2224, 
پیش بینی افزایش قیمت طلا به ۱۳۰۰ دلارReviewed by رادیو سهام on Feb 6Rating: 5.0پیش بینی افزایش قیمت طلا به ۱۳۰۰ دلارپیش بینی افزایش قیمت طلا به ۱۳۰۰ دلار
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

یک تحلیلگر با سابقه انگلیسی پیش بینی می کند، قیمت طلا تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ به یک هزار و ۳۰۰ دلار در هر اونس افزایش یابد.

رادیو سهام: «دیوید روشه» استراتژیست جهانی شرکت مشاوره اقتصادی-مالی «ایندیپندنت استراتژی»* واقع در لندن که ۴۵ سال در تجزیه و تحلیل بازارها تجربه دارد در یک تماس تلفنی از هنگ کنگ به بلومبرگ افزود: قیمت طلا تا یایان سال ۲۰۱۷ حدود ۶ درصد افزایش می یابد، زیرا سرمایه گذاران به دنبال حفاظت از دارایی خود در برابر افزایش ریسک های سیاسی ناشی از تصمیم های «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا هستند.

به گفته روشه، در حالی که بیشتر دارایی ها از جمله اوراق قرضه با بازده منفی روبرو خواهند شد، بهای طلا به یک هزار و ۳۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.

این تحلیلگر تصریح کرد: اندازه ریسک سیاسی که ترامپ و کابینه وی ایجاد کرده اند، می رود تا یک تنش و نااطمینانی بین المللی گسترده ایجاد کند و ممکن است به جنگ تجاری دست کم با چین و شاید جاهای دیگر بیانجامد.

حتما بخوانید :  آخوندی کلید رونق مسکن را به دولت بعد می‌دهد؟

روشه ادامه داد: می خواهم ببینم دولت ترامپ چه می کند و چه نوع اشتباهاتی مرتکب می شود.
به نوشته ایرنا، دو هفته نخست ریاست جمهوری ترامپ با توجه به تصمیم هایی مانند خروج از پیمان همکاری ترانس-پاسیفیک، دستور ساخت دیوار میان آمریکا و مکزیک و ایجاد موانع مهاجرتی علیه هفت کشور مسلمان به نگرانی های سرمایه گذاران دامن زده است.

در حالی که بانک مرکزی آمریکا ممکن است امسال سه بار نرخ بهره را افزایش دهد و در شرایط معمولی این سیاست به کاهش قیمت طلا منجر می شد، اما افزایش ریسک سیاسی ناشی از سیاست های ترامپ موجب افزایش تقاضای طلا از سوی سرمایه گذاران و در نتیجه بالا رفتن بهای فلز زرد می شود.

قیمت طلا که در سه ماهه چهارم سال میلادی گذشته ۱۳ درصد کاهش یافته بود، پنج شنبه گذشته با رسیدن به سطح یک هزار و ۲۲۱ دلار و ۹۶ سنت به بالاترین سطح خود در ۲ ماه گذشته رسید و از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا کنون نیز ۶٫۷ درصد صعود کرده است.

بهای هر اونس طلا روز دوشنبه در ساعت ۰۷:۵۶ صبح به وقت گرینویچ در بازار کامکس نیویورک یک هزار و ۲۲۴ دلار و ۳۵ سنت بود.

منبع: بانکداران ۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

بازار خودرو در وخیم ترین شرایط اقتصادی نسبت به دیگر عرصه ها از وضعیت مطلوب تری برخوردار بوده، اما این حوزه به شدت آلوده به دلال بازی و واسطه گری شده است.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.