2224, 
پیش‌بینی ستاریان از زمان رونق مسکنReviewed by رادیو سهام on Jan 24Rating: 4.5پیش‌بینی ستاریان از زمان رونق مسکن پیش‌بینی ستاریان از زمان رونق مسکن
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

بیت اله ستاریان می‌گوید بازار مسکن اولین بازاری است که شاهد رونق خواهد بود و ظرف ۶ ماه آینده وضعیت بازار بهبود می‌یابد.

رادیو سهام: بیت اله ستاریان کارشناس حوزه بازار مسکن، در خصوص زمان بهبود در وضعیت بازار مسکن گفت: در سال ۹۴ تحلیل ها از تحریم این بود که بازار مسکن با تحریم ها در انزوا فرو می رود و انتظار اینکه بازار مسکن در آن مقطع تحرک داشته باشد را نداشتیم.

وی افزود: تا قبل از توافق برجام تا نیمه سال جاری هم این وضعیت ادامه یافت و باوجود اینکه پیش بینی می شد بازار مسکن بهبود یابد این وضعیت مشاهده نشد اما در تحلیل هایی که از دوران بعد از برجام شکل گرفت این تصور وجود داشت که بازار مسکن خیلی سریع تر از بخش های دیگر اقتصادی شاهد رونق و تحرک در بازار باشد.

این کارشناس بازار مسکن ادامه داد: شرایط در اواخر سال ۹۵ خیلی نشان دهنده ایجاد رونق تا پایان سال جاری نیست اما به نظر می رسد در شش ماهه نخست سال ۹۶ بازار مسکن رونق بگیرد و میزان تقاضا برای مسکن افزایش بیشتری یابد.

حتما بخوانید :  علت تمدید نشدن استاندارد سمند دوگانه سوز EF۷

ستاریان با اشاره به ۴ عامل تاثیرگذار در سنجش رونق در هر بازاری، اظهارداشت: افزایش تولید، افزایش سرمایه، افزایش درآمد مالیاتی و افزایش رونق در بازار و حجم معاملات در بازار به عنوان عوامل رونق در بازارها محسوب می شوند که بازار مسکن هم از این نحوه سنجش مستثنی نیست. در حال حاضر بازار مسکن فاقد ۴ عامل تاثیر گذار نامبرده است و در این میان ایجاد تنش روانی در بازار مسکن تاثیراتی گذاشته است.

منبع:اقتصاد آنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران در حالی که دیروز مرز روانی ۴ میلیون تومان را پشت سر گذاشته بود ، به رشد خود ادامه داد .
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,