تاریخ: ۱۹:۰۰ :: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲

2067, 
عرضه اولیه 10 درصد از سهام ریل سیر کوثرReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 11Rating: 4.0عرضه اولیه 10 درصد از سهام ریل سیر کوثرعرضه اولیه 10 درصد از سهام ریل سیر کوثر
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

عرضه اولیه 10 درصد از سهام ریل سیر کوثر

دامنه قیمتی در نظرگرفته شده برای عرضه هر سهم این شرکت فرابورسی بین ۱۹۰۰ تا ۲۰۹۰ ریال و حداکثر سهام قابل خرید توسط هر شخص حقیقی و حقوقی نیز ۱۰۰۰ سهم است.

 

به گزارش رادیوسهام ،امروز ۱۰ درصد از سهام شرکت ریل سیر کوثر به عنوان دومین شرکت به روش ثبت سفارش در فرابورس عرضه اولیه می شود و طی آن ۴۷ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۳۱ سهم “حسیر” در بازار دوم معاملات فرابورس واگذار خواهد شد.

دامنه قیمتی در نظرگرفته شده برای عرضه هر سهم این شرکت فرابورسی بین ۱۹۰۰ تا ۲۰۹۰ ریال و حداکثر سهام قابل خرید توسط هر شخص حقیقی و حقوقی نیز ۱۰۰۰ سهم است.

همچنین مشاور عرضه و متعهد خرید، شرکت کارگزاری ارگ هومن است که تعهد خرید ۵۰ درصد از سهام قابل عرضه را دارد.

این شرکت، سود هر سهم سال مالی جاری را  ۱۵۷ ریال پیش بینی کرده و اخیرا” از پوشش ۷۵ درصدی سود در عملکرد ۹ ماهه خبر داده است.

بر اساس این گزارش، سهم بازار شرکت در سال ۹۳ برابر با ۲٫۵ درصد و در سال ۹۴ برابر با ۲٫۴ درصد بوده و شرکت قصد دارد در سال های آتی تعداد واگن های مسافربری خود را به ۸۶ دستگاه و واگن های باری را به ۵۸۴ دستگاه برساند.

سهم راه آهن از بابت واگن های باری ۵۱درصد و برای واگن های مسافری حدود ۴۰ درصد است. از این رو تغییرات نرخ حاشیه سود در آینده قابل توجه نخواهد بود.

گروه ریلی در بازار سرمایه سهمی ۸۴۴ میلیارد تومانی دارد. در حال حاضر P/E گروه حمل و نقل در بورس ۹ مرتبه بوده و میانگین وزنی P/E شرکت های حمل و نقل ریلی برابر با ۱۷ مرتبه است.

ریل سیر کوثر در سال ۱۳۸۲ ثبت شده و در سال ۱۳۸۴ فعالیت حمل‌ونقل ریلی در مقوله مسافربری را با مدیریت ۲ رام قطار آغاز کرده و در حال حاضر نیز دارای ۴ رام قطار مسافری شامل ۳۷ دستگاه واگن است که این قطارها در خطوط بندرعباس به مشهد و بالعکس، یزد به مشهد و بالعکس، مشهد به سیرجان و بالعکس و همچنین تهران به مشهد و بالعکس، سالیانه تا ۴۵۰ هزار نفر را جابه‌جا می‌کنند.

حتما بخوانید :  آمارهای تولید و فروش شرکت های فولادی در فروردین ماه

ریل سیر کوثر از ۶۰۰ میلیون سفر سالیانه، حدود ۵ درصد یعنی ۲۵ هزار سفر را در اختیار دارد که باید تا پایان برنامه ششم توسعه این سهم به ۳۰ درصد افزایش یابد.

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت سیمان بهبهان در مجمع عمومی عادی سالانه خود برای هرسهم ۱۵۰تومان سود کنار گذاشت.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.