2224, 
بهار بازار مسکن بعد از انتخابات استReviewed by رادیو سهام on Jan 17Rating: 4.5بهار بازار مسکن بعد از انتخابات استبهار بازار مسکن بعد از انتخابات است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهرانبهار بازار مسکن بعد از انتخابات است می گوید: بازار مسکن یک بازار همگن نیست که با اتکا به شیوه‌های آماری بتوان نرخ متوسط مسکن را اعلام کرد. حال این شیوه اگر تغییری هم کرده باشد باعث جهش در بازار نخواهد شد.

رادیو سهام: حسام عقبایی در خصوص وضعیت مسکن در سال فصل زمستان گفت: از ابتدای سال شاهد کاهش حجم معاملات در بخش مسکن کل کشور بودیم. به طوری که در این بازه زمانی ۵۰ درصد معاملات مسکن به لحاظ حجم کاهش پیدا کرد.

وی افزود: در شهر تهران این روند تا ماه آبان شکل معکوسی داشت به طوری که حجم معاملات مسکن در آبان ماه سال جاری افزایشی ۲۰ تا ۳۰ درصدی داشت. اما در دو ماه اخیر آذر و ظرف چند روز طی شده از ماه دی حجم معاملات مسکن در شهر تهران همسو با کل کشور روند نزولی را نشان می دهد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران خاطرنشان کرد: پیش بینی نمی کنم که تا پایان سال در بخش مسکن شاهد اتفاق خاصی باشیم. قیمت ها هم در مسکن در این بازه زمانی تا پایان سال افزایشی را تجربه نخواهند کرد.

حتما بخوانید :  پیش بینی موسسه "تی‌دی‌اس"درباره قیمت طلا

عقبایی ادامه داد: انتظار نداریم تا قبل از انتخابات بخش مکسن از رکود خارج شود و با توجه به برگزاری دو انتخابات مهم در سال آینده همه تحولات در بازار مسکن بعد از زمان برگزاری انتخابات خواهد بود و به احتمال زیاد در تابستان سال آینده شاهد رشد نسبی در بازار باشیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهر تهران در خصوص تغییر شیوه محاسبه قیمت متوسط مسکن که از سوی دفتر اقتصادی وزارت راه و شهرسازی هر ماه اعلام می شود، افزود: مسکن را نمی توان به عنوان یک کالای همگن تلقی کرد و به راحتی برای آن قیمت متوسط اعلام کرد. در این بخش نمی توان با یک معیار کلی تصمیم گرفت. با این شرایط به نظر نمی رسد که تغییر شیوه محاسبه قیمت متوسط مسکن بتواند تاثیر خاصی بر بازار مسکن داشته باشد.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران در حالی که دیروز مرز روانی ۴ میلیون تومان را پشت سر گذاشته بود ، به رشد خود ادامه داد .
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.