2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل ثپردیس درخصوص آخرین وضعیت پروژه های این شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 1Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل ثپردیس درخصوص آخرین وضعیت پروژه های این شرکتگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل ثپردیس درخصوص آخرین وضعیت پروژه های این شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل ثپردیس درخصوص آخرین وضعیت پروژه های این شرکتشرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس با فعالیت و حضور خود در صنعت ساختمان توانسته سود خوبی را برای سهامداران کسب کند. این سهم با پی بر ای نزدیک به ۵ در بازار معامله می شود که سهامدار عمده اعتقاد به رشد این عدد دارد. به اعتقاد سهامداران عمده این سهم از ان ای وی بالایی در شرکت های گروه برخوردار است. این شرکت در سال گذشته بیشتر به تکمیل پروژه های خود پرداخت و پروژه جدیدی نگرفت. اما رکود در بخش ساختمان، در این شرکت هم تاثیرگذار بوده است. متن زیر گفتگوی رادیوسهام با اکبر میر شفیعی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس است.

۱- از جمله استراتژی های شرکت به چه مواردی می توان اشاره کرد؟

با توجه به رکود اقتصادی و سطح درامدی شرکت، مسکن پردیس برای حفظ سهم خود در بازار مدل های جدید قراردادی را پیاده خواهد کرد. استراتژی ما پیش تازی در صنعت ساختمان و افزایش سهم بازار بوده، علاوه بر آن ما به فکر جلب رضایت مشتری نیز هستیم. خلاقیت، صداقت  نوآوری در راس اهداف ما قرار دارند. ضمن اینکه برنامه ریزی کرده ایم تا به سرمایه گذاری در سایر کشورها نیز اقدام کنیم.

حتما بخوانید :  "وبشهر" سود هر سهم خود را افزايش داد

۲- پروژه های شرکت به چه صورت است؟ پردیس اغلب در چه حوزه هایی سرمایه گذاری می کند؟

ما در شرکت سرمایه گذاری پردیس در پروژه های سرمایه ای، مشارکتی، بازرگانی تجاری و اداری سرمایه گذاری می کنیم. ما در شرکت سرمایه گذاری پردیس سعی کرده ایم تولیدات خود را به صورت پله ای افزایش دهیم. به عنوان مثال براوردهای ما بر این است که پروژه سروستان پردیس تقاضای خوبی خواهد داشت. ما سعی کرده ایم در بازار همیشه حرفی برای گفتن داشته باشیم. برخی از پروژه های ما در سال جاری پیش فروششان آغاز خواهد شد و برخی دیگر از سبد دارایی پروژه ها خارج خواهد شد. ما در شرکت پروژه هایی هم برای استارت داریم. به گونه ای که می تواند موجبات سوداوری شرکت را فراهم آورد.

۳- چرا پیش فروش فیزیکی شرکت به نسبت سال گذشته کاهش یافته است؟

در سال گذشته تلاش ما بر این بود که پروژه های نیمه تکمیل خود را تکمیل کنیم. پروژه جدید در سال مالی گذشته اتفاق نیافتاد و به دلیل درگیری در این کارها پروژه جدیدی نگرفتیم. به همین علت پیش فروش فیزیکی مجموعه پردیس کاهش یافت.

۴- برنامه افزایش سرمایه در شرکت وجود دارد؟

بله این موضوع در شرکت وجود دارد و در نظر داریم سرمایه شرکت را به ۱۰۰۰ میلیارد ریال برسانیم. محل این افزایش سرمایه نیز بعدا مشخص خواهد شد.

حتما بخوانید :  زيان «سفاسي» به ٣٠ ريال رسيد

۵- در مورد پروژه پردیس و چگونگی روند آن توضیح دهید؟

این پروژه ۱۰ هکتار زمین خالص بوده و هر ساله براساس عرضه و تقاضا می سازیم و می فروشیم. در سال آتی ۱۵ تا ۱۶ هزار متر مربع در برنامه برای فروش وجود دارد. چنانچه رونق در بازار وجود داشته باشد طی سه سال آتی این پروژه به پایان خواهد رسید و اگر رکود داشته باشد در یک بازه زمانی ۵ ساله به اتمام خواهد رسید.

۶- روند پیشروی و سودآوری شرکت را چطور ارزیابی می کنیدِ؟

ما پروژه های خوب و مناسبی داریم. اگر بازار خوب باشد و رونق داشته باشد آینده خوبی نصیب شرکت خواهد  شد و رشد سوداوری را در مجموعه پردیس شاهد خواهیم بود به گونه ای می توان گفت تعدیل مثبت نیز دور از انتظار نیست. بخش زیادی از محصولات مسکونی با وام های مجموعه همخوانی دارد. ما می توانیم سهم مناسب از تقاضا را داشته باشیم. مسکن پردیس باید سبد محصولات داشته باشد تا بتواند به تقاضای بازار پاسخ دهد.

۷- چرا بخشی از پروژه ها همچون پروژه نگین برای پردیس ضرر داشت؟

پروژه نگین برای ما زیان ندارد. این پروژه به صورت پیمانکاری کار می شود. پس از آن متوجه شدیم که تعدیل پیمانکار بیش از هزینه ها است. پس از مدتی به پیمان خاتمه دادیم. با ۴۰ میلیارد ریال صرفه در پرداخت پروژه از زیان خارج شدیم. این پروژه در کل زیان ندارد و زیان آن در یک سال خاص دیده می شود. اما همانطور که گفته شد به طور کلی زیان نداریم.

حتما بخوانید :  درآمد پتروشیمی مارون سه هزار میلیارد تومان افزایش یافت

۸- بهای تمام شده در شرکت سرمایه گذاری پردیس بالاست. دلیل چیست؟

بهای تمام شده در این شرکت بالاست و ما تلاش می کنیم تا این هزینه را کاهش دهیم. برنامه ما ورود به پروژه های مشارکتی است تا بتوانیم بهای تمام شده خود را کاهش دهیم. ما تلاش می کنیم تا سربار شرکت را نیز کاهش دهیم تا در نتیجه آن قیمت واحدهای تولیدی شرکت نیز کاهش یابد که در آخر منجر به تقاضای بیشتر برای تولیدات شرکت خواهد شد. لازم به ذکر است که تا به الان ما هر چه را تولید کرده ایم فروخته ایم. ما مازاد تقاضا نداشته ایم و از این منظر نگرانی ای برای فروش نداریم. برنامه های شرکت و پیشروی پروژه ها متناسب با سیاست های هیئت مدیره است.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.