است.

ریل سیر کوثر در سال ۱۳۸۲ ثبت شده و در سال ۱۳۸۴ فعالیت حمل‌ونقل ریلی در مقوله مسافربری را با مدیریت ۲ رام قطار آغاز کرده و در حال حاضر نیز دارای ۴ رام قطار مسافری شامل ۳۷ دستگاه واگن است که این قطارها در خطوط بندرعباس به مشهد و بالعکس، یزد به مشهد و بالعکس، مشهد به سیرجان و بالعکس و همچنین تهران به مشهد و بالعکس، سالیانه تا ۴۵۰ هزار نفر را جابه‌جا می‌کنند.

حتما بخوانید :  پیش بینی بورس، ارز و مسکن در سال96

ریل سیر کوثر از ۶۰۰ میلیون سفر سالیانه، حدود ۵ درصد یعنی ۲۵ هزار سفر را در اختیار دارد که باید تا پایان برنامه ششم توسعه این سهم به ۳۰ درصد افزایش یابد.

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

آنها در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست محسن زالی و با حضور دو مستشار پای میز
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید