2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت بهپاک در خصوص وضعیت این شرکت جهت سرمایه گذاری در سهام آنReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 6Rating: 4.5گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت بهپاک در خصوص وضعیت این شرکت جهت سرمایه گذاری در سهام آنگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت بهپاک در خصوص وضعیت این شرکت جهت سرمایه گذاری در سهام آن
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل شرکت بهپاک در خصوص وضعیت این شرکت جهت سرمایه گذاری در سهام آنعلیرضا شریفی مدیرعامل شرکت صنعتی بهپاک، در حاشیه هفدهمین مراسم نشست خبری یک دیدار یک عرضه فرابورس که به مناسب ورود شرکت صنعتی بهپاک برگزار شده بود، در گفت‌وگویی اختصاصی، به سوالات رادیوسهام پاسخ داد. این شرکت که از سال ۴۷ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده بود، با هدف تاسیس و بهره برداری از کارخانجات پنبه پاک کنی، روغنکشی و پروتئین گیاهی و کارخانجات دیگر و همچنین کارهای تولیدی، بازرگانی، سرمایه گذاری، صادرات، واردات و انجام هرگونه عملیات و معاملاتی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط با موضوع شرکت بود، اقدام کرد. این روند تا سال ۷۳ ادامه یافت و در این زمان مدیران شرکت تصمیم به ورود به بازار سرمایه گرفته و در یک سال بعد در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

اما پس گذشت ۱۴ سال از ورود به بورس و در سال ۸۸ به دلیل عدم احراز معیارهای حضور در بورس که عمدتا به دلیل زیاندهی شرکت در سنوات گذشته بود، سهام شرکت از فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار حذف شد، اما به دنبال آن در سال ۹۲ مجددا نماد این شرکت به دلیل احراز شرایط و صلاحیت‌های مورد قبول بورس، به بورس بازگشته و در بازار توافقی فرابورس مشغول فعالیت شد.

سرانجام این شرکت توانست پس از طی مراحل مورد قبول فرابورس، نظر مسئولین را جلب کرده و با نماد «بهپاک۱» در بازار دوم فرابورس ایران مشغول داد و ستد شود.

۱- مسئله فروش زمین گرگان به کجا ختم شد؟

مسئله فروش زمین گرگان تاکنون انجام نشده است؛ در برنامه‌ ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم، مقرر شده که یا تا پایان سال جاری و یا در سال آینده، این زمین را به فروش برسانیم.

حتما بخوانید :  ارزش بازار "سفارس" افزایشی بود

۲- درآمد حاصل از فروش این زمین، در چه بخشی سرمایه‌گذاری و مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

شرکت بهپاک با فروش زمین گرگان قصد دارد که بافت صورت‌های مالی خود را اصلاح کرده، بدهی‌های خود را کاهش دهیم و در عین حال ماشین آلات مورد استفاده در بخش‌های مختلف کارخانه را توسعه بخشیم تا از این راه قادر باشیم که ظرفیت‌های تولید خود را افزایش دهیم.

۳- برنامه‌ شما از انتقال به بازار بازار دوم معاملات فرابورس چیست و به باور شما چه تغییری در سهام‌داران شما ایجاد خواهد شد؟

تغییر و تحول عمده‌ای که با ورود به بازار دوم معاملات فرابورس رخ می‌دهد، روان شدن و سهولت بیشتر داد و ستد سهام برای سهام‌داران حقیقی بهپاک، هدف اصلی شرکت بوده است.

۴- بدهی‌های مالی شرکت به چه صورت است و چه برنامه‌ای برای تسویه آنها دارید؟

بدهی پایه شرکت بهپاک، ۱۰۰ میلیارد تومان است، اما گفتنی است که این میزان در مقاطع مختلفی از سال افزایش پیدا می‌کند.

۵- علت اصلی این بدهی‌ها چیست؟

عمده دلیل وجود بدهی‌های شرکت، به مسئله افزایش واردات دانه‌های روغنی مربوط می‌شود؛ چرا که شرکت برای واردات این مواد که به عنوان مواد اولیه تولید محصولات ما به شمار می‌رود، به دنبال افزایش گشایش حساب‌های اعتباری و افزایش فعالیت‌ها وجود دارد.

حتما بخوانید :  گزارش ۹ ماه شرکت‌ها کمتر از حد انتظار سرمایه‌گذاران بود

۶- برنامه‌های شما برای آینده شرکت و توسعه خطوط تولیدی خود چیست؟

ما در برنامه‌های خود به دنبال توسعه خطوط تولید و افزایش ظرفیت تولید پروتئین، احداث مخازن انبارش بلغور به جای استفاده از روش کیسه‌گیری، افزایش ذخایر و مخازن انبارهای محصولات تولید شده، تداوم و گسترش‌ فعالیت‌های بازرگانی در خصوص دانه‌های روغنی و بحث تغییر و بهینه‌ سازی کاربری زمین‌های در اختیار شرکت‌ را در برنامه‌های پیش روی خود داریم.

۷- برنامه‌های شما در دوران پساتحریم به چه صورت بوده و چه گشایش‌هایی در فعالیت‌های شما اتفاق افتاده است؟

پسابرجام و مسئله لغو تحریم‌ها تغییر چندانی در روند فعالیت‌های شرکت بهپاک نگذاشته است؛ ما در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه بر علیه ایران در اوج خود بودند، توانستیم که فعالیت‌های خود را بدون هیچ خللی انجام دهیم.

۸- یعنی تحریم‌ها هیچگونه مشکلی در نقل و انتقال مواد اولیه مورد نیاز یا تبادلات مالی شما ایجاد نمی‌کرد؟

خیر ، شرکت بهپاک در اوج تحریم‌ها نیز توانست به به فعالیت عادی خود ادامه دهد، حتی ذکر این نکته ضروری است که ما در همین زمان نیز به راحتی مواد مورد نیاز خود را از ایالات متحده آمریکا وارد می‌کردیم، چرا که دارای مجوزهای خاص این کار از خود کشور آمریکا بوده و هستیم. البته برای نقل و انتقالات پول در سال ۹۱ مشکلات کوچکی به وجود آمد، اما صنعت ما دیگر در هیچ دوره‌ای نه در خصوص واردات مواد اولیه و نه نقل و انتقالات وجوه، مشکل عمده‌ای نداشتیم.

خبر انتخاب شده برای شما

با ترخیص قطعات باقی‌مانده قبلی از محصولات رنو از گمرک، امکان تولید حدود ۳ هزار دستگاه رنو ساندرو و پارس تندر در پارس خودرو فراهم شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.