تاریخ: ۱۰:۴۴ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۰

2067, 
آخرین وضعیت معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها از زبان رئیس سازمان بورسReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 8Rating: 4.5آخرین وضعیت معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها از زبان رئیس سازمان بورسآخرین وضعیت معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها از زبان رئیس سازمان بورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

آخرین وضعیت معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها از زبان رئیس سازمان بورسمحمدی در نشست خبری روز گذشته خود با بیان اینکه سازمان بورس «مظلوم» واقع شده گفت: صیانت از حقوق سهامداران در اولویت کاری متولیان سازمان بورس است.

به گزارش رادیوسهام به نقل از فارس، رییس سازمان بورس اوراق بهادار در نشست خبری امروز خود با رسانه‌ها که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، گفت: کارگروهی جهت بررسی روند معاملات سهام بر روی حق تقدم سهام چند شرکت تشکیل شده و در عین حال بازنگری مقررات توقف و بازگشایی نمادهای معاملاتی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

خبرنگاری در ابتدای پرسش خود از شاپور محمدی گفت: در بازار سهام برخی از کارشناسان بازار سهام، جنابعالی را فردی با هوش و ذکاوت می شناسند اما معتقدند در شرایط کنونی بازار با حرف درمانی و تکیه بر مباحث تئوریک نمی توان وضعیت روشنی را برای بازار سرمایه نمایان کرد. در روزهایی که همه بخش ها حتی بانک مرکزی تقصیرها را بر گردن بازار سرمایه می اندازند شما به عنوان رییس سازمان بورس چه اقدامی برای تبدیل تهدید به فرصت کرده‌اید؟

حتما بخوانید :  خبر خوب برای سهامداران «دعبید»

رییس سازمان بورس در پاسخ به این پرسش گفت: «معتقدم بازار سرمایه مظلوم واقع شده و افکار عمومی و رسانه‌ها در تشخیص خود هیچ گاه اشتباه نمی‌کند.»

برای وحدت و یکپارچگی و صیانت از بازار سرمایه همواره خود را مقید می دانیم و صیانت از اعتماد سرمایه گذاران را بر هر وظیفه دیگری ترجیح می‌دهیم. معتقدیم حقوق سرمایه گذاران مهم بوده و در اقدام های سلبی و یا تنبیهی متخلفان همواره تلاش می‌شود که ابتدا حقوق سهامداران احیاء شود و سپس اقدام های سلبی برای متخلفان در نظر گرفته شود.

وی افزود: در حق بازار سرمایه اجحاف شده و باید با دستیابی به قوانین حمایتی نسبت به صیانت از حقوق سهامداران در چارچوب قانون اقدام کنیم.

رییس سازمان بورس در عین حال اشاره واضحی به اقدام های صورت گرفته برای تبدیل تهدید به فرصت در بازار سرمایه نکرد.

محمدی در پاسخ به پرسش دیگر ، مبنی بر اینکه آیا بازنگری قانون افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و تمدید معافیت مالیاتی از این محل برای الحاق به لایحه بودجه سال ۹۶ دولت خواهد رسید ؟ گفت: این موضوع هم اکنون از سوی اتاق بازرگانی در حال پیگیری بوده و این امیدواری وجود دارد که برای برخی بنگاههای اقتصادی و شرکت های بورسی که دچار بحران اقتصادی و یا مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شده‌اند فرصت مناسبی ایجاد کند.

حتما بخوانید :  درآمد "فولاژ" 53 درصد افزایش یافت

در این زمینه البته سازمان امور مالیاتی و سایر دستگاه‌ها نیز باید اظهار نظر کنند.

وی در برابر این پرسش فارس مبنی بر اینکه در حال حاضر چند درصد از نقدینگی در گردش در کنار بازار سرمایه پارک شده است؟ پاسخ داد: نقدینگی هر کجا باشد در نهایت در بازار پول قرار دارد. میزان ماندگاری نقدینگی در هر بخش اقتصادی مثل بخش تولیدی مهم است که تلاش شده با شدت بیشتری افزایش یابد. همچون اقدام اخیر برای تامین مالی دولت انجام می‌شود.

به گفته رییس سازمان بورس سود حاصل شده در بازار سرمایه باید باعث رونق تولید شود ولی قطعاً انحراف نقدینگی نیز وجود داشته که در مقایسه با تسهیلات اعطایی بانک ها قابل ارزیابی است.

خبر انتخاب شده برای شما

رشد بیش از ۳۰۰ درصدی سودسازی «هرمز»
شرکت فولاد هرمزگان جنوب در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ از رشد ۳۳۵ درصدی سود هرسهم خود خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.